Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Barum Czech rally Zlín startuje, MP Zlín i IZS jsou v pohotovosti

Ve dnech 26. – 28. srpna 2011 se ve Zlíně a okolí uskuteční již 41. ročník Barum Czech rally Zlín, která je vedle FIA Mistrovství Evropy jezdců v rally (ERC) zařazena do prestižního světového seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC).
Přidat na Facebook
Vzhledem k tomu, že se očekává příjezd vysokého počtu závodníků světových tříd, spojený s mimořádnou diváckou návštěvností, přijala Městská policie Zlín v souvislosti s tímto motoristickým sportovním podnikem zvláštní bezpečnostní opatření, které zasáhlo do běžného výkonu služby již od úterý 23. 8. 2011 a potrvá až do nočních nedělních hodin 28. srpna 2011. MP Zlín nasadí na jednotlivá dílčí opatření v průběhu letošní Barum rally na 70 strážníků, kteří budou společně s policisty republikové policie dbát na bezpečnost v ulicích našeho města.

Největší nápor MP Zlín očekává v průběhu páteční rychlostní zkoušky v centru města, která do ulic přiláká desetitisíce sportovních příznivců a přinese značné změny v organizaci dopravního provozu a to jak na silnících, tak i na železnici. Jednotlivé hlídky MP Zlín i republikové policie se budou nacházet prakticky po celé trase této rychlostní zkoušky, zároveň však nedojde k oslabení standardního výkonu služby i v jiných částech města.

Městská policie Zlín vyzývá všechny fanoušky motoristického sportu, kteří se přijdou na jednotlivé rychlostní zkoušky podívat, aby se ve vlastním zájmu seznámili s bezpečnostními doporučeními, bezvýhradně uposlechli pokyny pořadatelů a dbali na ochranu svého života, zdraví i majetku. Všichni diváci soutěži přihlížejí na vlastní nebezpečí a tak je především v jejich zájmu, aby výše uvedené dodržovali.

Městská policie Zlín dále vyzývá diváky, aby při sledování závodu respektovali oprávněné zájmy jiných subjektů a nevstupovali bez jejich svolení na soukromé pozemky či budovy. Při minulých ročnících byly totiž zaznamenány případy, kdy někteří spoluobčané za účelem lepšího výhledu byli schopni šplhat po okolních budovách. Je si však třeba uvědomit, že např. stříška nad vchodem není konstruována pro zatížení stojícími osobami, které tak vážnému nebezpečí vystavovaly nejen sebe, ale i spoluobčany stojící kolem. Rovněž rodiče dětí by měli mít náležitý přehled o pohybu a činnosti svých potomků.

Staronovou rychlostní zkouškou je Maják – Malenovice. „Vzhledem k tomu, že ze zkušeností víme, že tato RZ byla v minulosti hojně diváky navštěvována, předpokládáme, že tak tomu bude i letos. Proto žádáme všechny příchozí diváky, aby se dostavili včas a bezvýhradně uposlechli pokynů pořadatelů. Zejména v části RZ pod malenovickým hradem, kde po koordinační bezpečnostní schůzce s pořadateli víme, že v tomto úseku budou místa pro diváky omezena a stritkně označena.“ uvedl ředitel Městské policie Zlín Ing. Milan Kladníček. Při této RZ budou strážníci ve spolupráci s policisty usměrňovat provoz na ulici Březnická, kde budou řidiči moci zaparkovat svá vozidla po pravé straně komunikace.

Na objednávku pořadatelů rally zajistí DSZO v neděli 28. srpna zvláštní autobusovou kyvadlovou dopravu ze zastávky Náměstí Práce na zastávku U Majáku. Autobusy se otočí na okružní křižovatce a pojedou od zastávky U Majáku zpátky na zastávku Náměstí Práce. Tyto autobusy budou jezdit před zahájením a po ukončení rychlostní zkoušky v intervalu 15 minut. Doba trvání této kyvadlové přepravy bude upřesněna v závislosti na zájmu cestujících. Tato kyvadlová linka je objednána jako zvláštní přeprava a její provoz bude hrazen pořadateli rally. Bude přepravovat cestující zdarma.

Zdroj: TZ Městská policie Zlín
Lakina
(Lada Váňová)
pátek 26. 8. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. Barum Czech rally Zlín startuje, MP Zlín i IZS jsou v pohotovosti. Vychytané.cz. [Online] 26. 8. 2011. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4810. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Barum-Czech-rally-Zlin-startuje,-MP-Zlin-i-IZS-jsou-v-pohotovosti
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.062s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 05:37