Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Někoho poctili návštěvou Tři králové, někoho plaz

Datum 6. ledna je neodmyslitelně spjato se jmény Tří králů, Kašpara, Melichara a Baltazara a také s tříkrálovou sbírkou. Na tom už léta není nic zvláštního a ti, kteří jsou vzácnou návštěvou poctěni, obdrží na památku svěcenou křídou nad dveře zkratky K + M + B s příslušným letopočtem, jako formuli požehnání.
Přidat na Facebook
Těžko ovšem říci, jakou formuli požehnání si nad dveře napíše 59letá žena ze Zlína. Ta byla totiž na Tři krále, krátce po 22té hodině, taktéž poctěna návštěvou, jenže plazivou. Vyděšená žena se telefonicky obrátila na SOC Městské policie Zlín s tím, že se u ní doma na WC nachází had. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP Zlín, která v plazovi rozpoznala krajtu královskou, kterou odchytila. Od ženy se strážníci dále dozvěděli, že v domě bydlí muž, který má tyto plazy chovat, a tito mu mají opakovaně utíkat a měl by se nacházet v nedalekém restauračním zařízení. Tam sice strážníci 28letého chovatele zastihli, jenže ten jim sdělil, že on chová pouze hroznýše a sklípkany.

Vzhledem k tomu byl odchycený plaz převezen na útulek a opakovaným útěkem chovaných plazů dotyčného muže se bude dále zabývat KVS Zlín.

Zdroj: TZ Městská policie Zlín
Lakina
(Lada Váňová)
neděle 8. 1. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Někoho poctili návštěvou Tři králové, někoho plaz. Vychytané.cz. [Online] 8. 1. 2012. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5167. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nekoho-poctili-navstevou-Tri-kralove,-nekoho-plaz
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.074s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 12:19