Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Řídila s téměř čtyřmi promilemi

16. prosince, krátce před 14tou hodinou, se na hlídku z okrskového pracoviště Jižní svahy obrátil 67letý muž. Tento uvedl, že před malou chvílí na přilehlém parkovišti na ulici Okružní zaparkovalo vozidlo TZ Peugeot, přičemž řidičem je žena, která po otevření dveří málem vypadla z vozidla a celkově se chovala divně. Proto pojal podezření, že se může nacházet pod vlivem alkoholu či jiné omamné látky.
Přidat na Facebook
Strážníci se proto ihned přesunuli do služebního vozidla a vydali se udaným směrem. Následně spatřili předmětné vozidlo, které odjíždělo po ulici Okružní a opakovaně vjíždělo částečně do protisměru. Vzhledem ke stylu jízdy se strážníci rozhodli vozidlo zastavit pomoci VOAZ a rozsvícení nápisu STOP. Na výzvy zprvu řidič nereagoval a pokračoval ve své nebezpečné jízdě, až posléze zastavil v odbočce ke kostelu Panny Marie. Řidička, 44letá žena ze Zlína, byla vyzvána k prokázání totožnosti a vystoupení z vozidla, čemuž sice vyhověla, ale nebyla schopna bezpečně a bez pomoci strážníků stát na nohou a nezpůsobit si tak zranění pádem na vozovku. Jelikož z ní byl silně cítit alkohol, byla u ní provedena orientační dechová zkouška s neuvěřitelným výsledkem, 3,63 promile alkoholu v organizmu. Na základě tohoto výsledku pojala hlídka MP Zlín podezření ze spáchání tr. činu a proto celou věc předala k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

Zaměstnankyně podváděla a ještě navíc byla v podnapilém stavu
V pondělí, krátce před 19-tou hodinou, se na SOC Městské policie Zlín obrátil pracovník bezpečnostní agentury ze SM z OC Zlaté jablko. Uvedl, že byl u nich zadržen pachatel pokusu o krádež. Na místo vyslaná hlídka MP Zlín zjistila, že se jedná o 25letou zaměstnankyni provozovny. Tato si podvodným jednáním u přístroje na vrácení láhví vyjela lístek za přepravku v hodnotě 160 CZK a tento si hodlala u pokladny proplatit, aniž by nějakou přepravku s láhvemi skutečně vrátila. Pracovník bezpečnostní agentury, který její počínaní sledoval, navíc pojal podezření, že se mladá žena nachází pod vlivem alkoholu. Proto u ní strážníci provedli orientační dechovou zkoušku, s výsledkem 2,14 promile alkoholu v organizmu.

Za její podvodné jednání jí strážníci udělili pokutu ve výši 500 CZK a za požívání alkoholu jí možná navíc hrozí i ukončení pracovního poměru.

Zdroj: Městská policie Zlín
Lakina
(Lada Váňová)
úterý 20. 12. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. Řídila s téměř čtyřmi promilemi. Vychytané.cz. [Online] 20. 12. 2011. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5164. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Řidila-s-temer-ctyrmi-promilemi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 19:36