Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Osudové setkání Gayle San a Svena Wittekinda

Dnes si představíme jednu z nejzajímavějších dvojic současné světové taneční scény, která rozvířila vášnivé diskuse na mnoha komunitních serverech i tanečních parties, kde vystoupila.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa All Star Game
pátek 25. listopadu 2011 18:00
(konec +- sobota 26. listopadu 2011 07:00)
BVV
Brno (CZ)
Co je na této dvojici tak zvláštní? Všichni znají Gayle San a všichni znají Svena Wittekinda, ale nikdo si předem nedokáže představit, jak může vypadat společné vystoupení těchto legend, které se navzájem doplňují jako Jin a Jang.

Jin San
Kariéra Gayle San začala již v 80. letech v jejím rodném městě – Singapuru. Odtud se v roce 1988 přesunula do Londýna, kde měla konečně šanci naplno ukázat svůj DJský talent.Britská taneční scéna jí naprosto pohltila a Gayle San si vydobyla respekt jak mezi svými kolegy tak u náročného publika. Veškeré své aktivity směřovala k hudbě, a proto není divu, že rozjela několik vlastních klubových večerů (např. známý Final Frontier) a neustále se snažila zlepšovat svou techniku mixu ze tří gramofonů. Její originalita spočívala i v tom, že se jako jedna z mála žen primárně orientovala na nekompromisní UK techno sound. Díky tomu dostala šanci zahrát si v legendárním techno klubu Omen ve Frankfurtu, což jí otevřelo dveře do celého světa.V roce 2006 se stala šestým nejlepším Djem světa, jakožto jediná zástupkyně něžného pohlaví v první desítce. Zároveň byla označena za „nejlepší dámskou techno legendu“.
Sama svůj styl popisuje jako směs funky / hardgroove / techno sound a ve spolupráci s mnoha světovými producenty produkuje desky, které v sobě mají neskutečný náboj a jsou mezi DJi velmi žádané.

Jang Wittekind
V roce 1998 začíná Sven Wittekind navštěvovat techno akce, které jej okamžitě uchvátí, a proto již v roce 1999 kupuje své první gramofony, synťáky a snaží se naplno proniknout do světa techno hudby. První čtyři roky si ujíždí na surovém německém technu (pozn. v té době Gayle San drtí britské kluby masivním UK techno soundem), ale v roce 2003 přichází zlom v jeho kariéře – setkání s Djem Rushem, který jej zasvětí do tajů hardtechna, které jej okamžitě ohromí.V té době Sven zakládá, dnes již velmi úspěšný, label Inflicted, který patří mezi pilíře světového hardtechna, stejně tak jako samotný Witti! Ostatně kdo by neznal legendární skladby jako Elmo Song nebo Sunstorm. Sven Wittekind se díky boomu hardtechna a YouTube stal jedním z nejznámějších německých DJs nové generace.
Říkáte si proč kvůli YouTube? Koukněte sami…Po tomto incidentu začal Witti přemýšlet jak o sobě tak o svém hudebním vyznání. Hardtechno v jeho životě sice hrálo důležitou roli, ale klasické pojetí techna bylo jeho srdci vždy bližší, jak postupem času zjistil. Proto od roku 2008 začal do svých setů zapojovat skladby od legend jako jsou Jeff Mills, Chris Liebing, Ben Sims a mimo jiné i Gayle San, s kterou se začal čím dál tím častěji potkávat na různých světových letištích…

Jin a Jang!
V odbavovacích halách mezinárodních letišť spolu strávili mnoho hodin a zjistili, že si navzájem rozumí nejen po profesní ale i lidské stránce. To je pro DJe vždy dobrý předpoklad k vytvoření kvalitního DJského dua. Postupem času se Sven a Gayle začali potkávat ve studiu při komponování společných desek a remixů. Sven kolem roku 2010 definitivně přechází na techno sound, který sám označuje jako „sick & weird & rough sound“.Tento styl sedí i Gayle San, a proto začínají plánovat své první společné vystoupení, které se uskutečnilo v roce 2010 na festivalu Nature One. Jejich sety jsou propracované a využívají při to nejnovější, co současní výrobci DJ vybavení nabízí. Základem jsou 3 laptopy, 2 mixážní pulty Allen Heath (1x Xone 4D + 1x Xone 92 + Midi kontrolery), dále Maschine od Native Instruments a samozřejmě programy Traktor a Ableton Live.Sven Wittekind a Gayle San ve svých společných setech předvádí to co je jim už roky společné – surové a drsné techno, které je pojato neskutečně zábavně a rafinovaně!Společná zdravice:
Zdroj: TZ Apokalypsa, s. r. o.
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 7. 10. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Osudové setkání Gayle San a Svena Wittekinda. Vychytané.cz. [Online] 7. 10. 2011. [Citace: 29. 5. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4912. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Osudove-setkani-Gayle-San-a-Svena-Wittekinda
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.132.226
Serverový čas: neděle 29. května 2022 13:43