Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Rock for People je i letos lídrem mezi nejčistějšími festivaly

Dvacet českých open-air festivalů si letos dalo smělý cíl. V rámci projektu Čistý festival se totiž zavázalo vytřídit přes 100 tun odpadu a tím snížit svůj dopad na životní prostředí.
Přidat na Facebook
Deset festivalů vytřídilo přes 40 tun odpadu
Na prvních 10 open-airech, zapojených do projektu Čistý festival, se podařilo vytřídit 40,48 tun odpadu – plastu, papíru, skla, na Rock for People navíc také kovu a bioodpadu. festival, který se od 2. do 5. července konal v Hradci Králové, se na výtěžnosti tříděného sběru mezi českými festivaly podílí více než z poloviny, za což může především zodpovědný přístup k festivalovému odpadovému hospodářství. Pořadatelé se nebojí inovací, mezi největší patří vlastní třídící linka, kterou projde kolem 95 % veškerého festivalového odpadu. Důležitou roli v celém procesu hraje také festivalová úklidová četa s ekologickými čtyřkolkami, kterou na Rock for People vidíte na každém kroku.

Důležitá je také informovanost návštěvníků nebo speciální koše na tříděný odpad – těchto tzv. „recycle pointů“ bylo letos ve Festivalparku a ve stanovém městě na pět desítek. Výsledek je potom zřetelný - čistý areál a více než polovina vzniklého odpadu se sváží k druhotnému zpracování a recyklaci. Díky projektu Čistý festival navíc na Rock for People letos proběhly rozbory nevytříděného směsného odpadu, které by měly napovědět, jak by mohl festival v budoucnosti zlepšovat třídění odpadu.

Lidé ve velkém sbírají kelímky, rekord již nepřekonávají
Také v letošním roce pokračuje na festivalech zapojených do projektu Čistý festival sběr plastových kelímků za odměny. Celkem návštěvníci doposud nasbírali 233 217 plastových kelímků. Pro připomenutí, v minulém roce se podařilo na všech 20 čistých festivalech vytřídit celkem 36 tun odpadu a nasbírat 397 tisíc kelímků. „V minulém roce festivaly soutěžily o český rekord, který zcela jednoznačně získal právě Rock for People s více než 110 tisíci nasbíranými kelímky, na druhém místě skončil Votvírák, který měl kelímků o více než polovinu méně. Tuto soutěž festivalů jsme po loňském roce ukončili, protože by Rock for People mohl soutěžit jen sám se sebou“, upřesnil za EKO-KOM, a.s. Josef Mojžíš.

Letní festivaly jsou letos o poznání čistější
Stejně jako všech ostatních devět doposud proběhlých letních festivalů získal i Rock for People certifikaci ČISTÝ FESTIVAL. Ta je oceněním za to, že se festivaly snaží aktivně minimalizovat dopad na životní prostředí v oblasti odpadů. V letošním roce je na festivalech vidět velké zlepšení především v čistotě festivalových areálů. Kromě návštěvníků k tomu přispívají proškolené úklidové čety, které již při sběru odpadu třídí. Jednoznačně nejdůležitější na projektu Čistý festival je to, že veškerý vytříděný odpad z festivalů putuje na dotřídění a druhotné zpracování.

Rock for People předává zkušenosti dalším festivalům
Pozitivní rovněž je, že se Rock for People prostřednictvím projektu Čistý festival nebrání předávat své zkušenosti ostatním českým letním festivalům. Na pěti akcích je letos po vzoru hradeckého open-airu zaveden nový systém třídění odpadu a mobilní svoz čtyřkolkou s vlekem. „Doposud jsme mobilní svoz zkoušeli na třech festivalech. V červnu na Votvíráku a o uplynulém víkendu na Colours of Ostrava a Mighty Sounds. Výsledky jsou pro nás milým překvapením, na těchto třech festivalech se dohromady podařilo vytřídit 13,65 tun plastu, skla a papíru, což je téměř 3x více, než v minulém roce,“ doplnil Josef Mojžíš.

Rock for People byl za svůj přístup k životnímu prostředí, který se mimo jiné týká i podpory hromadné dopravy nebo podporou alternativních zdrojů energie, oceněn nejrespektovanějším titulem v této oblasti – celoevropskou cenou Green & Clean Award.
winslayer
(Lukáš Plaček)
sobota 23. 7. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Rock for People je i letos lídrem mezi nejčistějšími festivaly. Vychytané.cz. [Online] 23. 7. 2011. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4754. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rock-for-People-je-i-letos-lidrem-mezi-nejcistejsimi-festivaly
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 18:47