Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Fenomén Apokalypsy – DJ Rush!

Vzpomínáte si, kdy poprvé přijel DJ Rush na Apokalypsu? Je to již více než 7 let a dodnes se o této party mluví jako o zlomovém díle akce s velkým „A“!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa All Star Game
pátek 25. listopadu 2011 18:00
(konec +- sobota 26. listopadu 2011 07:00)
BVV
Brno (CZ)
Psal se 25. červen roku 2004, do prázdnin zbývalo posledních pár dní a podvečerní Brno začalo tradičně ožívat a rozjasňovat se zářivými barvami a to především na trase šaliny č. 1 ve směru Mediánky. Za Lužánkami se totiž schylovalo k premiérovému vystoupení Isaiah Majora, známějšího pod pseudonymem DJ Rush a všichni technaři z České republiky cítili, že „cosi je ve vzduchu“.

„Do you like bass????“ – tak na tuto otázku, která se stala i podtitulem celého dílu, odpovědělo radostným jekotem několik tisíc fanoušků ve chvíli, kdy se mixážního pultu a především mikrofonu poprvé ujal mistr Rush. V tu chvíli se rozjela show na kterou dodnes se slzou v oku vzpomíná každý kdo byl tu správnou dobu na správném místě. A jak tento večer přiblížit lidem, kteří se jej neúčastnili? Bohužel… kdo nezažil – nepochopí!Jisté však bylo, že Rush si svým entusiasmem a charakterem získal přízeň davů českých i slovenských příznivců pořádně rozjeté taneční hudby, a proto se po několika měsících začalo přemýšlet o rekapitulaci onoho večera v noblesnějším pojetí…

Ideální příležitostí se tak opět jevila červnová Apokalypsa roku 2005, kterou se tým Apokalypsy rozhodl přesunout do prostor pavilonu G na brněnském výstavišti.
Důvod? Oslava jubilejního 20. dílu, na kterém se logicky očekávalo nadstandardní množství gratulantů. Apokalypsa tak navázala na tradici halových akcí v Brně a trasa šaliny č. 1 tentokrát fosforeskovala ve směru na Bystrc. Z šedivých vagónů se náhle staly alegorické vozy plné zvonáčů, vejířů, píšťalek a mnoha dalších propriet, které k pořádné halovce bezesporu patří. Hlas ampliónu přeřvávali samozvaní MCs, kteří okolním lidem pokládali zásadní otázku noci, která za uplynulý rok celkem zevšedněla – „Do you like bass?“ – „Samozřejmě“, pokynulo okolí…Cítíte z uplynulého odstavce to nadšení, který každý z vás někdy cestou na halovku zažil? Vidíte přes sebou ty lidi a cítíte se součástí toho davu šílenců, kteří se v pestrobarevných oblečcích jedou bavit na plný plyn? Tak přesně tito lidé jsou studnicí energie DJe Rushe!

Možná si říkáte, že toto klišé už jste slyšeli z úst mnoha DJů, ale Rush si na extravagantních lidech opravdu ujíždí a bez nadsázky se dá říct, že právě proto miluje české publikum, které je svými výstřelky legendární po celém světě.Na jubilejním díle Apokalypsy chtěl každopádně se svým kolegou z Kne‘ Deep bookingu – Boldem – předvést i několik skvostů ze svého šatníku, ovšem tento plán jim překazily aerolinky, které ztratili jejich zavazadla… tato nepříjemnost se však nijak neodrazila na výkonu Rushe, ať už za gramcemi tak s mikrofonem v ruce.Mimochodem vzpomínáte na uhrovatého mladíka, který nad ránem rozbil celý pavilon neskutečnou rychtou? Řeč je o Svenu Wittekindovi, který se v listopadu opět představí na stejném pódiu Apokalypsy jako Rush, tentokrát však po boku Gayle San.

Na závěr se hodí zmínit, kdy DJ Rush navštívil Brno pod hlavičkou Apokalypsy naposledy.

Bylo to poslední květnový den roku 2007. Rush se představil v narvaném brněnském klubu Perpetuum ve speciálním disco setu, ve kterém prezentoval své DJské „druhé já“, které odkazuje na jeho kořeny v Chicagu (kolébka house music). Zde se opět hodí použít frázi z úvodu… kdo nezažil – nepochopí!Zdroj: TZ Apokalypsa, s. r. o.
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 30. 9. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Fenomén Apokalypsy – DJ Rush!. Vychytané.cz. [Online] 30. 9. 2011. [Citace: 28. 5. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4894. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Fenomen-Apokalypsy-–-DJ-Rush!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.12s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.176.43
Serverový čas: sobota 28. května 2022 01:00