Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Alex TB: „Díky hudbě mohu cestovat po celém světě.“

Alex Alberto da Silva Rodrigues alias Alex TB patří v současnosti mezi nejproduktivnější lidi na světové hardtechno scéně.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa All Star Game
pátek 25. listopadu 2011 18:00
(konec +- sobota 26. listopadu 2011 07:00)
BVV
Brno (CZ)
Brazilská krev, která mu koluje v žilách, dodává jeho hudbě neskutečné množství etanolu a to jak za DJským pultem tak ve studiu při skládání nových skladeb. O původu jeho přezdívky, vzpomínkách na Českou republiku i o jeho vizáži se dozvíte více v následujícím rozhovoru.

V České republice už jsi jednou hrál a to před dvěma lety na Summer of Love. Jaké byly tvoje pocity před a po hraní?

Ten pocit před hraním byl čímsi zvláštní, protože nikdy předtím jsem ani nepomyslel na to, že bych se někdy mohl podívat do země jako je Česká republika. Díky hudbě se mi to však povedlo a jsem šťastný, že tak mohu cestovat po celém světě. Celé hraní pro mě byla jedna velká zkušenost a musím přiznat, že Česko se vrylo do mého srdce. Vracel jsem se od vás velmi spokojený a šťastný. Lidé jsou skutečně přátelští, s úsměvem na tváři a opravdu si umí užít pořádnou hudbu. To je skvělá kombinace!Evidentně jsi velkým fandou tetování. Jaký je tvůj oblíbený styl a co tvá tetování vyjadřují?

Mým oblíbeným stylem je „new school“, protože vychází z kultury grafity a je velmi barevný. Osobní význam má pro mě však jen jedno tetování a to je sedmička na mé noze. Je to moje šťastné číslo! Ostatní kérky jsou jen na okrasu a popravdě hodně si ujíždím právě na barvách.

Není mi úplně jasné, jak je to s tvou přezdívkou Terror Brain a zkratkou TB… Mohl bys nám to trochu vysvětlit?

Je to trošku složitější, to máš pravdu. Nejdříve jsem si začal říkat TB podle legendárního synťáku Roland TB303. Zpočátku jsem hrál všechny druhy techna, ale o trochu víc jsem se soustředil na acid techno a po čtyřech letech jsem začal vyhledávat drsnější formy techna a nakonec jsem se rozhodl hrát pouze hardtechno. Najednou jsem dal zkratce TB, která původně odkazovala na acidové prvky, nový rozměr, a proto jsem vymyslel jméno Terror Brain, které je naopak zaměřeno primárně na hardtechno.Brazilští DJové jsou známí svou vytříbenou technikou mixu a mixáky využívají vždy naplno. Všimnul jsem si toho i při tvém hraní. Máš nějaký svůj oblíbený efekt, který při setech rád používáš?

Mám rád všechny efekty, protože jsou pro mě doslova hřištěm, haha. Jeden je však mým opravdovým favoritem a to je delay, díky kterému mohu opakovat a hrát si s beaty, což dodává setu opravdovou šťávu!
(pozn. pokud jste posledním řádkům moc nerozuměli, zkuste se podívat na toto video: http://www.youtube.com/watch?v=rpgRGuAz2yY)Co nového chystá vydat Alex TB jako producent?

Již brzy vyjde spousta novinek a to jak na vinylu tak v digitální podobě. Digitálně vyjde EP pro Audicode a remix pro Pet Duo. Na vinylech bude úroda štědřejší, takže se těšte na remixy pro Technopride 10, Cannibal Society, Domestc Violence, Hardtechno Maffia a mnoho dalších.

Jak velké jsou tunely, které máš v uších?

3,4 cm… yeah… vím, že jsou malé :-PPřipravil: Nois

Zdroj: TZ Apokalypsa, s. r. o.


Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 17. 9. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Alex TB: „Díky hudbě mohu cestovat po celém světě.“. Vychytané.cz. [Online] 17. 9. 2011. [Citace: 4. 10. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4859. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Alex-TB:-„Diky-hudbe-mohu-cestovat-po-celem-svete.“
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.215.190.193
Serverový čas: úterý 4. října 2022 15:08