Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Apokalypsa All Star Game: Ivee a srbská scéna

Srbská taneční scéna není pojem, který by se běžně mezi techno komunitou skloňoval, když na ni však pohlédneme z širšího geografického hlediska, můžeme ji zaškatulkovat do tzv. balkánského techna.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa All Star Game
pátek 25. listopadu 2011 18:00
(konec +- sobota 26. listopadu 2011 07:00)
BVV
Brno (CZ)
V tuto chvíli už se možná mnohým z vás vybavila jména jako Umek, Valentino Kanzyani nebo Marko Nastić, která ještě před několika lety zásobovala evropské taneční parkety neskutečně našláplými techno deskami s nenapodobitelným zvukem a energií (připomeňme si například Flojd od Marka Nastiće).Každý z těchto pánů šel postupem času svým směrem a zatímco Umek si vytvořil svůj vlastní „1605 sound“, Marko Nastić se vydal do tech-house minimalových vod a Valentino Kanzyani upadl v mírné zapomnění, respektive na rozdíl od kolegů se jako producent na aktuální taneční vlně nijak výrazně neuchytil.

Bez ohledu na současnou produkci a image těchto zakladatelů balkánského groovy techna jim nelze upřít obrovský vliv jak na domácí tak zahraniční producenty a DJe. Dokázali také přitáhnout davy lidí do klubů, které jsou konkrétně v Srbsku rozesety po celé zemi, zvláště pak v Bělehradě.Srbská klubová scéna je, dle Marka Nastiće, specifická tím, že v ní neexistuje jeden hlavní klub, ale spousta ať už větších či menších techno svatyň, které se zaměřují na specifické odnože techna. Právě v hlavním městě najdeme převážně kluby zaměřené na minimal techno, zatímco mimo metropoli se kluby orientují spíše na drsnější formy techna.

Je to dáno i určitou generační mezerou, která vznikla po přeorientování „velké trojky“ (Umek, Kanziany, Nastić) na tech-minimal. Clubbeři i DJové se v tu chvíli rozdělili na dva tábory – pomalejší a rychlejší, které se však navzájem bez problémů tolerují.

Na balkánském groovy technu a UK technu vyrůstala i Ivee, která se však po čase rozhodla přidat do onoho „rychlejšího tábora“ a zjistila, že její srdce bije pro hardtechno. Pro její rodinu i ji samotnou to bylo poněkud nečekané zjištění vzhledem k tomu, že Ivee má vystudovanou hudební akademii v oboru hra na housle.Ivana Aleksandrovic, jak zní její pravé jméno, by se tímto řemeslem mohla živit i jakožto učitelka, ovšem její neposedná a lehce netrpělivá povaha při práci s dětmi jí od tohoto zaměstnání rychle svedla.

Ve svých sedmnácti letech už věděla, že se smyčcem bude brzy šmitec, a proto se začala poohlížet po prvních programech na skládání elektronické hudby. Přes techno se dostala až k hardtechnu, kterým se ve svém live vystoupení prezentuje po celém světě, ale její oblast hudební produkce zasahuje i do drum n bassu a dubstepu!

Zajímavostí je, že Ivee sice miluje zvuk vinylu, ale jako DJka nikdy nevystupovala, a proto jí můžeme slyšet pouze „naživo“.

Do svých setů také zásadně nezařazuje skladby cizích producentů, protože by se pak necítila sama sebou.Hudba je v jejím životě na prvním místě, a proto pracuje v hudebním průmyslu, věnuje se vlastní produkci a o víkendech cestuje po světě se svým Macbookem.
Na cestách si údajně ráda poslechne Beethovena, Bacha ale i modernější pojetí klasické hudby s prvky impresionismu a jazzu.

Ivee je živel a to jak za pultem tak v osobním životě, přesto je její hudba čímsi unikátní a vybočuje ze standardů obyčejného hardtechna. Do skladeb vkládá kus svého temperamentu a to dělá její produkci výjimečnou a neskutečně zábavnou. Navazuje tak na odkaz balkánského techna, které bylo ve své době také unikátní a jednoduše geniální.....
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 5. 9. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Apokalypsa All Star Game: Ivee a srbská scéna. Vychytané.cz. [Online] 5. 9. 2011. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4829. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Apokalypsa-All-Star-Game:-Ivee-a-srbska-scena
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.106s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 11:21