Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Slam poetry 2011 - Finále

Regionální kola soutěže Slam poetry 2011 jsou uzavřeny a finále začíná v brněnském klubu Fléda v sobotu 3. 12. 2011.
Přidat na Facebook
Nováčky ve finále jsou: za Plzeň Taktika, za Pardubice Martina Malinová, za Ústí nad Labem Dan Binko, za České Budějovice Sláňa, za Frýdek Místek David Stypka, za Hradec Králové Martin Kačer. Z Prahy postupují ostřílení Mirek Kynčl a Bohdan Bláhovec, z Brna znovuobjevený Rostislav Kičbaž. Na jména vítězů ostravského a olomouckého kola zatím netrpělivě čekáme.

Hosty večera budou dvojnásobný vítěz celostátní slam poetry Jakub Foll a skupina Jelení loje, „okouzlující, ženské, pěvecké tělísko s doprovodem“.

Již tradičním moderátorem večera bude herec Jakub Žáček, který se u fanoušků slamu těší stejné popularitě jako její vítězové. Na after party zahraje Dj Mehdi. Finále začíná v 20.00 hod a lístky stojí 100,- Kč.

Co je Slam poetry?
Slam poetry nelze zaměňovat s autorským čtením či recitační soutěží. Autoři-performeři by se měli zaměřit tedy na to, co sdělují a jak to sdělují. Publikum je hlavním posuzovatelem tříminutového výkonu soutěžícího. Porota-publikum může během produkce dávat najevo svou nelibost či souhlas a tyto reakce jsou ve Slam poetry velmi vítané, dodávají vystoupení akčnost a dynamiku. Toto jsou základní slamová pravidla s dodatkem, že za překročení časového limitu tří minut a použití rekvizit mohou být soutěžící penalizováni.

Porotu obvykle vybírá konferenciér či další organizátor soutěže náhodně přímo z přítomného publika před samotným zahájením soutěže – obvykle má porota pět až deset členů. Porotci přiřazují účastníkům soutěže body (od 0 do 10 nebo od 1 do 10).

Slam poetry má od roku 2011 upravená pravidla!
Vítěz finále „2krát a dost“. Pokud se slammer stane již podruhé celostátním vítězem, nemůže se znovu do celostátní soutěže hlásit.

Soutěž se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Statutárního města Brna, Nadace Intentio a Advokátní kanceláře Tomáš Rašovský.

Více informací na:
www.slampoetry.cz
r.o.b
(Robin Eliáš)
čtvrtek 1. 12. 2011 20:00
Eliáš, Robin. 2011. Slam poetry 2011 - Finále. Vychytané.cz. [Online] 1. 12. 2011. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5068. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Slam-poetry-2011---Finale
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.068s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 03:10