Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Muzikanti se spojili !

Čeští muzikanti se nebojí veřejně připojit k iniciativě Česko za Český éter a upozornit tak na žalostný vztah médií k nové domácí tvorbě.
Přidat na Facebook
Známí představitelé tuzemské muzikantské a hudební scény se poprvé veřejně spojili a pokusí se, spolu s mnoha zastánci a příznivci iniciativy, upozornit na absenci zákona o podílu tuzemské tvorby v našich médiích.

Velký krok učinila populární kapela Rybičky 48, která k natáčení klipu k písni „ Rádiová “ ( jejíž text, byť komickou formou, ale výstižně, popisuje současnou situaci ) přizvala řadu skvělých a známých osobností, jako je Vašek Bláha ( Divokej Bill ), Zdeněk Petr ( Tři Sestry ), Thomas Lichtag a Richard Scheufler ( Airfare ), Petr Pečený (Doctor PP), Lenny Trčková, Honza Štrup ( Medvěd 009 ), Ota Hereš (Alkehol), Bára Zemanová, Tonda Rauer ( Harlej ), Filip Vlček (Koblížci) nebo Tomáš Polák a Ondra Polák ( O5 a Radeček ). Mnoho dalších osobností podpořilo iniciativu podpisem petice Česko za český éter.

Kuba Ryba ( Rybičky 48 ) : „Za rok objedeme spoustu koncertů a festivalů a s ostatními kapelami se o tomhle problému bavíme. Všichni cítíme, že soudobá česká hudba je z médií vytlačována, přitom je tu spousta zajímavých kapel se silnou fanouškovskou základnou. Ještě horší je situace pro nové kapely, které v podstatě nemají šanci dát o sobě vědět, takže namísto podpory, média českou hudbu zabíjí!“

Na zbrusu nový videoklip Rybiček 48 se můžete těšit v prosinci tohoto roku.
Svým podpisem můžete podpořit iniciativu Česko za Český éter i vy : www.petice.o5.cz
winslayer
(Lukáš Plaček)
pondělí 21. 11. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Muzikanti se spojili !. Vychytané.cz. [Online] 21. 11. 2011. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5046. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Muzikanti-se-spojili-!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.087s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 12:41