Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festival Kamera Oko proběhne v Dolní oblasti Vítkovic, Staré Aréně

Mezinárodní filmový festival Ostrava Kamera Oko, který se jako jediný v České republice zaměřuje na kameramanskou tvorbu, proběhne již potřetí od 23. září do 2. října 2011 v Ostravě.
Přidat na Facebook
Festival se bude konat v unikátním industriálním prostředí v Dolní oblasti Vítkovic v Dole Hlubina – památkově chráněné zóně UNESCO, kde je na první festivalový víkend od 23. – 25. září pro návštěvníky kromě filmových projekcí připravena i komentovaná prohlídka areálu, divadelní představení, koncerty, módní a designový trh. „V průběhu dvou let se v Dole Hlubina plánuje vybudovat multifunkční kulturní prostor, návštěvníci budou moci tedy naposledy vidět prostor v současném stavu před zahájením rekonstrukce a seznámit se s plány Hlubiny do budoucna, “ uvedl ředitel festival Jakub Felcman. Festivalové centrum a profesionální program bude opět umístěn do Staré Arény a filmové projekce budou probíhat v ostravských jednosálových kinech: Art, Minikino, Luna a Vesmír.

Festival nabídne Mezinárodní soutěž celovečerních filmů, která uvádí všechny snímky v české premiéře. Jedním z nich je nejnovější počin amerického režiséra Guse Van Santa Restless. Romantické drama, které mělo světovou premiéru v Cannes, se do běžné české distribuce s největší pravděpodobností nedostane. V divácky vděčné sekci Filmových novinek bude uvedeno norské překvapení posledního ročníku festivalu Sundance, nízkorozpočtový snímek Happy Happy režisérky Anne Sewitsky o originálním řešení běžné manželské krize. „Hlavním doprovodným programem je retrospektiva tvorby renomovaného kameramana Andreje Barly, uvedeme také nové filmy oceněné kameramanskými asociacemi či westernovou klasiku režiséra Sergia Leoneho a kameramana Tonina delli Colli Tenkrát na západě,“ přiblížila letošní dramaturgii programová ředitelka Anna Kopecká. Festival hostí v oficiálním programu zmiňovanou mezinárodní soutěž celovečerních filmů, národní soutěž krátkometrážní tvorby a nesoutěžní přehlídku Encore. Doprovodný filmový program se skládá mimo jiné z přehlídky IMAGO - oceněné filmy, 3D Oko či tradiční sekce Ostrava ve filmu.

Akreditace na festival jsou již v prodeji v ostravských kinech Luna, Art, Minikino a v ostravském klubu Atlantik a v pražském kině Evald. Zájemci mají šanci akreditace v předprodeji zakoupit i na webu festivalu.
winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 9. 9. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Festival Kamera Oko proběhne v Dolní oblasti Vítkovic, Staré Aréně. Vychytané.cz. [Online] 9. 9. 2011. [Citace: 4. 10. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4838. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-Kamera-Oko-probehne-v-Dolni-oblasti-Vitkovic,-Stare-Arene
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.215.190.193
Serverový čas: úterý 4. října 2022 16:13