Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nad zloději spadla klec

V pondělí, krátce po jedné hodině ranní prováděla hlídka Městské policie Zlín v součinnosti s hlídkou Policie ČR kontrolu uzavřeného areálu bývalého Svitu. Důvod byl prostý – tamější výkupna kovů se totiž stala častým terčem zlodějů, kteří odsud odnášeli vykoupené kovy, které později opět zpeněžovali.
Přidat na Facebook
Hned další den ale spadla klec. Při kontrole si totiž hlídky povšimly dvou mužů, vycházejících z areálu směrem k supermarketu na ulici Přímá. S sebou si nesli nařezané díly kabelů v délce cca 2 m a průměru cca 5 cm. Oba muže, 29letého obyvatele Hostišové a 35letého z Halenkovic zadrželi. Při bližším ohledání místa byla navíc zjištěno několik dalších míst, s odloženými dalšími kusy těchto kabelů. Následně byl vyrozuměn majitel předmětné výkupny, který po dostavení se na místo po jejich zvážení sdělil, že by mu byla způsobena škoda zhruba ve výši 20.000 CZK. Oba lapky si převzali kolegové z republikové policie k dalšímu šetření.

Pokus o krádež se mu vymstil, skončil v rukou policie
V úterý, krátce po půl sedmé hodině podvečerní, se na SOC Mětské policie Zlín obrátil pracovník obchodního centra na ulici Dlouhá. Uvedl, že byl u nich v provozovně zadržen pachatel pokusu o krádež. Na místo byla vyslána hlídka MP Zlín, která zjistila, že se 54letý muž ze Zlína pokusil odcizit značkové sýry v celkové hodnotě 583,70 CZK. Dotyčný měl tak obrovskou smůlu, jelikož nejenže byl zadržen a lup se mu nezdařil, strážníci navíc věděli, že je po něm Policií ČR vyhlášeno pátrání. Proto byli na místo přivoláni kolegové z republikové policie, kteří si jej převzali k dalšímu šetření.

Napřed kradl, poté navíc řídil pod vlivem
Hned dvakrát se ve čtvrtek setkali strážníci Městské policie Zlín s jedním a tím samým mužem. Poprvé to bylo krátce po 20té hodině, kdy se na SOC MP Zlín obrátil pracovník bezpečnostní agentury ze SM v OC Čepkov. Ten uvedl, že byl u nich v provozovně zadržen pachatel pokusu o krádež. Na místo přivolaná hlídka zjistila, že se jedná o 22letého muže z Fryštáku, který se pokusil odcizit pánský erotický časopis v hodnotě 99 CZK. Jeho protiprávní jednání s ním strážníci vyřešili uložením blokové pokuty, jenže to ještě netušili, že se s ním o pár desítek minut setkají znovu. Když totiž prováděli kontrolu na ulici Výletní, povšimli se podivně jedoucího vozidla, jehož řidič zcela evidentně nezvládal řízení. Proto pojali podezření, že řídí pod vlivem alkoholu či jiné omamné látky a z tohoto důvodu jej zastavili. Orientační dechová zkouška u něj sice neprokázala požití alkoholického nápoje, ovšem druhý test, provedený na přítomnost omnamých psychotropních látek byl již pozitivní. O celé věci tak byli vyrozuměni kolegové z republikové policie, kteří si jej převzali k dalšímu šetření.

Zdroj: TZ Městská policie Zlín
Lakina
(Lada Váňová)
pátek 18. 11. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. Nad zloději spadla klec. Vychytané.cz. [Online] 18. 11. 2011. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5042. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nad-zlodeji-spadla-klec
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 12:24