Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Trutnov oznamuje další kapely!

K Iggymu přibývá Brian Head Welch, zakládající člen kapely Korn, a přijedou obě Nohy, německá i českobrazilská.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Trutnov Open Air Music Festival
čtvrtek 18. srpna 2011 18:00
(konec +- neděle 21. srpna 2011 21:00)
Trutnov
Trutnov (CZ)
Trutnov Open Air Festival v podhorském ležení dotváří a uceluje svůj program do podoby, jakou známe a která je charakteristická pro toto setkání s disidentským a indiánským duchem. Po Iggy Popovi se Stooges, který byl již ohlášen na začátku jara, přibývá na soupisce vyryté do stanových kůží trutnovských teepee Brian „Head“ Welch, známý ze svého působení v americké metalové skupině Korn. Brian v roce 2005 přijal křest v Jeruzalémě a své křesťanské přesvědčení vtěluje do tvorby své současné kapely, z níž je cítit jasný rukopis rodných Korn. Koncertem podhorský kmen navazuje na sérii tvrdých kapel jako Sepultura, Soulfly, Fear Factory, Motörhead či loňští Arch Enemy, které v Trutnově vystoupily v minulosti a paradoxně sklidily na multižánrově zaměřeném festivalu s undergroundovými kořeny velký úspěch. I v tom je kouzlo trutnovského festivalu, který je známý především svou specifickou atmosférou a osobitou dramaturgií, historií i zajímavými návštěvami, včetně bývalého prezidenta Václava Havla, který se v roce 2008 stal jeho náčelníkem.

Přijedou obě NOHY
Na festivalu dále vystoupí dvě kapely se stejným jménem N.O.H.A. Jenže jedna má přívlastek Noise of Human Art a druhá Circus Underground. Proč dvě kapely se stejným názvem? Vysvětluje zakladatel festivalu Martin Věchet: „V době našeho domlouvání se kapela N.O.H.A., která v našem ležení ještě nikdy nehrála, rozpadla, a najednou z jedné Nohy vznikly Nohy dvě. Nechtěli jsme zkoumat a zasahovat do jejich vnitřních sporů, to se stává, že si blízcí lidé z jednoho kmene přestanou rozumět. Čert aby se v tom vyznal. Přemýšleli jsme, jak situaci nejlépe vyřešit, aniž bychom se stavěli do role jakéhosi soudce. Nechtěli jsme upřednostňovat jednu z kapel a určit, která ze dvou Noh je ta pravá. Pozvali jsme proto obě, ať si lidé poslechnou, vyberou a posoudí sami. Necháme to na nich. Jsme sami zvědavi, která se jim bude více líbit. Bude to zdravá a konkurenční exhibice. Očekáváme, že to budou mimořádně živelná vystoupení, při nichž se budou chtít obě kapely předvést a dokázat, že krev té pravé Nohy proudí právě v jejich srdcích,“ říká k tomu Martin Věchet. V jedné kapele, N.O.H.A. - Noise of Human Art, zpívá tvář původní kapely, Minerva, v té druhé, N.O.H.A. - Circus Underground, zůstalo rytmické jádro a objevily se dvě nové brazilské zpěvačky. „Jedna N.O.H.A. zahraje v pátek, druhá v neděli, ať je čas na uzrání v duších našich spiklenců,“ doplňuje k tomu Martin Věchet.

Jedním z mimořádných vystoupení bude koncert Tiché dohody
„Tichou dohodu nebylo možné v nížinách, podhorských údolích ani na hřebenech hor, kam někteří její členové rádi jezdí, slyšet dlouhých osm zim! Základní kámen k tomuto vystoupení byl položen jedním náhodným setkáním v horách a loňským koncertem kapely Dana „Sutterhanda“ Šustra 2Wings. Pod hory přijedou tito hoši se squaw v popředí na jediný koncert, aby se opět odebrali do krajin mlčení,“ uvádí ke koncertu Martin Věchet.
Tichá dohoda oslaví v letošním roce na podzim 25 let a na Trutnově zahraje ve své poslední sestavě. Tvoří ji zakladatel a skladatel kapely Dan „Sutterhand“ Šustr, zpěvačka Blanka Šrůmová, bubeník Vendy Šváb a basák Michal „Sherry“ Šerák. Své poslední regulérní vystoupení takto odehráli v roce 2003 na slovenském festivalu Hodokvas.
V trutnovském podhorském ležení hrála tato jedna z našich nejpopulárnějších kytarovek 90. let naposledy v roce 1994! „Ty, kteří se v té době houpali v proutěných koších či náručích matek, upozorňujeme, že při písních Kotva a kříž, Tulák po hvězdách, Vánoce osamělých srdcí či Marioneta jihla srdce chrabrých bojovníků a squaw,“ říkají s úsměvem pořadatelé.

