Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Alex TB a Buchecha „Teror Vašeho mozku“

Dnes si posvítíme na dva Brazilce, kteří udávají směr současnému hardtechnu a ačkoli jsou již dnes známí po celém světě, je jasné, že díky jejich pracovitosti je jejich kariéra, ať už sólová tak společná, teprve na začátku.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa All Star Game
pátek 25. listopadu 2011 18:00
(konec +- sobota 26. listopadu 2011 07:00)
BVV
Brno (CZ)
Řeč je o Alexi Albertovi, kterého znáte spíše pod přezdívkou Alex TB a Andersonovi Carvalho a.k.a. Buchecha.

Nejdříve si představíme mladšího z tohoto jihoamerického dua a tím je Buchecha, který se narodil v roce 1984 v São Paulu. Tou dobou už se malý Alex proháněl s kopačákem na plácku za domem a po večerech poslouchal housové desky, které mu domů nosil jeho otec, který byl mimochodem také DJ. Dvanáct let poté by stále málokdo tušil, že tihle dva kluci budou jednoho dne podobně ostrou dvojicí jako jejich krajané Pet Duo.

Zatímco Alex TB si začíná osvojovat gramce a vystupuje na prvních free parties, Buchecha objevuje kouzlo hardrocku a metalu a rozhodne se, že se naučí pár akordů na elektrickou kytaru. Netrvalo dlouho a Buchecha se stal členem rockové kapely, která na něj nedala dopustit. S postupem času však Anderson začal zjišťovat, že jeho srdci je bližší hudba s prvky synťáků, a proto se začal vydávat na mejdany, kde diktovali tempo pouze DJové, což ho okouzlilo a mimo jiné také zapříčinilo to, že na jeho kytaru se doma v koutě pomalu začal snášet prach…V roce 2002 se jeho nástrojem staly gramofony a kariéra vlasatého kytaristy byla definitivně pohřbena. Tou dobou už měl Alex TB gramce v malíku a začal se věnovat vlastní produkci, která však zezačátku neměla nijak velké ohlasy. Tři roky na to Buchecha rozjíždí první vlastní mejdany a v podstatě tak pokládá základy legendární crew, která si říká „Fuel Techno“.

Díky této skupině se techno dostalo do podvědomí spousty Brazilců, což nastartovalo novou éru zájmu o celou techno kulturu a do Brazílie se tak konečně začala vozit jména celosvětového měřítka. Rok na to se Buchecha pouští do vlastní studiové činnosti, ale na rozdíl od Alexe začíná poměrně brzy sklízet první úspěchy a to v době vydání desky na známém labelu Cardiac Arrest Records. Na podobný úspěch si musel Alex TB počkat ještě o rok déle, tzn. do roku 2007, kdy o něj projevil zájem Viper XXL a vydal mu track s názvem „Around the world“. V té době již o sobě Alex i Anderson ví, potkávají se večercích a stávají se z nich kamarádi.

Úspěchy v producentské branži a podobné smýšlení je motivují natolik, že koncem roku 2007 společně rozjíždí label Technopride Records, který zná snad každý fanda hardtechna a především každý DJ, který hraje z vinylů, protože Technopride je jedním z mála labelů, který v dnešní době nevydává čistě digitálně. Mimochodem pro Bucehechu je tento rok nesmírně úspěšný a toho si všiml i významný klub Aloca, který mu nabízí rezidenturu.Status rezidenta mu však dlouho nevydrží, protože brzy na to se rozhodne přestěhovat se natrvalo do Portugalska a věnovat se hudbě naplno. Rozjíždí další label „Kube Records“, spolupracuje s portálem Somixx a minulý rok byl jeho track „Around the point“ nominován na nejlepší hardtechno track roku 2009/2010 na portálu Beatport.
Alex TB i Buchecha jsou výjimečnými DJi, kteří dokonale reprezentují brazilskou DJ školu, stejně jako již zmiňovaní Pet Duo nebo třeba DJ Murphy, Lukas nebo Fernanda Martins.

Ačkoli jejich spolupráce započala již před několika lety, s nápadem jejich společného hraní přišel až pořadatelský tým španělského festivalu Montagood v roce 2009.
Zde předvedli set plný vybroušené techniky, efektů, scratchů a samozřejmě tracků z jejich vlastní produkce, čímž se okamžitě stali vyhledávanou a žádanou DJskou dvojící, která momentálně patří mezi špičky světového hardtechna.

Zdroj: TZ Apokalypsa, s. r. o.
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 8. 11. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Alex TB a Buchecha „Teror Vašeho mozku“ . Vychytané.cz. [Online] 8. 11. 2011. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5013. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Alex-TB-a-Buchecha-„Teror-Vaseho-mozku“-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 04:02