Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mezinárodní festival outdoorových filmů ve Zlíně

9. ročník tohoto již prestižního festivalu proběhne ve 26 městech České a Slovenské republiky.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Mezinárodní filmový festival outdoorových filmů - 9. ročník
čtvrtek 10. listopadu 2011 21:00
(konec +- pondělí 14. listopadu 2011 21:00)
Zlín
Zlín (CZ)
První letošní akcí festivalu byla již tradiční outdoorová akce na náměstí Míru s bohatým kulturním programem a možností vyzkoušet si outdoorové sporty. Návštěvníci shlédli Biketrial show Standy Lysáka, vystoupení kovbojů a také orientální tanečnice. Vyvrcholením večera bylo společné vystoupení skupiny Afroband Monimba a Ardor Viridis ohnivá show. Na závěr se promítaly ukázky festivalových filmů.

Slavnostní zahájení se uskuteční 10.11.2011 v 19,30 ve Velkém kině. Moderátorem je Antonín Duchoslav alias Viky Cabadaj z filmu Sněženky a machři. Kulturní program obohatí vystoupení orientálních tanečnic a také čestní hosté festivalu.
O své zážitky a zkušenosti z cest se s diváky podělí Pavol Barabáš (dobrodruh, cestovatel a filmař), Miki Knižka (heli-skiing a skialpinismus v Kanadě), Richard Konkolski (legendární mořeplavec) a Ondřej Rudecký (potápěč, záchranář a instruktor). V závěru večera proběhne také promítání ukázek z nejlepších filmů festivalu.Kromě filmů jsou pro návštěvníky nachystány také dvě výstavy fotografií. První s názvem ,,Naděje pro Bangladéš“ se až do 13.11.2011 nachází v prostorách Golden Apple Cinema. Druhá výstava, která se skládá z fotografií zaslaných do festivalové fotosoutěže, je až do konce festivalu umístěna ve Velkém kině.

Součástí festivalového programu jsou také čtyři besedy s významnými osobnostmi outdoorového světa. Jsou jimi Richard Konkolski se svou besedou Sám proti oceánu, Pavol Barabáš a Neznámé světy, Petra Nováková navazující na výstavu fotografií ,,Naděje pro

Bangladéš“ a Martin Šóš s besedou Rok mezi lovci kožešin.

Festival v číslech a statistikách. Festival se uskuteční ve 26 městech, nejvýše položený festival v ČR – Luční bouda – Krkonoše, 16 zúčastněných států, 110 přihlášených
filmů, 107 filmových dní, 234 filmových bloků, 375 filmových hodin. Festival urazí za dobu putování po ČR a Slovensku 6876 km.Filmy budou soutěžit ve čtyřech kategoriích:
A) dobrodružný sportovní film
B) horolezecký a horský film
C) dobrodružný vodní sportovní film
D) cestopisný film.Záštitu převzalo Ministerstvo kultury České republiky, primátor hl. města Prahy, hejtman Moravskoslezského kraje, náměstek statutárního města Ostravy, primátor statutárního města Zlína a hejtman Zlínského kraje.

Další informace na: www.outdoorfilms.cz

Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 8. 11. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Mezinárodní festival outdoorových filmů ve Zlíně. Vychytané.cz. [Online] 8. 11. 2011. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5011. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mezinarodni-festival-outdoorovych-filmu-ve-Zline
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.138s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 12:14