Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

festival jeden svět

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět poprvé ve Zlíně. Jaký a očem bude?
Přidat na Facebook
Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2007 se v tomto roce představí poprvé zlínským divákům. Ve spolupráci s mateřskou organizací Člověk v tísni jej ve Zlíně pořádají studenti Univerzity Tomáše Bati. Záštitu nad festivalem převzali primátorka města Zlín Irena Ondrová a hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš. Festival se bude konat od 19. do 22. března 2007 ve zlínském divadle Malá scéna.Zlín tak rozšíří počet měst v České republice, ve kterých se festival pořádá. Každým rokem mohou diváci v Praze na Jednom světě zhlédnout 120 dokumentů z celého světa, z nichž část putuje do regionálních měst. „Jeden svět představí ve Zlíně dokumenty zaměřené tematicky na problematiku rasových předsudků, politického extremismu a rovných příležitostí,“ uvedla manažerka projektu Marcela Divínová. Součástí programu budou besedy s odborníky, doprovodné výstavy, divadelní představení a koncert.

Část projekcí festivalu je určena základním a středním školám ze Zlína a blízkého okolí. „Dopolední projekce vybraných filmů částečně vycházejí z kolekce dokumentárních filmů Next GenerationEU zachycujících každodenní život, aktuální problémy a perspektivy mladých lidí v Evropě,“ dodala Marcela Divínová. Festival tak působí jako vzdělávací platforma podporující mladé lidi v rozšiřování jejich kulturně politického přehledu.

Podle organizátorů má dokumentární film mimořádný potenciál kultivovat vzájemné pochopení a otevřenost. Nabourává předsudky, podněcuje kritické přemýšlení a motivuje k angažovanosti. Jeden svět prostřednictvím filmů a veřejných diskusí pátrá po realitě skryté pod povrchem globálního zpravodajství a snaží se inspirovat k přemýšlení. Právě proto bylo v lednu letošního roku festivalu Jeden svět uděleno Organizací spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) Čestné uznání za výchovu k lidským právům.

Devátý ročník festivalu Jeden svět, který si v průběhu let získal přízeň publika jak kvalitou vybraných filmů a doprovodného programu, tak dobrou organizací, začne v Praze 28. února. Záštitu převzali Václav Havel, ministr kultury Václav Jehlička, primátor hlavního města Prahy Pavel Bém, primátoři a starostové jednotlivých festivalových měst a hejtmani jedenácti krajů.

Realizaci projektu ve Zlíně zajišťují v plné míře studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci výukového předmětu Projekty neziskových organizací pod vedením PaedDr. Marcely Göttlichové. Festival Jeden svět tak rozšíří pestrou škálu projektů, které studenti organizují nejen pro zlínskou veřejnost.

www.jedensvet.utb.cz
www.jedensvet.cz

BB
(Bára Vlková)
úterý 13. 3. 2007 08:00
Vlková, Bára. 2007. festival jeden svět. Vychytané.cz. [Online] 13. 3. 2007. [Citace: 1. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=496. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/festival-jeden-svet
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.207.240.77
Serverový čas: čtvrtek 1. června 2023 04:22