Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Muž schovával v šuplíku granát a další nebezpečné zbraně

Dnes, krátce před 11tou hodinou dopolední, se prostřednictvím tísňové linky obrátila na Městskou policii Zlín 62letá žena ze Zlína. Uvedla, že v pokoji nájemníka nalezla neuvěřitelné – zřejmě nějaký ostrý granát, nějaké náboje a jiné nebezpečné chladné zbraně.
Přidat na Facebook
Na místo byla okamžitě vyslána hlídka z okrskového pracoviště Jižní svahy. Ta zjistila, že oznámení se skutečně zakládá na pravdě. V šuplíku stolu se kromě uvedeného granátu nacházel pytlík s několika ostrými náboji do samopalu, pepřový slzotvorný prostředek, dva bajonety a sekáček na maso. Důvodem, jakým se žena k těmto nebezpečným zbraním dostala byl fakt, že měla s 58letým nájemníkem pouze dohodu o ubytování, kterou dotyčný ovšem nedodržoval a neplatil. Proto jej chtěla přestěhovat do jiné místnosti, přičemž našla to, co našla.

Vzhledem k podezření tr. činu nedovoleného ozbrojování byli na místo přivoláni kolegové z republikové policie, kteří si celou věc převzali k dalšímu šetření.

Měla to být sranda, kterou ale nikdo nepochopil
V pondělních podvečerních hodinách přijalo SOC MP Zlín oznámení hned od několika vyděšených občanů. Všchni shodně uváděli, že se u železniční trati na ulici Vodní, nachází skupinka mladíků, z nichž jeden manipuluje s krátkou palnou zbraní a míří na okoloprocházející. Poté se měli mladíci odebírat směrem do sadu Svobody. Na místo byla okamžitě vyslána nejbližší hlídka MP Zlín. Tato v parku zpozorovala muže, který v ruce držel krátkou palnou zbraň a hovořil s neznámou ženou. Strážníci proto muže vyzvali k okamžitému odložení zbraně, čemuž dotyčný vyhověl. Posléze bylo zjištěno, že se naštěstí jedná jen o plastovou atrapu, ovšem vysvětlení 21letého muže ze Zlína tak nějak postrádalo logiku a chápání. „Prostě jsem mířil na lidi jen tak, z legrace a oni to asi nepochopili“. Provedená dechová zkouška, která prokázala 1,528 promile alkoholu v organizmu, o lecčems vypověděla.

Příliš pochopení neprojevili ani strážníci, kteří mu atrapu na základě zákonného oprávnění odebrali. Celá věc nyní poputuje do správního řízení, kde mu hrozí pokuta do výše 3.000 CZK a možná ztráta atrapy.

Lakina
(Lada Váňová)
středa 31. 8. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. Muž schovával v šuplíku granát a další nebezpečné zbraně. Vychytané.cz. [Online] 31. 8. 2011. [Citace: 9. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4824. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Muz-schovaval-v-supliku-granat-a-dalsi-nebezpecne-zbrane
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.087s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.230.154
Serverový čas: čtvrtek 9. února 2023 13:15