Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Johnny Depp: "Je pravda, že jsem roztřískal hotelový pokoj. Ale chtěl jsem to po sobě uklidit."

Prodával plníci pera, zedničil a umýval nádobí, na paži má vytetováno “opilec navždy“, demoloval hotelové pokoje, byl závislý na drogách, ukradl prachy Nicolasi Cageovi a nedokončil střední.. DNES je z něj dokonalý manžel a otec po boku francouzské zpěvačky Vanessy Paradise a jeho loňský výdělek činí 40 mil. dolarů..
Přidat na Facebook
Kdo je tenhle výstřední, 43letý týpek, který se z nuly vypracoval až k těm nejzářivějším hvězdám filmové oblohy? Dámy a pánové, představuji Vám osobnost s velkým O.. JOHNNY DEPP..

Rodným jménem John Christopher Depp II, narozen v Kentucky (USA). Vzdělání fakt nic moc, ale vzhledem k rodinným problémům, které zřejmě způsobily jeho závislost na drogách a následný pád dolů už na střední, se není čemu divit. Kdyby nebyl hercem, pravděpodobně byste namísto sledování jeho hereckých výkonů poslouchali jeho hudbu. Vystupoval totiž s kapelou The Kids a dokonce si zahrál na kytaru na desce Oasis. Pokud by se své kytary nevzdal a jeho hudební nadání by bylo stejné jako to herecké, nejspíš by ho obklopovaly zástupy polonahých faninek s nápisy “Johnny forever“ přes celou hruď a jeho desky by se prodávaly jako na běžícím páse.

Ale právě díky jeho první ženě (oženil se už ve dvaceti, kanec jeden), která pracovala u filmu jako maskérka, se seznámil s Nicolasem Cagem, kterého sice v nouzi okradl, ale první filmovou roli dostal stejně. To, že je mistr svého umění dokazuje především jedna věc. Zahraje každou roli, ve filmech všech žánrů a pokaždé s takovou velkolepostí, až se Vám z toho tají dech. Chcete důkaz místo slibů? Tady je.

Jako první žánr ho “postihl“ horor. Zahrál si v klasickém hororu Noční můra v Elm Street.

Následovala minirolička ve válečném filmu Četa od Olivera Stonea, kde si zažil pěkně tvrdý výcvik- tak tvrdý, až mu z toho prý bylo i na blití.

Pak ale přišel zlom v jeho kariéře. Namísto filmu si fanynky získal coby mladičký detektiv Tommy Hanson v detektivním seriálu Jump Street 21.

V té době mu sám Bůh seslal dar z nebes v podobě první (a zdaleka ne poslední) spolupráce s režisérem Timem Burtonem a získal roli v tehdy nejzvláštnějším (a dle mě snad jeho nejlepším) sci-fi filmu Střihoruký Edward, ve kterém si zahrál uměle vytvořeného člověka, který má namísto rukou nůžky, kterými mimo jiné uspokojí každou dámu :). Jak? Podívejte se sami, za tohle umění získal svou první nominaci na Zlatý Globus, takže to stojí za to.

Co se týče druhé spolupráce s Burtonem, zazářil Depp po herecké stránce přímo skvostně. Jeho výkon je popisován superlativy jako “film nesrovnatelný s žádným jiným filmem popisujícím život skutečné osobnosti“ a Depp se prý tak dokonale vtělil do postavy Eda Wooda (současně název fimu), jakožto nejhoršího, avšak nadšeného a odhodlaného režiséra všech dob, že byl naprosto k nepoznání.

Jeho další role byl opět skvost. Johnny jako největší milovník všech dob ve filmu Don Juan DeMarco ztvárnil bláznivého snílka, který měl svůj vlastní svět, pro který žil. Podle mě je to jeho druhý nejlepší film hned po Střihorukém Edwardovi.

Jeho další snímky se vyznačovaly především tím, že v nich ztvárňoval složité charakterní postavy. A to například ve filmech Dead Man, Krycí jméno: Donnie Brasco nebo Strach a hnus v Las Vegas.

Roku 1999 se potřetí dal dohormady s Timem Burtonem a natočili Ospalou díru – retrohoror.

Následovaly bizarní role všeho druhu jako například ve snímku Než se setmí, kde si zahrál dvojroli transsexuála a kubánského vězeňského dozorce, v Čokoládě, kde si vystřihnul roli cikána nebo v tragikomedii Hledání Země Nezemě, kterou sehrál s elegantně uhlazenými vlasy.

Co mu ale sedlo ze všeho nejvíc je postava piráta Jacka Sparrowa (nominace na Oscara) ve všemi oslavovaném snímku Piráti z Karibiku, díky němuž si získal jméno i u těch, kteří jeho osobnost doposud vnímali jako jednu z mnoha. Ať už je to Prokletí Černé perly, Truhla mrtvého muže nebo v kinech ještě neusídlený 3. díl- Na konci světa, jeho grimasy a chůzi se po shlédnutí těchto snímků snaží napodobit každý fanoušek. Není divu, Johnny si film náležitě užíval a nechal se slyšet, že pokud by se měl natáčet i čtvrtý, pátý nebo dokonce šestý díl, zřejmě by neodmítl.

A co ho čeká do budoucna? Opět samé zajímavé snímky. Ať už je to chystaná role narkomana ve filmu Shantaram nebo postava Freddieho Mercuryho, máme se na co těšit. Jisté je však jedno. Hvězda tohoto kalibru bude oslnivě svítit ještě dlouho a kdo si chce počkat na její vyhasnutí, bude muset být hodně trpělivý..
C.l.a.r.a.
(Klára Dohnalová)
středa 28. 2. 2007 08:00
Dohnalová, Klára. 2007. Johnny Depp: "Je pravda, že jsem roztřískal hotelový pokoj. Ale chtěl jsem to po sobě uklidit.". Vychytané.cz. [Online] 28. 2. 2007. [Citace: 1. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=479. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Johnny-Depp:-_Je-pravda,-ze-jsem-roztriskal-hotelovy-pokoj.-Ale-chtel-jsem-to-po-sobe-uklidit._
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.14s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.207.240.77
Serverový čas: čtvrtek 1. června 2023 04:21