Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Martin Trnavský: Těšte se na upíra!

DOPORUČUJEME: Režisér Jakub Nvota, jehož Interview s upírem přijede na konci září do Zlína, ve zlínském divadle často režíruje. Na co se mohou diváci v tomto představení těšit?
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Interview s upírem
čtvrtek 29. září 2011 19:00
(konec +- pátek 30. září 2011 02:00)
Městské divadlo
Zlín (CZ)
Na upíra. Upír nemá život lehký, lidi ho nemají rádi, jak mohou, tak mu ubližují… Tenhle text z písničky Jeníka Pacáka o Upírovi pouštěli na jednom dětském táboře jako večerku. To mně mohlo být tak osm let a tahle písnička se mi natolik vryla do paměti, že jsme před dvěma lety s Jakubem začali na toto téma řešit naše nové autorské představení. Nevím, nakolik u vás ve Zlíně dělá svoje autorské věci, ale my nic jiného než svoje neděláme, takže to určitě bude něco jiného, než na co jsou diváci vašeho divadla zvyklí. Je určitě svobodnější...

Hrál jste už někdy ve zlínském divadle? Znáte Zlín?


Jednou v roce 1997 jsem hrál na velké scéně Othella. Sál byl plný dětí a ty hrály karty. Jinak Zlín je mi sympatický, takový Londýn Východní Moravy. Tím mám namysli ty cihlové domečky. Jo a ještě jsme hráli v klubu Golem. To byl tenkrát zážitek. Sex, drogy, rokenrol.

Na scéně se objevíte spolu s Bárou Munzarovou. Jak se Vám s ní spolupracuje?


Když řeknu blbě, přestane mi vařit. Takže perfektně! Frída je rodinná záležitost, aby se tam všichni cítili jako doma, o to se snažím už skoro dvanáct let. Děláme divadlo, protože nás baví, a baví nás, že baví diváky. Když už někoho vezmeme do rodiny, tak se nám s ním musí dobře spolupracovat, protože nás k tomu nic a nikdo nenutí.

V roce 1999 jste založil vlastní autorskou divadelní společnost FRÍDA s domovskou scénou v Divadle Bolka Polívky v Brně. Od roku 2011 sídlí Frída v brněnském divadle Reduta na Zelném trhu. Jaké novinky chystáte v nové sezoně?


9. 9. jsme měli premiéru hry Dodo Gombára, kterou nám taky zrežíroval. A tu hru znáte, jmenuje se Mezi nebem a ženou. Za tři týdny bylo hotovo! Ženu u nás hraje herečka Slovenského národného divadla Diana Mórová. Dávno jsem si s ní chtěl něco nazkoušet a před rokem jsme se náhodně setkali a společně se shodli na tom, že tahle hra je právě ta hra pro nás. Já jsem ji četl, když ji Dodo dopsal už někdy v roce 2002. Teď dozrál čas. Jezdíme s ní hlavně po Slovensku a k dnešku máme prodaných do prosince asi 16 zájezdů. Povedlo se to. Těším se, že se půjdu podívat na vaši interpretaci. Dlouho jsem nedělal text, který se inscenuje také někde jinde. Hlavně ať nám to všem funguje, je jedno, kde se hraje, hlavně ať se hraje!

Diváci Vás důvěrně znají z televizní obrazovky. Co je Vašemu srdci bližší - práce před kamerou či na divadelních prknech?


Ve Frídě si můžu zodpovídat za to, co dělám. Kamera mě baví, ale v mém případě by to byla dlouhá a složitá debata. Mám čtyři filmy, za které jsem rád, a tři seriály, které pro mě byly od určitého bodu bojem s větrnými mlýny. Teď jsem ve vyčkávací fázi zhruba tří projektů, na nichž se z části podílím, tak uvidíme. Hlavně vás ta práce musí bavit. Ale jak mi nedávno řekla Božidara Turzonovová: "Martinko, úver sa nepýta". Divák chce telenovely, já je nechci, ale co máte dělat, když jde okolo vás nabídka. Musíte být vděční.

Rezervace a předprodej - informace najdete na webových stránkách Městského divadla ve Zlíně:
http://www.divadlo.zlin.cz/predstaveni/153823.interview-s-upirem/

TĚŠÍME SE NA SHLEDÁNÍ V HLEDIŠTI NA TÉTO SKVĚLÉ KOMEDII!! ;)zdroj: Hanka Šmardová, MDZ
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
sobota 17. 9. 2011 08:00
Prachař, Štěpán. 2011. Martin Trnavský: Těšte se na upíra!. Vychytané.cz. [Online] 17. 9. 2011. [Citace: 30. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4862. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Martin-Trnavsky:-Teste-se-na-upira!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.101.251
Serverový čas: čtvrtek 30. listopadu 2023 17:59