Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Colours of Ostrava hlásí pro rok 2012 The Flaming Lips

nové – lepší a unikátnější – místo konání a nový vizuál
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Colours of Ostrava
čtvrtek 12. července 2012 18:00
(konec +- pondělí 16. července 2012 20:00)
Ostrava
Ostrava (CZ)
Mezinárodní festival Colours of Ostrava, který se koná od 12. do 15. července 2012, si přichystal před Vánoci několik velkých novinek:

1) Příští rok v Ostravě vystoupí přední světová rockově-psychedelická formace The Flaming Lips, která je kromě dalších ocenění držitelem tří Grammy a dle magazínu Q jedna z padesáti skupin, které musíte vidět, než zemřete. „Jakmile jsem viděla jejich úžasný koncert plný bizarních kostýmů, balónů a projekcí loni na festivalu Primavera Sound, okamžitě jsem se rozhodla, že tento famózní koncert musí také vidět návštěvníci našeho festivalu,“ říká ředitelka Zlata Holušová.
2) Příští ročník Colours proběhne v Ostravě na novém, lepším a unikátnějším, místě – v Dolní oblasti Vítkovice. Tento evropsky památkově chráněný areál bývalého dolu, železáren a hutí se nyní před očima mění díky stejnojmennému zájmovému sdružení na výjimečné vzdělávací, kulturní a společenské centrum s celoročním provozem. „Nové místo nabídne kromě venkovních i vnitřních scén oproti původnímu areálu řadu praktických výhod, po kterých volali naši návštěvníci – například větší prostor pro návštěvníky, zázemí, hygienu i stanové městečko, vlastní parkoviště a řadu dalších. Festival navíc ale získá na další unikátnosti.

Dolní oblast Vítkovice fascinuje svojí industriální krásou, hudba i diváci se dostanou do takového prostředí, které nikdo jiný u nás nemá,“ říká Zlata Holušová a hned dodává: „Změna místa nebude mít vliv na to, proč lidé na Colours rádi jezdí – pestrost, šíře a kvalita programu, velké množství nejrůznějších scén a zároveň pohoda v areálu – možnost odpočívat na trávě, schovat se pod stromy, tančit i vzít s sebou malé děti.“ „Jsme moc rádi, že festival takového věhlasu bude právě u nás v Dolní oblasti Vítkovic. Je to důkazem, že Dolní oblast již teď přitahuje ty nejvýznamnější aktivity v regionu. V době festivalu bude zpřístupněna naučná trasa na Vysoké peci č. 1, část programu se bude odehrávat také v VI. energetické ústředně a Plynojemu. Příprava festivalového areálu si vyžádá přibližně 20 miliónů korun, které budou uhrazeny z provozních prostředků našeho sdružení a společnosti Vítkovice, přičemž očekáváme pomoc našich významných členů a partnerů,“ uvádí Petr Koudela, ředitel sdružení Dolní oblast Vítkovice. Festival se tak ocitne mezi neznámějšími ostravskými kulisami.

K hlavním výhodám nového areálu patří například větší prostor u obou hlavních venkovních scén, větší stanové městečko opět v zeleni s možností parkování, druhé vlastní parkoviště pro návštěvníky, více prostoru pro zkvalitnění služeb a hygieny, všechny scény se budou nacházet v jednom areálu a odpadne nutnost přecházení mezi oběma hlavními areály. „Festival získá na vzdušnosti, lidé se nebudou tlačit. Zároveň ale není naším cílem udělat z Colours megalomanskou přehlídku, kde by se ztrácel původní duch. Areál na Černé louce i hradě máme moc rádi, ale v Dolní oblasti vidíme pro návštěvníky více výhod,“ uzavírá Zlata Holušová.
3) Do roku 2012 vstoupí Colours s novým vizuálem.

Nové prostředí si vyžádalo i obnovu vizuálního pojetí festivalu. Určitá syrovost technické památky Dolní oblasti Vítkovic a multikulturnost festivalu inspirovaly tvůrce k pořádně ostrému kontrastu. Barevné stříkance, jako stěžejní motiv roku 2012, logicky vycházejí ze samotného názvu Colours čili barvy. Typograficky stylizovaný název „Colours“ je pak doslova nabitý radikálními a výraznými barvami. Nový Colours vizuál zároveň nechává návštěvníkům obrovský prostor pro jejich vlastní fantazii a pojetí toho, jak se správně cítit „colours-barevný“. „Barevná „colours“ nálada musí dýchnout z každého našeho plakátu. A na každém návštěvníkovi musí zůstat aspoň kapka z barevného stříkance,“ říká autor návrhu Václa Žila z ostravské agentury IanDerson Advertising, která se v tomto roce chopila nelehkého úkolu obléknout Colours do nového hávu, spoluautorem je i další grafik zmíněné agentury Petr Pačka.

Předprodej čtyřdenních vstupenek na Colours of Ostrava 2012 probíhá od 1. listopadu. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro, v e-shopu na www.colours.cz a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě. Cena 1.190 Kč v první vlně platí pro prvních 4.000 kusů, časově však nejdéle do 9. prosince 2011, cena vstupenky 1.390 Kč v druhé vlně bude platit pro dalších 5.000 ks nebo nejdéle do 31. ledna 2012. Festival nabídne příští rok během čtyř dní na 10 scénách přes 150 kapel, DJs, filmů, diskusí, workshopů či divadel včetně největších hvězd světové hudby. Prvním oznámeným vystoupením je společný koncert Kronos Quartet, Kimmo Pohjonena a Samuli Kosminena.

