Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festival na českých hradech končí svou šňůru na Bezdězu

a stěhuje se na Moravu
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
České hrady
pátek 29. července 2011 18:00
(konec +- neděle 31. července 2011 18:00)
Hrad Kunětická hora
(CZ)
Hudební festival České hrady.CZ zakončí svou šňůru o nadcházejícím víkendu na hradě Bezděz. Doposud ho v Rožmberku nad Vltavou, Točníku, Švihově a Kunětické hoře navštívilo už 24 tisíc lidí. Festivalové návštěvníky sedmého ročníku jedné z největších tuzemských kulturních akcí neodradil na poslední zastávce na Kunětické hoře ani déšť, přišlo jich tam šest a půl tisíce a všechny koncerty proběhly podle plánu. V pátek 5. srpna otevře poslední českou zastávku „hradního hudebního turné“ v 19 hodin Tomáš Klus, hned po něm vystoupí Tata Bojs, sobotní program otevře na hlavním pódiu koncert Vypsané Fixy, po ní vystoupí na stejném pódiu kapela Wohnout. Českou část festivalu uzavřou Support Lesbiens, následně se festival promění v Moravské hrady.CZ a zahájí svou moravskou část v Hradci nad Moravicí.
Bezděz jako pátá zastávka osmitýdenního hradního českého a moravského turné otevře své pomyslné brány 5. srpna v 18 hodin. Páteční večer vyvrcholí koncertem svérázného herce a zpěváka Jiřího Schmitzera. Chybět nebude tradiční a oblíbený páteční karneval masek v prostorách hradu, každou masku organizátoři odmění dárkem a v průběhu večera vyhlásí tu nejlepší. V sobotu 6. srpna se v podhradí rozezní dvě festivalová pódia, areál bude otevřen v 11 hodin. Na hlavním pódiu nebude chybět ani kapela Kryštof, která tentokrát vystupuje v deset hodin večer. „Na Bezděz jezdíme rádi, kromě místních fanoušků za námi jezdí na tento hrad i kamarádi z Prahy, je to jen hodina autem a festival je navíc na krásné louce obklopené lesy hned pod hradem,“ říká Richard Krajčo. Atmosféra koncertů v těsné blízkosti hradů je jedním z velkých lákadel festivalu, který v loňském roce navštívilo přes čtyřicet tisíc lidí.

Návštěvníci festivalu mají v ceně vstupného zdarma zahrnutou i prohlídku hradů, vedle kterých je možné využít také zdarma stanové městečko. Organizátoři festivalu také sympatizují s cyklisty, vybrané památkové objekty jsou často přímo na cyklotrasách a v areálu festivalu je možné uschovat si kola i zavazadla. Už několik let festival spolupracuje na podpoře cykloturistiky s lidmi z projektu Kolo pro život. Letos poprvé se organizátoři také pustili do spolupráce s Národním památkovým ústavem za účelem ještě většího zviditelnění památek, na kterých se festival koná. Propojení kultury a exkluzivity českých hradů je totiž jedním z hlavních cílů festivalu. A protože je o návštěvu hradů s prohlídkami během festivalu velký zájem, je dobré rezervovat si jednotlivé prohlídky předem nebo hned po příjezdu na festival.

Kromě fanoušků hudby, obdivovatelů historie nebo cyklistů patří festival také dětem. Především jim hraje na hradech kapela Kašpárek v rohlíku, se kterou často zpívá i Márdy z Vypsané Fixy, která je na hradech také pravidelným bodem v programu. Organizátoři také myslí na fanoušky hip hopu, pro které na festivalu zpívá Vladimír 518 a letos nově za doprovodu zpěvačky Terezy Černochové. Jako další na posledním zastávce Českých hradů.CZ vystoupí například Sunshine, Skyline nebo Divokej Bill.

V těsné blízkosti historických památek na Moravě, kam se festival přesune 12. srpna bude možné slyšet například Nigtwork, které kvůli jejich nemoci zastoupila na Kunětické hoře kapela Chinaski a úplně poslední na závěr hradního putování vystoupí v sobotu 27. srpna přesně o půlnoci Divokej Bill.

Vstupenky za zvýhodněnou cenu jsou v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 200 korun na páteční program a na sobotní program za 400 korun. Je možné je zakoupit také jako E-tickets přes internet. Na místě lístky stojí 250 a 450 korun.

Hrady CZ se letos konají v těchto termínech a na těchto místech: Rožmberk nad Vltavou v Jižních Čechách 8.-9.7, Točník ve Středočeském kraji 15.-16.7., Švihov u Plzně 22.-23.7., Kunětická hora na Pardubicku 29.-30.7., Bezděz v Libereckém kraji 5.-6.8., Hradec nad Moravicí u Opavy 12.-13.8., Bouzov na Olomoucku 19.-20.8. a Valtice na jižní Moravě 26.-27.8.

Více informací na: www.ceskehrady.cz, www.moravskehrady.cz, www.hradycz.cz
winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 29. 7. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Festival na českých hradech končí svou šňůru na Bezdězu . Vychytané.cz. [Online] 29. 7. 2011. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4777. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-na-ceskych-hradech-konci-svou-snuru-na-Bezdezu-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.141s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 23:40