Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Quasimodo odhalil svou pravou tvář!

Zatímco jejich kolegové si užívají divadelních prázdnin, herci muzikálu Quasimodo stráví léto v Divadle Hybernia. Taneční průpravu ve studiu Dance Station mají úspěšně za sebou, nyní se přesouvají na divadelní prkna. Kromě pilování choreografie a zpěvu je čekají také zkoušky kostýmů a masek. Aby se jim vše vydařilo, odstartovali maraton příprav na premiéru, která se uskuteční 11. listopadu 2011, slavnostním přípitkem.
Přidat na Facebook
Přípravy muzikálu Quasimodo jsou v plném proudu. A protože nejnovější představení Divadla Hybernia s podtitulem "Kdysi se pro lásku umíralo" slibuje nejen velkolepý herecký a pěvecký koncert, ale také jedinečnou audiovizuální podívanou, pilně se pracuje na výrobě kostýmů, rekvizit, dekorací a masek. Chybět samozřejmě nebudou ani ke slavnému hrbáčovi neodmyslitelně patřící zvony a jejich nezaměnitelný zvuk, které vzejdou z šikovných rukou Michala Trvalce, ani znetvořená tvář hlavního hrdiny a jeho charakteristický hrb.

Speciální silikonová maska Quasimoda a jeho hrb jsou dílem maskéra Petr Fadrhonse.
„Na promaštěný obličej se ve třech vrstvách nanese silikon a nechá se důkladně zaschnout. Poté se ztvrdlá hmota překryje sádrovými fáči, a to také ve třech vrstvách a vše se pevně uhladí, aby vzniklo sádrové lůžko. Po zaschnutí se pomalu oddělí sádrové lůžko a z obličeje se sloupne silikon. V této fázi je připravený odlitek, který se vylije sádrou, a požadovaná část Quasimodova obličeje potřebná pro modelaci je hotova,“ popisuje proces vzniku zvoníkovy znetvořené tváře Fadrhons, který ve svém oboru není žádným nováčkem. Jeho um ocenily i zahraniční produkce filmů Hartova válka, Van Helsing či Příběh rytíře. S kolegyní Janou Zahradníčkovou se s pomocí dekorativní kosmetiky Artdeco postará i o dokonalý make-up Esmeraldy, Lili a Guduly a podle návrhů designérského studia Chatty připraví vlasové doplňky a kašírované masky tanečníků.

Historický román francouzského spisovatele Victora Huga Chrám matky Boží v Paříži, kterým je muzikál inspirován, je jedním z nejvýznamnějších děl světové literatury. Svou nesmrtelnost si získal především strhujícím zpracováním nadčasových témat – lásky, zrady, žárlivosti i nenávisti. Pohnutý osud ošklivého hrbáče z chrámu Notre Dame v Paříži a krásné cikánky Esmeraldy inspiroval také režiséra Martina Kukučku, který vytvořil spolu se svým kolegou ze známého režijního dua SKUTR, Lukášem Trpišovským, libreto. Hudbu složili Petr Kaláb, Jan Maxián a Jakub Prachař, pod texty písní je podepsán Petr Kolečko. Choreografie se ujme Jana Burkiewiczová, scéna vzejde z dílny studia Artcore, kostýmy jsou od návrhářek z módní značky Chatty. Důležitým prvkem výpravy budou také projekce od společnosti Xlab.

Slavnostní premiéra v Divadle Hybernia je naplánována na magické datum 11. 11. 2011. V hlavních rolích se kromě Markéty Procházkové a Radky Pavlovčinové představí Jiří Korn, Ondřej Ruml, Tomáš Trapl, David Kraus, Roman Vojtek, Csongor Kassai, Marian Vojtko, Zdenka Trvalcová a mnozí další. Součástí efektních muzikálových choreografií bude i performance akrobatického dua Dae Men.

Podrobnosti na www.muzikal-zvonik.cz nebo na www.facebook.com/muzikal.quasimodo

Aktuální obsazení muzikálu Quasimodo:
Esmeralda – Markéta Procházková/ Radka Pavlovčinová
Quasimodo – Tomáš Trapl/ Csongor Kassai
Pierre Gringoire – Ondřej Ruml/ Radúz Mácha
Claudius Frollo – Jiří Korn/ Marian Vojtko
Matka Gudula - Radka Fišarová/ Vanda Károlvi
Phoebus – David Kraus/ Roman Vojtek
Lily – Zdenka Trvalcová/ Lucia Molnárová/ Kamila Nývltová
Špindíra – Petr Vančura/ Jan Cina

Zdroj: TZ Original Communications, s.r.o.
Lakina
(Lada Váňová)
čtvrtek 21. 7. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. Quasimodo odhalil svou pravou tvář!. Vychytané.cz. [Online] 21. 7. 2011. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4751. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Quasimodo-odhalil-svou-pravou-tvar!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 23:23