Návrat miláčků trutnovského publika. Přijedou šamanští bubeníci The Dhol Foundation. Přivezou i DVD natočené z jejich vystoupení v Trutnově před třemi lety.
Návrat bubnujících miláčků podhorského kmene! Když přijeli poprvé jako téměř neznámé uskupení, svým strhujícím šamanským vystoupením uhranuli nejednu přítomnou duši a získali si srdce mnoha návštěvníků. The Dhol Foundation svojí show vždy rozhýbou celý trutnovský amfiteátr a promění jej v jeden velký pulzující organizmus a tančící kmen spiklenců. Jejich lídr Johnny Kalsi o festivalu v roce 2005 ostatně prohlásil: „This Place has certain magic. You can feel it in the air!“ Touto atmosférou a energií byli tito indicko pakistánští bubenící žijící ve staré dobré Anglii natolik zasaženi, že se v roce 2008 rozhodli z trutnovského vystoupení natočit živé DVD a přivezli s sebou celý filmový štáb. „Hotový film kapela přiveze na letošní setkání, kde bude k mání u Geronimova teepee,“ říká k tomu Martin Věchet. Poznávacím znamením The Dhol Foundation je rytmus, tradiční bubny dhol ve spojení s moderní, ať už akustickou, nebo elektrickou technikou. Každý úder z pódia je pohybem srdečního svalu smíchaný s lektvarem magie. „The Dhol Foundation jsou jednou z kapel, které již neodmyslitelně k Trutnovu patří, poznamenali jeho historii i vývoj a přičinili se o to, že se z něj stalo poutní místo,“ říkají k tomu pořadatelé.

Poprvé na festivalovém setkání vystoupí symfonický orchestr
Zcela výjimečné vystoupení, které v podhorském ležení volně navazuje na vystoupení těles jako Bambini di Praga bez tehdy zakázaného a dnes z vězení čerstvě propuštěného sbormistra Bohumila Kulínského či loňskou návštěvu Melody Makers s Ondřejem Havelkou. Plnohodnotný symfonický orchestr v trutnovském ležení ještě nikdy nebyl! „Bude to další ze křtů na tolerantní podhorské půdě. Nebude se jednat o žádný výchovný koncert a věříme, že hudba symfonického orchestru se dotkne mnohých srdcí a prohloubí o několik krůčků bojovnických mokasín naše hudební poznání. Je to první festivalová vlaštovka k rozšiřování dalších hudebních světů a obzorů,“ říká k tomu Martin Věchet.

Symfonický orchestr Filosofické fakulty Masarykovy university v Brně se pod vedením Martina Mazánka zaměřuje na hraní děl méně známých, až nehraných - oproti populárnímu trendu, který je vidět u jiných, profesionálních i neprofesionálních těles. „Je to sympatická snaha, kterou stojí za to podpořit. Každá sebemenší odlišnost po nějaké době přináší své ovoce,“ uvádějí k tomu pořadatelé. V souboru jsou jak profesionální hráči, tak i
amatéři a celé to dohromady dává pocit porozumění a hlavně nebeské energie, která prostřednictvím radosti z hraní hráči prostupuje. Tak se nechme překvapit.
winslayer
(Lukáš Plaček)
neděle 31. 7. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Trutnov oznamuje další kapely!. Vychytané.cz. [Online] 31. 7. 2011. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4769. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Trutnov-oznamuje-dalsi-kapely!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 03:24