Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zpetřit si svátky pobytem na záchytce? Proč ne?

První svátek vánoční prožil zcela jistě netradičně 31letý muž ze Zlína. Na SOC Městské policie Zlín se obrátil krátce před 22tou hodinou řidič taxislužby, že mu kope do vozidla nějaký podnapilý muž a pravděpodobně i vozidlo poškodil. Celý incident se měl odehrát na ulici Antonínova, před tamějším zábavním podnikem.
Přidat na Facebook
Na místo byla ihned vyslána nejbližší hlídka MP Zlín, která zjistila, že taxikář přijel pro zákazníka, jenže se mu snažil do vozu dostat opilec, který nemohl pochopit, že tento taxík není určený pro něj. Jelikož tedy nemohl ihned odjet, v návalu zlosti kopl do pravého zadního světla, které poškodil a na vozidle tak vznikla škoda cca 4.000 CZK. Tím ovšem jeho řádění zdaleka neskončilo. Poté, co strážníkům sdělil, že je „pánbůh“ a odmítal prokázat svou totožnost, bylo rozhodnuto o jeho předvedení na Policii ČR a vzhledem k jeho agresivitě mu musely být přiloženy i služební pouta. Posléze provedená dechová zkouška pak prokázala téměř dvě promile alkoholu v organizmu. Vzhledem k tomu, že muž neskýtal záruky slušného chování, byl na místo přivolán i lékař ZZS ZK pro posouzení jeho zdravotního stavu za účelem umístění do PAZS Kroměříž, kam také nakonec putoval. Když pak pan „pánbůh“ pochopil, kamže to opravdu pojede, vykopnul ještě okno bočních dveří u převozního vozidla. Sumasumárum se mu tento jeho svátek vánoční opravdu prodraží. Kromě úhrady způsobené škody, VIP pobytu a převozu, jej také bude čekat správní řízení, kde mu hrozí pokuta až do výše 15.000 CZK.

Někteří společně lyžují, někteří společně střízliví
Takový malý rodinný výlet si včera odpoledne udělali matka se synem. Nikoliv ovšem poznávat krásy „hanáckých Benátek“, jak je přezdíváno městu Kroměříž, nýbrž společně střízlivět v tamějším zdravotnickém zařízení.

Krátce po 14té hodině přijalo SOC Městské policie Zlín oznámení, že se u jedné z provozoven na ulici Gahurova nachází podnapilá žena a podnapilý muž. Na místo byla ihned vyslána nejbližší hlídka MP Zlín. Tato zjistila, že se jedná o 41letou ženu a jejího 21letého syna, oba z Fryštáku. Vzhledem k tomu, že žena měla navíc krvácivé zranění v obličeji, bylo jí toto strážníky ošetřeno a následně byla u obou provedena orientační dechová zkouška, s výsledkem pozitivním, žena nadýchala 2,757 promile alkoholu v organizmu a její syn na tom nebyl o mnoho lépe, jelikož přístroj ukázal 2,562 promile. Ani jeden z nich neskýtal záruky slušného chování a proto byla na místo přivolána ZZS ZK k posouzení jejich zdravotního stavu. Oba byli krom prosté opilosti v pořádku a tak byli k vystřízlivění převezni do PAZS Kroměříž. Jediné, na čem tak mohou nyní ušetřit je fakt, že byli převáženi společným sanitním vozem.

I ve vánočním čase strážníci Městské policie Zlín pomáhali s nevšední událostí
Dne 30.12.2011 v brzkých ranních hodinách požádala 74letá seniorka ze Zlína o asistenci hlídky MP Zlín. Uvedla, že jí při pokusu o odečet stavu vody do šachty stupačky v bytě upadla baterka. Protože je zdravotně indisponována, neboť prodělala dva infarkty a jeden otřes mozku a sama si svítilnu nedokáže ze šachty vylovit, požádala o pomoc.

Na místo byla vyslána nejbližší hlídka MP Zlín, která zde zjistila, že dotyčná žena se již baterku pokusila vyprostit za pomocí naběračky, ale i toto kuchyňské nádobí zůstalo zaklíněno mezi trubkami stupaček. Protože v šachtě nebyl dostatečně velký prostor pro to, aby strážníci mohli oba předměty bez pomůcek vytáhnout, požádali oznamovatelku o trpělivost a vydali se urychleně do nedalekého místa bydliště jednoho z členů hlídky. Zde v jeho dílně vyrobili technickou pomůcku, se kterou již oba předměty dokázali majitelce vrátit. Akce byla úspěšně ukončena během krátké chvíle za neutuchajícího potlesku seniorky, která se tak vystavila nebezpečí možného třetího infarktu.

Zdroj: TZ Městská policie Zlín
Lakina
(Lada Váňová)
pátek 30. 12. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. Zpetřit si svátky pobytem na záchytce? Proč ne?. Vychytané.cz. [Online] 30. 12. 2011. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5165. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zpetrit-si-svatky-pobytem-na-zachytce?-Proc-ne?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.52.167
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 20:26