Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Oslava 10. narozenin klubu Fléda

Fléda letos slaví nejen 100 let od svého založení, ale také své 10. výročí coby hudební klub. Oslava jejího desátého jubilea proběhne těsně před štědrým dnem, ve čtvrtek 22. prosince a poblahopřát jí přijedou kapely Preissnitz, Radium.nfo a Lesní zvěř.
Přidat na Facebook
Sto let nás dělí od roku 1911, kdy se v Brně otvírá Brünner Fledermaus, obdoba vídeňského kabaretu Fledermaus, a deset let od roku 2000, kdy se z Flédy stává hudební klub. Takové dvojité výročí si žádá řádnou oslavu a každá řádná oslava potřebuje pořádné hosty.

Prvním z nich budou Preissnitz, rocková skupina původem z Jeseníků, která na sebe v poslední době upozornila především ve spojitosti s filmem Alois Nebel (2011, režie Tomáš Luňák). Jaromír Švejdík, zpěvák, skladatel a textař Priessnitz, totiž není nikdo jiný než Jaromír 99 stojící za komiksem, který se stal předlohou tohoto filmu.

Další kapelou, v jejíž společnosti oslaví Fléda své desáté narozeniny, budou domácí Radium.nfo, jejichž trademarkový drum‘n’bass říznutý s jazzem nestranil ani po letech nic ze své ráznosti a energičnosti. Bez zajímavosti není ani to, že Petr Vídeňský, jeden ze členů kapely, byl produkčním klubu Fléda v jeho začátcích. Je tedy příhodné, že právě on bude jedním z těch, kteří Flédě popřejí k narozeninám.

Třetím vinšujícím bude cross-žánrová kapela Lesní zvěř, pohybující se mezi drum‘n’bassem, nu-jazzem a psychedelií. „Nu-jazz nechápeme nutně jako hudbu spojenou s jazzem, je to jen východisko plné svobody,“ objasňuje trio Lesní zvěř a dodává, „pro nás je to čistě zážitková hudba a dobrodružství.“

Kromě výše zmíněných kapel Fléda přislibuje ještě jedno překvapení. Cena vstupenek v limitovaném předprodeji je tematických 110 Kč, tj. stovka za Flédu a desítka za klub. Vstup na místě potom přijde na 190 Kč.
r.o.b
(Robin Eliáš)
pátek 16. 12. 2011 15:00
Eliáš, Robin. 2011. Oslava 10. narozenin klubu Fléda. Vychytané.cz. [Online] 16. 12. 2011. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5098. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Oslava-10.-narozenin-klubu-Fleda
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.12s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 21:52