Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Stále populárnější Britové ENTER SHIKARI vystoupí v ČR již pošesté

Ve středu 14. září bude pražský klub Roxy patřit všem, kdo mají rádi pořádný hudební odvaz – vystoupí zde totiž britský kvartet ENTER SHIKARI, jehož popularita u nás neustále stoupá.
Přidat na Facebook
Enter Shikari z londýnského předměstí St. Albans, patří k nejzmiňovanějším jménům při výčtu objevů britské hudební scény třetího tisíciletí. Tato parta tehdy sotva zletilých výrostků začala před necelými osmi lety ve své tvorbě používat dosud neslýchanou kombinaci - tvrdý a energický kytarový post-hardcore smíchaný s elektronickými riffy a samply, doposud používaných výhradně v tzv. "taneční"hudbě.

Debutní album kapely "Take To The Skies" z března roku 2007 zaznamenalo nebývalý úspěch - přestože nevyšlo u žádného nadnárodního vydavatelství, podařilo se ho prodat čtvrt miliónu kopií, což je v éře internetového stahování skutečně unikátní výsledek. Enter Shikari logicky neušli pozornosti médií a následující roky posbírali jednak neskutečné množství různých ocenění, ale také obrovské koncertní zkušenosti z účinkování na největších britských i evropských festivalech, jakož i na klubových šňůrách v USA, Japonsku či Austrálii.

V červnu 2009 pak vyšlo druhé album kapely, nazvané "Common Dreads", které na jednu stranu přineslo ještě experimentálnější sound a aranže, ale rovněž příjemně překvapilo skalní fanoušky zachováním angažovanosti kapely a závažných témat v textech.

Enter Shikari vystupovali v ČR už pětkrát - kromě účinkování na festivalech Rock For People a Trutnov Open Air, a předskakování slavnějším Linkin Park a The Prodigy, absolvovali rovněž v pražském Lucerna Music Baru před cca osmnácti měsíci svůj první samostatný koncert na našem území, s nezapomenutelnou, a enormně divokou atmosférou.

Aby pohostili své fanoušky skutečně tak, jak se patří, přivážejí Enter Shikari na své letošní evropské turné i dva speciální hosty dle svého vlastního výběru.

LETLIVE z Los Angeles jsou jedním z nejpříznivěji přijatých zjevení na HC/punkové scéně od dob Refused či At The Drive-In. Jejich originální, energií prosycená tvorba vyvolává příměry ke Glassjaw, The Bled, Daughters, Dance Gavin Dance, The Locust, Misery Signals, Defeater či Fall Of Troy…přičemž ani jeden z nich není zcela přesný. Kapela vydala re-edici svého debutu na Epitaph Records, a má před sebou velikou budoucnost.

YOUR DEMISE pocházejí ze stejných předměstí Londýna jako Enter Shikari, a obě kapely logicky pojí dlouholeté přátelství, přestože YD zůstávají u tradičnějšího pojetí hardcore - podobně jako jejich vzory Sick Of It All, Shai Hulud, Comeback Kid či Have Heart. Stejně jako Enter Shikari, rovněž Your Demise v našich končinách vystupovali již několikrát, a stačili si zde získat velmi slušnou fanouškovskou základnu.

Vstupenky na středeční nářez v ROXY seženete do úterního večera v síti Ticketportal za 466 Kč, na místě pak za rovnou pětistovku. Vzhledem k plnohodnotným vystoupením tří kapel lze očekávat ostrý začátek akce již v 19 hodin.

winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 9. 9. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Stále populárnější Britové ENTER SHIKARI vystoupí v ČR již pošesté. Vychytané.cz. [Online] 9. 9. 2011. [Citace: 4. 10. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4834. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Stale-popularnejsi-Britove-ENTER-SHIKARI-vystoupi-v-CR-jiz-poseste
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.119s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.215.190.193
Serverový čas: úterý 4. října 2022 15:54