Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Haight Ashbury, objev anglické alternativní scény, poprvé v Praze!

Haight Asbury jsou kapelou, o které se na světové nezávislé hudební scéně aktuálně dost mluví. Praha a Palác Akropolis jsou pravidelně zastávkou kapel, ze kterých se staly velké hvězdy, tak nezmeškejte šanci zažít Haight Asbury při jejich české premiéře!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Haight Ashbury poprvé v Praze
pondělí 23. ledna 2012 19:00
(konec +- úterý 24. ledna 2012 02:00)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Rodáci z Glasgow, Haight Asbury, jsou bez nadsázky jednou z nejoriginálnějších kapel na poli alternativního folku a psychedelie. Název si dali podle legendární čtvrti v San Franciscu, která v šedesátých letech byla mekou hippies. U nás sice nejsou zatím příliš známí, ale pro britský tisk a novináře jsou jedním z velkých talentů britské nezávislé scény. V roce 2010 se představili v roli předskokanů legendárních Vaselines na jejich come back tour širšímu publiku. Hudební kritici jejich tvorbu popisují jako kdyby Velvet Underground byli doprovodnou kapelou Mama & The Papas a k tomu přidali něco z Joni Mitchell a Jesus & Mary Chain. Haight Asbury se vyznačují úžasnými barokně popovými písněmi, které dokážou roztrhat na kousky a vytvořit intenzivní naturalistický zvuk, který je podpořen tím, že na koncertech hrají bez zesilovačů.
Trio Haigh Asbury tvoří sourozenci Scott (kytara, vokály) a Krity (baskytara, vokály) a jejich nejlepší kamarádka z dětství Jen (perkuse, vokály), kteří se dali dohromady v roce 2007. Už po několika prvních veřejných vystoupeních si jich všimli média a měli možnost si zahrát na velkých festivalech jako T in the park nebo Connect. Jejich skladby pravidelně hraje i britské rádio BBC a další evropské a americké hudební stanice.
Jako support se představí zpěvačka Ille, která vystoupila v rámci klubové noc United Islands 2011 v klubu Jazz Dock. Olga Königová, zpěvačka a klavíristka skupiny Obří broskev, natočila v produkci Dušana Neuwertha (Tata Bojs, Umakart) EP V rekvizitách. To vyšlo 15.10. 2010 u Championship Records. Titulní píseň V rekvizitách nazpívala s Jaromírem Švejdíkem (Priessnitz, Umakart, Bombers). Na minidesce se podíleli Luboš Malina a Luboš Novotný z Druhé trávy, Tomáš Neuwerth (Nierika, LU, Umakart) a canny (canny je canny).

http://www.youtube.com/watch?v=p0hSWpgOjXE&feature=related
http://www.myspace.com/haightashburyuk
http://www.haight-ashbury.co.uk/
http://bandzone.cz/ille

Haight Ashbury (UK)
Support: Ille (CZ)
23. ledna 2012, Palác Akropolis
Vstupenky za 250Kč + poplatky v síti Ticketpro a na pokladně Paláce Akropolis
www.unitedislands.cz
Petr Wacko
(Petr Wacko)
úterý 10. 1. 2012 08:00
Wacko, Petr. 2012. Haight Ashbury, objev anglické alternativní scény, poprvé v Praze! . Vychytané.cz. [Online] 10. 1. 2012. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5124. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Haight-Ashbury,-objev-anglicke-alternativni-sceny,-poprve-v-Praze!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 10:32