Více informací na www.colours.cz Generální partner: Česká spořitelna. Za podpory statutárního města Ostrava. Hlavní partneři: ArcelorMittal Ostrava, OKD.

Podrobné informace:
Dolní oblast Vítkovice se nachází 3 zastávky tramvají od centra Ostravy. Festivalový areál nabídne jak části s velkými venkovními scénami a stanovým městečkem, kde návštěvníci najdou trávu, stromy, zeleň i zpevněné plochy před stage, tak i část s původními budovami, které nabídnou útočiště vnitřním hudebním scénám, divadlu, diskusím, filmům, workshopům i dětské scéně s kojícím stanem. Jednou z nich bude unikátní plynojem přebudovaný dle projektu architekta Josefa Pleskota na prvotřídní multifunkční aulu. Otevření této části se plánuje již na květen 2012. Samozřejmostí bude posílení dopravy z centra Ostravy do Dolní oblasti i zajištění bezpečnosti návštěvníků.

Historie Dolní oblasti:
Ve Vítkovicích, malé vesničce poblíž Moravské Ostravy, byly 9. 12. 1828 založeny železárny nazvané podle majitele Rudolfova huť. Konec 20. století znamenal zásadní obrat. Ani technologický rozvoj a největší modernizace vysokých pecí v 80. a 90. letech 20. století již nestačily zabránit politickému rozhodnutí města Ostravy a vlády ČR o zastavení vysokých pecí v Dolní oblasti. Rozhodnutím státních orgánů byl dne 27. 9. 1998 po 162letém nepřetržitém provozu zastaven chod vysokých pecí v areálu dodnes nazývaném Dolní oblast.

Jednoúčelové technologické celky hutní prvovýroby a rozlehlé území Dolní oblasti se staly v roce 2000 kulturní památkou, v roce 2002 národní kulturní památkou (NKP). V roce 2008 se památka stala součástí Evropského kulturního dědictví. Díky projektu zájmového sdružení Dolní oblast VÍTKOVICE, jehož významnými členy a partnery jsou společnost Vítkovice, Vysoká škola Báňská-Technická univerzita Ostrava, statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj, bude obnoven celý průmyslový areál, v němž je památkově chráněných 11 hektarů. Na zbývajících 140 hektarech má vzniknout kulturně-společenské areál s vědeckými pracovišti, unikátním Světem techniky, vysokoškolským centrem, případně krajskou vědeckou knihovnou a veřejným sportovištěm. Developerský projekt Nové Vítkovice si vyžádá až 60 miliard Kč.

The Flaming Lips:
Excentričtí podivíni už bezmála třicet let udivují posluchače kosmickým psychorockem, bizarními obaly alb, ztřeštěnými nápady a okázale magickými koncerty s nebývalou audiovizuální projekcí, při kterých se zpěvák Wayne Coyne prochází po hlavách publika v obří průsvitné bublině. Shůry padá liják barevných balónků, děla vystřelují konfety, po podiu tančí lidé ve zvířecích kostýmech a pod ním Santa Clausové s čerty a unešenými lidmi zpívajícími s The Flamingo Lips megahity Rise For Prize, The Yeah Yeah Yeah Song nebo oficiální rockovou skladbu státu Oklahoma Do You Realize. Jádro skupiny založené v roce 1983 tvoří zpěvák, hudebník, skladatel a filmař Wayne Conye s baskytaristou Michaelem Ivinsem. V proměnné sestavě se od roku 1991 pevně usadil multiinstrumentalista Steven Drozd a v současnosti ji tvoří ještě bubeník Kliph Scurlock a kytarista Derek Brown. The Flaming Lips vydali třináct alb plných surrealistických textů, nadčasových i bláznivých úvah, nekorektního politikaření, podivných acid rockových zvuků i mistrovských opulentních aranží.

Od hardcorových začátků se postupně dostali k originálnímu zvukovému amalgámu rané experimentální psychedelie, punku, space rocku, německého krautrocku, popu, ozvěn Beach Boys, Franka Zappy a skupiny Pink Floyd. Té v roce 2009 vzdali ojedinělou poctu předělávkou legendárního alba Dark Side of The Moon za účasti Henry Rollinse a Peaches.
I Can Be A Frog: http://www.youtube.com/watch?v=92TNIIbaBOo
The Yeah Yeah Yeah Song: http://www.youtube.com/watch?v=kjrUOlK2714

Nový areál Colours of Ostrava v bodech:
• Dolní oblast Vítkovice – evropsky památkově chráněný areál bývalého dolu, železáren a hutí
• nabídne jak velké venkovní scény se zpevněným povrchem a zelení, tak i dostatek vnitřních scén, včetně unikátního plynojemu
• 2x větší než původní areál na Černé louce a Slezskostravském hradu
• vzdálenost od centra - 3 zastávky tramvají

Hlavní plusy nového areálu v bodech:
• větší prostor u obou hlavních venkovních scén
• větší stanové městečko s vlastním parkování
• druhé vlastní parkoviště pro návštěvníky
• více prostoru pro zkvalitnění služeb a hygieny
• všechny scény v jednom areálu
• odpadne nutnost přecházení mezi oběma hlavními areály a řešení druhé lávky přes řeku, která by v případě zvýšení hladiny nemohla být instalována
• omezí se možné rušení hudbou v nočních hodinách
winslayer
(Lukáš Plaček)
úterý 13. 12. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Colours of Ostrava hlásí pro rok 2012 The Flaming Lips. Vychytané.cz. [Online] 13. 12. 2011. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5087. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Colours-of-Ostrava-hlasi-pro-rok-2012-The-Flaming-Lips
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 19:40