Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Betlém na náměstí opět láká nenechavce a nejen dospělé

Tak jako každý rok, i letos zdobí náměstí Míru vánoční betlém, jehož součástí je kasička na finanční hotovost, která posléze putuje na charitu. A stejně jako každý rok, i letos tato kasička láká nenechavce, kteří se neštítí peníze z ní vybrat pro svou vlastní potřebu. Hned v sobotu po půlnoci byl za pomoci MKDS spatřen na náměstí muž, který peníze z betlému vybíral.
Přidat na Facebook
Na místo byla ihned vyslána nejbližší hlídka MP Zlín a dotyčný byl i nadále MKDS monitorován. Strážníky byl posléze zadržen na tř. T. Bati, kam si odcizenou hotovost ve výši 101 CZK ukryl do křoví. 57letý muž z Uherského Brodu byl strážníky poučen o smyslu vánoční charity a následně hotovost do betléma vrátil s poučením, že v případě opakování jeho protiprávního jednání bude řešen ve správním řízení, kde by mu hrozila pokuta až do výše 15.000 CZK.

V pondělních dopoledních hodinách se ovšem situace opakovale jen s tím rozdílem, že tentokrát kradly děti ve věku 10ti let. Chlapci si na to vymysleli i fintu a to takovou, že napřed do betléma hodil jeden z nich svou čepici a poté, když si ji chtěl vzít nazpět, vybral přitom i finanční hotovost ve výši 35 CZK. Část z ní posléze utratili za zábavnou pyrotechniku. Jejich protiprávním jednání se bude zabývat přestupková sekce MP Zlín a nepovoleným prodejem pyrotechniky příslušný správní orgán. Prodejci tak nově hrozí pokuta až do výše 500.000 CZK, jelikož dle platné novely zákona je zakázáno prodávat jakékoliv pyrotechnické předměty osobám mladším 15 let.

Zdroj: TZ Městská policie Zlín
Lakina
(Lada Váňová)
úterý 6. 12. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. Betlém na náměstí opět láká nenechavce a nejen dospělé. Vychytané.cz. [Online] 6. 12. 2011. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5160. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Betlem-na-namesti-opet-laka-nenechavce-a-nejen-dospele
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.065s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 05:13