Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Van Drift - Naked Podcast 008

Pomalinku nám končí kalendářní rok 2011. V tento vypjatý vánoční měsíc pro vás jihomoravský DJ Van Drift aka Taureen připravil speciální „letecký“ set.
Přidat na Facebook
Na chvíli vypněte a odleťte společně s ním na vlnách současné taneční muziky, které nechybí vtip a nadhled.

Naked Podcast společně s bližším popisem naleznete k poslechu či ke stažení opět pouze na našem Soundcloud profilu. Budeme rádi, když set také okomentujete.

http://soundcloud.com/naked-records/van-drift-naked-podcast-008Van Drift a jeho cesta k dokonalosti

Pochází z moravského města Vyškova a djingu se věnuje již přes 15 let. Za tuto, řekněme, relativně dlouhou dobu prošel několika hudebními i technickými proměnami. Co se hudebního stylu týče, prvotně jej oslovily kořeny funku a house, později ho ve větší míře ovlivňuje techhouse a tribal. Poté už nejčastěji míří do vod progressive house.

Pokud jde o technickou stránku věci, začíná Van Drift jako DJ na CD přehrávačích, následuje logická transformace na vinyl djing. Později se vrací opět k formátu wav, aby díky digitalizaci tracků na internetových obchodech s taneční elektronickou hudbou ukojil svou vášeň hrát nové tracky a hledat stále nové a nové zvuky.

Poslední dva roky však upouští od zastaralého způsobu djingu a objevuje svět midi a neuvěřitelné možnosti digitálních technologií. Jak Van Drift sám říká: „Nikdy mě nebavilo při hraní ztrácet čas hledáním rychlosti. Byť to ovládám a chápu celý význam, přece jen už tento čas díky bohu umím využít lépe. Nutně potřebuji ve svém duchu hudbu ovládat, formovat, kořenit ji o různé smyčky, samply a efekty a tím docílit gradace celého mixu. Teprve teď si své hraní dokonale užívám.“

To všechno jsou atributy, které jeho sety, pohybující se v rozmezí 126 – 135 bpm, charakterizují. A nyní se můžete sami přesvědčit poslechem Naked Podcastu 008! Současný sound, který Van Drift prezentuje, se pohybuje na pomezí progressive house, tech-house až techna a je okořeněný občasným lehkým či těžkým breakem ;).

http://www.idj.cz/taury

Starší Podcasty
http://www.nakedrec.com/podcast/
http://soundcloud.com/naked-records/sets/naked-podcast-official

Více info o labelu
http://www.nakedrec.com
http://www.idj.cz/nakedrec/
http://www.discogs.com/label/Naked+Records
http://www.facebook.com/NKDRC
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 9. 12. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Van Drift - Naked Podcast 008 . Vychytané.cz. [Online] 9. 12. 2011. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5081. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Van-Drift---Naked-Podcast-008-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.52.167
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 19:17