Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Projekt Řetízek je pro rok 2011 ukončen

Městská policie Zlín se při svých běžných činnostech, ale i v rámci programu prevence kriminality, dlouhodobě věnuje různým projektům, jejichž cílem je předcházení trestné činnosti. Jedním z takovýchto projektů je i projekt Řetízek, který je určen pro seniory.
Přidat na Facebook
Starší občané se v nedávné době stali poměrně častým cílem nejrůznějších pachatelů, kteří se k vlastnímu obohacení neštítí použít nejrůznějších prostředků. Významné riziko přitom obvykle představuje nejen věkový rozdíl či nesrovnatelné fyzické schopnosti, ale také důvěřivost. Snad každý si vybaví některý z medializovaných případů, kdy se podvodníkům podařilo vniknout do obydlí seniora díky falešné zámince, což následně skončilo v lepším případě krádeží hodnotných předmětů, v tom horším pak celoživotních úspor nebo dokonce fyzickým napadením.

Vedle informování seniorů o možném nebezpečí se Městská policie Zlín již několikátým rokem zaměřuje na prvky technické pomoci. Jejich účelem je zamezit neoprávněnému či vynucenému vniknutí do bytu poté, co dojde k pootevření vstupních dveří. Projekt „ŘETÍZEK“ se ale netýká pouze seniorů, vedle nich je zaměřen také na zdravotně postižené spoluobčany. Jak už samotný název napovídá, jedná se o bezplatnou instalaci bezpečnostních řetízků, které vedle mechanické podpory zabezpečení bytu plní také úlohu psychické podpory v těch případech, kdy ohrožená osoba není sama schopna odmítnout neodbytnou osobu. K nápomoci ke správnému chování v těchto situacích slouží i samolepka, na níž jsou uvedena důležitá telefonní čísla, rady a informace, jak se v krizových situacích chovat. Při instalaci bezpečnostního řetízku je přítomen vždy strážník městské policie, který uživateli také připomene zásady bezpečného chování a jednání s neznámými osobami. Prostřednictvím informačního letáku pak dostávají ohrožené osoby podrobné informace také v tištěné podobě.

„V letošním roce jsme mohli uspokojit celkem 61 zájemců v lokalitách Zlína, Malenovice, Kostelec a Štípa, přičemž jsme bohužel nemohli uspokojit všechny, kteří o tuto službu projevili zájem. To ovšem neznamená, že nemá tento projekt naši podporu. Ba právě naopak, vzhledem k jeho úspěšnosti a spokojenosti seniorů, hodláme v něm v případě finančních možností i nadále pokračovat,“ uvedl ředitel Městské policie Zlín, Ing. Milan Kladníček.

Zdroj: TZ Městská policie Zlín
Lakina
(Lada Váňová)
neděle 4. 12. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. Projekt Řetízek je pro rok 2011 ukončen. Vychytané.cz. [Online] 4. 12. 2011. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5074. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Projekt-Řetizek-je-pro-rok-2011-ukoncen
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.125s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 03:58