Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mimořádný zátah na sprejery se zdařil policii v Malenovicích

18. července, krátce po jedné hodině ranní prováděla hlídka okrskového pracoviště Malenovice pravidelnou kontrolu protihlukové stěny na tř. 3. května, se zaměřením na výskyt technik grafity. Hlídka se takticky rozdělila, aby zamezila možnému útěku případných sprejerů.
Přidat na Facebook
A u stěny se skutečně nacházely dvě osoby, z nichž jedna držela v ruce nějakou nádobu a zcela zjevně něco nanášela na protihlukovou stěnu. Po spatření strážníka se obě osoby ihned daly na útěk. Jenže po krátkém pronásledování a hlavně díky místní znalosti obou strážníků byli zadrženi dva mladíci, ve věku 17 a 18 let, oba z Malenovic. Oba se sice zprvu snažili strážníkům namluvit, že jdou jen z hřiště, ale vzhledem k tomu, že oba byli silně nervózní, byli cítit chemikálií typickou pro barvu nebo ředidla, pojali strážníci podezření ze spáchání trestného činu a na místo přivolali hlídku Policie ČR. Společně se pak vrátili k místu činu, kde byl čerstvou barvou vytvořen nápis o velikosti asi 3 x 1,5 m a opatřen tagem, který je umístěn pod drtivou většinou posprejovaných ploch v Malenovicích, cca 50 míst. Oba mladíci se posléze ke svému jednání doznali a k dalšímu šetření byla celá věc předána kolegům z republikové policie.

Utekla od dopravní nehody, má ale smůlu, poznal ji svědek
Ve středečních dopoledních hodinách došlo v obci Hvozdná k dopravní nehodě mezi Škodou Octavia a Škodou Favorit, naštěstí bez zranění. Tuto dopravní nehodu přímo spatřila hlídka Městské policie Zlín z okrskového pracoviště Štípa, která zde prováděla kontrolní činnost. Řidič Octavie zůstal na místě, ovšem řidička Favoritu z místa nehody utekla. K hlídce se ale přihlásil svědek nehody, který sdělil její iniciály. Strážníci na místo přivolali Policii ČR a do jejího příjezdu usměrňovali provoz na pozemní komunikaci. Policistům posléze sdělili získané poznatky a věc jim předali k dalšímu šetření.

Hřál si hada na prsou – doslova a do písmene
Ve čtvrtečních odpoledních hodinách přijalo SOC Městské policie Zlín oznámení, že na ulici Sadová leží na chodníku před vstupem do lékařské ordinace nějaký cizokrajný had. Na místo byla ihned vyslána odchytová služba MP Zlín, která si na pomoc přizvala strážníka, specializujícího se na chov plazů. Tento v plazovi poznal krajtu královskou, v délce asi 1 metru. Neváhal a nebohého a prochladlého plaza odchytil a uschoval pod vlastní uniformu, aby se alespoň trochu prohřál.

Těžko říci jak dlouho had venku ležel. Vzhledem k tomu i přes odchycení a veškerou snahu o jeho záchranu později uhynul.

Bylo by tedy vhodné, aby si chovatelé své plazivé mazlíčky řádně zabezpečili. Nebudou tak sousedy a spoluobčany vystavovat případnému nebezpečí a navíc budou mít záruku, že o svá zvířata nepřijdou, jako v tomto případě.

Zdroj: TZ Městská policie Zlín


Lakina
(Lada Váňová)
pátek 22. 7. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. Mimořádný zátah na sprejery se zdařil policii v Malenovicích. Vychytané.cz. [Online] 22. 7. 2011. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4779. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mimoradny-zatah-na-sprejery-se-zdaril-policii-v-Malenovicich
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.065s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.56.9
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 21:58