Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nastia Beauty a ukrajinská scéna

Před dvěma týdny jsme si ve stručnosti rozebrali současnost i historii srbské taneční scény a zaměřili jsme se na zajímavý příběh Ivee, která konvertovala z houslistky na nekompromisní techno producentku.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa All Star Game
pátek 25. listopadu 2011 18:00
(konec +- sobota 26. listopadu 2011 07:00)
BVV
Brno (CZ)
Dnes se přesuneme na Ukrajinu, ze které pochází neméně zajímavá a půvabná DJka Nastia Beauty, která je pravděpodobně nejznámější Ukrajinkou na YouTube.

Stejně jako v případě Srbska, ani ukrajinská taneční scéna není pojmem, o kterém by se běžně diskutovalo v souvislosti s kořeny elektronické taneční scény. Ostatně to je úděl celého bývalého východního bloku, ve kterém se režim postaral o naprostou devastaci a neliberálnost hudebního vkusu svých občanů.S nástupem demokracie se však v těchto zemích (mezi které bezesporu patří i Česká republika) začaly o to silněji a s nadšením formovat vlastní taneční scény, které jsou charakteristické svou nespoutaností a divokostí. Tato vlna postupuje od západu na východ, takže zatímco u nás probíhal největší boom zhruba v letech 2000 až 2005, Ukrajina má oproti nám zpoždění téměř čtyři roky.

Není proto divu, že v ukrajinských klubech probíhají každý týden desítky techno a hardtechno mejdanů, které jsou vyhledávanými štacemi mezi světovými DJi, kteří milují východoevropské publikum. Zásadní večírky se samozřejmě odehrávají v hlavním městě Kyjev, ve kterém bychom našli nejprestižnější kluby jako jsou Cinema, Arena Club nebo Forsage.Doslova oázou taneční hudby na Ukrajině a jedním z nejdiskutovanějších a mezi DJi nejvychvalovanějším evropským festivalem je Kazantip, který se každoročně koná po neuvěřitelnou dobu pěti až šesti týdnů! Tento open-air obřích rozměrů rok od roku navštěvuje čím dál tím více fanoušků taneční hudby z celé Evropy, a proto není divu, že se na něm představila takřka všechna světová DJská esa i nespočet mladých talentů jak z Ukrajiny, tak jiných zemí.

Svou šanci zde v roce 2009 dostala i okouzlující brunetka, která si říká Nastia Beauty. Podmanivé techno, ranní after party, obepnuté šatky, Nastěnčin spontánní tanec a pohotový divák se zapnutým nahráváním… tato kombinace zajistila, že se o Nastie Beauty díky YouTube dozvěděl ze dne na den celý svět!Lepší reklamu by si snad ani nemohla přát, ale bylo na čase ukázat světu, co opravdu umí a proč si zaslouží uznání, i kdyby měla hrát v pytli od brambor.
Na podzim roku 2009 rozjela svou vlastní radiovou show názvem Propaganda, ve které propaguje ryze taneční hudbu. Již v roce 2010 se tato relace stala nejposlouchanější ve své kategorii.

Nastia se vrhla také na produkci hudby, ve které razí heslo: „Raději kvalitu než kvantitu“,
a proto zatím vydala pouze pár skladeb, všechny však mají silný taneční potenciál a objevují se v playlistech mnoha DJů po celém světě.Uplynulý rok pro ni byl evidentně nejnabitější – odehrála více jak 200 vystoupení po celé Evropě, denně se věnuje své vlastní rádiové show a díky své činorodosti je neustále ve hledáčku médií. Jeden ukrajinský magazín o taneční hudbě o ní dokonce napsal:

„Konečně je tu ženská DJka, pro kterou je hudba na prvním místě! Pojí se v ní skvělá hudební osobnost společně s atraktivním vzhledem.“Kdo nevěří, ať se na vlastní oči a uši přesvědčí v následujícím videu z Kazantipu 2010.

DanceTrippin 177: Nastia @ Kazantip closing party from DanceTrippin.tv on Vimeo.Psal NOIS

Zdroj: TZ Apokalypsa, s. r. o.
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 20. 9. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Nastia Beauty a ukrajinská scéna. Vychytané.cz. [Online] 20. 9. 2011. [Citace: 4. 10. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4871. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nastia-Beauty-a-ukrajinska-scena
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.117s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.215.190.193
Serverový čas: úterý 4. října 2022 16:15