Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Strážníci poskytovali první pomoc zraněné cyklistce

Při včerejší podvečerní pravidlené kontrole si strážníci z okrskového pracoviště Štípa povšimli stát na pozemní komunikaci několik osobních vozidel, kolem nichž se pohybovali lidé. Při jejich objíždění pak strážníci zpozorovali, že před prvním vozidlem leží na silnici neznámá žena a vedle ní leží jízdní kolo.
Přidat na Facebook
Proto hlídka ihned zastavila služební vozidlo a za použití zdravotnického materiálu, který je součástí výbavy každého služebního vozidla MP Zlín, započala s neodkladnou předlékařskou pomocí. Mezitím již jeden z okolostojích mužů přivolal RZS ZK. Prostřednictvím mobilního telefonu pak navázala strážnice in-line consulting s dispečerkou RZS a konzultovala s ní kroky, podnikané při kardiopulmonální resuscitaci. Tato pomoc se skládala z nepřímé srdeční masáže, umělého dýchání z úst do úst za použití dýchací masky a průběžného monitoringu vitálních funkcí. Po příjezdu RZS, která si zraněnou ženu převzala, se pak hlídka i nadále podílela na poskytování pomoci.

Vzhledem k tomu, že dotyčná neměla u sebe žádné osobní doklady a byla v bezvědomí, nepodařilo se zjistit její totožnost. Zraněnou cyklistku převezla RZS do BN Zlín a jízdní kolo, včetně věcí, které měla u sebe, byly předány do úschovy na služebnu MP Zlín, okrskové pracoviště Štípa.

Zdroj: TZ Městská policie Zlín
Lakina
(Lada Váňová)
středa 3. 8. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. Strážníci poskytovali první pomoc zraněné cyklistce. Vychytané.cz. [Online] 3. 8. 2011. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4781. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Straznici-poskytovali-prvni-pomoc-zranene-cyklistce
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.063s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 01:45