Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Fotit pro vychytané? ... NIKDY ... !!!

Těžká práce fotografa...! Říkáte si, že je to kec? Pojďte si to zkusit... co vám brání? Pokud na to máte žaludek, hlavu... proč ne? Nejdřív si ale přečtěte, co to všechno obnáší.
Přidat na Facebook
Určitě to znáte, bavíte se takhle s kámoškou, že sháníte nějakou práci, brigádku nebo prostě něco na zabavení. Času spoustu, ale co s ním? Nějak se dostanete na stránky vychytaného.infa a hle, při procházení fotoreportů vás napadne, že by jste mohli oprášit svůj „profi“ foťák, posbírat zkušenosti a zkusit to taky. Přece... nějakou tu dovolenou mám odfocenou, narozky a ségřina svatba byly taky v pohodě, fotky se líbily, prostě... „no problem“.

Velmi mě pobavil názor nebo spíše poznatek či představa, že „vychytaní“ fotografové přijdou na akci, udělají cvak, cvak, cvak a za půl hodiny mají nafoceno a odcházejí domů spinkat. Jak sami vidíte, je to docela pohoda ne? Nic složitého, vytáhnu foťák, naflákám několik momentek, které opravdu lidi pobaví a ve 2 ráno jsem v posteli... ideální.

Teď vám ale povykládám trošku jiný příběh. Je to jen „obyčejný“ popis mého posledního víkendu a posuďte sami...

V pátek o půl 3 odpoledne jsem si sbalil foťák, několik objektivů, blesk a vyrazil fotit na Velrybu. Po několika hodinách focení jsem seběhl jen o trošku níže, do Master of Rock Café, na školení co a jak fotit a hlavně nefotit na kick-boxu (který tam právě byl). Po skončení focení něco kolem 10. hodiny, jsem se vrátil na jižňáky doblikat noční show Tescoma Cup. Musel jsem si ale pospíšit, abych mohl být na půlnoc v Áčku. Mezitím samozřejmě domů stáhnout fotky, protože už máte plnou kartu, což je kolem 800 fotek.

No, ale nebudeme se zdržovat, spěchám... V Áčku se fotí nejmíň do 2 do rána, pravda že až kolem 3 se dají pořídit opravdu zajímavé věci. Mezitím dáte jedno pivko, druhé pivko, nějaké bacardi s colou, a tak dále, a tak dále a najednou „reset“. Tancujete na parketě až z vás teče, klub se zavírá a jelikož je super nálada, jdete ještě někam posedět. Domů jsem se dostal v 11 dopoledne. Žíznivý, nehorázně hladový, unavený. Je vám tak blbě, že nemáte na jídlo ani pomyšlení a na spánek ještě není ta správná chvíle, máte před sebou ještě spoustu práce.

Fotky hodit z foťáku do kompu, roztřídit, upravit, zmenšit, bla bla bla a jsou 3 hodiny odpoledne. Vyřídit si korespondenci, konečně něco pojíst a jít spát. Nádherný pocit... po půl hodině spánku vám zvoní telefon a ozve se: „Kde si vole, za čtvrt hoďky jsem u tebe, jdeme fotit do Golema.“ No a fakt, zachvilku zvoní zvonek a vyráží se. Nejprve do Golema, ve 2:00 do Áčka, ve 4:00 do Ameriky a když se zadaří, tak jste v 9 doma. No a to samé nanovo, fotky hodit z foťáku do kompu... atd. Je neděle a přece nepůjdete spát odpoledne. Tak se členy redakce jdete na Moskvu probrat včerejší a páteční focení, kdo co zažil, kdo co viděl, nějaké hlášky atd...

Zavolají kamarádky, jest-li nechceme s nimi skouknout nějaký filmek, tak se porada na chvíli přeruší a za pár hodin se pokračuje a rup ty boty, už jsou zase 3 ráno. Dojdete domů, shodíte hadry na zem, prásknete sebou do postele a konečně se chcete vyspat. Ještě větší radost nastává v okamžiku, kdy máte o 3 hodiny později telefonát, kde jsou fotky ze soboty. Tak jdu zkontrolovat web a ono ejhle, jaksi tam jedna složka chybí. Blbnul přes víkend net na kolejích, a tak se tam ta jedna mrcha někde zatoulala.

Pokud to tedy všechno shrnu. Od pátečních 8 hodin ráno až po pondělních 7 hodin ráno, což jsou regulérně 3 dny, jsem naspal něco málo kolem 5ti, 6ti hodin. Vypil několik drinků, piv a jiného tekutého čehosi. Utratil nehorázně peněz, protože nikdy vám nedají nic zadarmo, ještě jsem si zaplatil pokutu, když jsem projížděl nočním Zlínem na Moskvu na „poradu“, kdy jsem se ujišťoval telefonem, že porada je opravdu na Moskvě. A ze všeho si pamatuji snad jen to, že byl pátek, sobota a neděle, a že se někdy něco fotilo. Ne z toho chlastu ani jiného, ale z toho, že je toho hodně moc a člověk si nemůže pamatovat všechno.

Pokud tedy můžu poradit, pokud nejste vyloženě noční tvor, který akce propaří na parketě, kterému po celé, mimo jiné protancované noci stačí 2 hodiny spánku a může začít nanovo, máte dostatek trpělivosti a hlavně snahy, času, odvahy..., tak to potom jo..., to fotit klidě můžete.

Pokud projdete výběrovým testem. Pokud ale tohle všechno nemáte, ušetřete si čas s psaním mailu... Jo a ještě jedna poslední věc. Fotit akce jako jsou každý týden v Áčku, Golemu nebo na Velrybě, mimo jiné, není ani zdálky takové jako fotit krajinky, sestru na louce nebo křečka v kleci. Je to absolutně něco jiného... ale však... uvidíte sami... (možná).

Chcete pro nás fotit? :)

Jak říkáme, čím víc tím líp!
Fuego
(Martin Honzek)
sobota 3. 3. 2007 08:00
Honzek, Martin. 2007. Fotit pro vychytané? ... NIKDY ... !!!. Vychytané.cz. [Online] 3. 3. 2007. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=483. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Fotit-pro-vychytane?-...-NIKDY-...-!!!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: úterý 30. května 2023 06:11