Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

REGGAENERACE PŘIVÍTÁ UNITY VIBRATION

— První Reggaenerace nové klubové sezóny se blíží. Těšit se můžete na projekt Unity Vibration (FR), který má kořeny, podobně jako v Brně dobře známý Tribuman, v nedalekém Štrasburku.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
REGGAENERACE
sobota 12. listopadu 2011 20:00
(konec +- neděle 13. listopadu 2011 03:00)
Fléda
Brno (CZ)
O důvod víc na party zavítat. Reggaenerace tak plynule navazuje na dlouhodobou spolupráci s francouzskou reggae dubovou scénou.

Unity Vibration spojují ve své tvorbě přesně to, co na české scéně tak nějak chybí. A to je spojení více zpěváků dohromady s DJem do promyšleného celku. S trochou nadsázky jde o obdobu hip hopových projektů. Hlasy jednotlivých zpěváků jsou sehrané, každý má jinou barvu a přednosti, které se na pódiu dokonale doplňují. Líbezné a hladké polohy v ženském podání (Sista Kimaya) střídá ostřejší reggae barva (Jahjahman) a přechází do progresivního ragga (Gill"us). To vše umocněno společnými sbory a podtrženo striktní reggae selekcí (Vidjah).

V poslední době se na Reggaeneraci snažíme představit i mladé tváře místní scény. Tentokráte jsme zabrousili do sousedního Slovenska a vybrali pro vás zpěváka z Topolčan RyHHu. RyHHa zpívá slovensky a v textech se dokáže i přes silný důraz na pozitivní poselství oprostit od tradičních klišé spojených s reggae. Jeho lyrika často směřuje k sociálním tématům s důrazem na místní problémy. RyHHA ukazuje, že i reggae MC může mít vlastní a čitelný názor. Přístup, který by měl být zkušenému brněnskému publiku blízký.

V devět hodin načnou večírek již tradičně brněnští Pawlač Zewls, na které naváže Ramon Ramirez (RadioBufera crew) s haldou čerstvých pecek. Ramon posléze zabackuje RyHHu. Party zakončí brněnský eklektik a klasik NTKZ (Bassinfection Classics), což je synonymum pro poctivou porci ragga hiphopu a digital reggae. Nebude chybět ani tradiční čajovna a benefiční bagety od kolektivu Food not Bombs. Na druhé scéně vás budou občerstvovat DJs Matsuwa, Fishhead (eac) a Don Pedropoulos.

Více informací naleznete na:
http://www.myspace.com/unityvibration
http://bandzone.cz/ryhha
http://www.myspace.com/pawlaczewls
http://www.myspace.com/radiobuferacrew
http://www.myspace.com/bassinfectionsound
http://fleda.cz/
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 5. 11. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. REGGAENERACE PŘIVÍTÁ UNITY VIBRATION. Vychytané.cz. [Online] 5. 11. 2011. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5004. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/REGGAENERACE-PŘIVÍTÁ-UNITY-VIBRATION
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 04:51