Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Pocta Václavu Havlovi v Lucerně!!

V pátek 23. prosince večer se ve všech prostorách Paláce Lucerna odehraje poslední dějství rozloučení s Václavem Havlem. Společenství přátel Václava Havla zvolilo formu, kterou Václav Havel miloval: přehlídku různých žánrů, stylů a uměleckých směrů. Poctu mu vzdají hudebníci, divadelníci, filmoví tvůrci, fotografové, a to v neformální koláži pestrých vystoupení.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Pocta Václavu Havlovi v Lucerně!!
pátek 23. prosince 2011 19:00
(konec +- sobota 24. prosince 2011 02:00)
Lucerna - Velký sál
Praha (CZ)
Během multikulturního večera se na pódiu Velkého sálu budou v půlhodinových blocích střídat kapely jako Garage & Tony Ducháček, Jasná páka a Hudba Praha, David Koller, slovenské kapely Bez ladu a skladu a Živé kvety, Hradišťan (primáš Jiří Pavlica), The Plastic People of the Universe, Tata Bojs, Velvet Underground Revival Band, Tonya Graves, Matěj Ruppert a Ondřej Brousek, z Ameriky přiletěl Ivan Král. V Lucerna Music baru budou vystupovat Toxique, Zrní, Schoenfelt, The Colorblinds s Adamem Mišíkem, nejmladším synem zpěváka Vladimíra Mišíka a další. Hlásí se další kapely, a tak se hledá možnost, jak jejich vystoupení dramaturgicky zařadit do programu.

V pasáži bude hrát Horňácká cimbálová muzika, v kině Lucerna odehraje Divadlo Na Tahu Zahradní slavnost v režii Andreje Kroba, Buchty a loutky budou inscenovat Horský hotel a Divadlo Na Provázku Havlovu hru Prase. Mezi divadelními představeními se v kině budou promítat filmové dokumenty o Václavu Havlovi, např. Bojanovského Prezident Václav Havel, Havel na Hrad Pavla Kouteckého nebo Americká pocta Václavu Havlovi z newyorské katedrály sv. Jana. V kavárně kina či v Mramorovém sále dostanou příležitost vystavit svá díla fotografové, kteří provázeli Václava Havla jeho životem, jako Bohdan Holomíček, Oldřich Škácha, Tomki Němec.

Celou Lucernu poskytla zdarma velkoryse paní Dagmar Havlová s manželem Ivanem Havlem. Na pořádání večera se podílejí zejména přátelé Václava Havla, jeho bývalí spolupracovníci, ale také Knihovna VH, Česká televize, Film a sociologie, Kancelář VH, Nadace Člověk v tísni, Výbor dobré vůle Olgy Havlové, hudební a produkční agentury a další instituce.

Večer bude probíhat od 17.30 hod. do 23.30 hod. ve všech sálech i v pasáži Lucerny. Příchod pro publikum bude z obou stran pasáže, tedy ze Štěpánské a z Vodičkovy ulice, vstup pasáží Divadla Rokoko je vyhrazen pro novináře. Vstup je zdarma, ale kapacita všech prostor je maximálně 4 000 osob, proto organizátoři vydávali prostřednictvím sítě Ticketpro lístky, aby před branou Lucerny nezůstávali zklamaní zájemci. Vstupenky, které byly dány oběhu ve středu, byly vyprodány během dvou hodin. Ve čtvrtek ve 13 hod. budou dány pro sítě Ticketpro poslední zbývající vstupenky, kterými bude definitivně zaplněna kapacita Lucerny. Vstupenky budou k dispozici jen pro osobní vyzvednutí, nelze je objednat na webu. Česká televize bude v době mezi 20. a 22. hodinou přenášet dění ve Velkém sále, aby Poctu VH zprostředkovala všem, kteří se dovnitř nedostanou. Pokud by se během večera uvolnily prostory Lucerny, budou dovnitř vpuštěni další zájemci bez vstupenek.
Ve střední části Václavského náměstí bude umístěna velkoplošná obrazovka, která bude přenášet program v Lucerně pro ty, kteří se již nedostanou dovnitř.

Je možné, že Poctu VH navštíví i někteří z významných hostů, kteří přijedou na poslední rozloučení s Václavem Havlem v katedrále. Jejich účast bude záviset na jejich programu v Praze, proto v tuto chvíli není možné odhadnout, kdo z VIP hostů se večera v Lucerně zúčastní.


Kontakt pro informace a akreditace pro tisk:

Ladislav Špaček

lspacek@free-com.cz
www.poctavh.cz
Petr Wacko
(Petr Wacko)
čtvrtek 22. 12. 2011 15:00
Wacko, Petr. 2011. Pocta Václavu Havlovi v Lucerně!!. Vychytané.cz. [Online] 22. 12. 2011. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5109. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Pocta-Vaclavu-Havlovi-v-Lucerne!!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.054s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 06:34