Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

O půlnoci jezdil autem po sídlišti jako šílený - nadýchal 1,7 promile!

Agresivní jízda osobního automobilu na sídlišti Jižní Svahy upoutala pozornost hlídky Městské policie Zlín z tamního okrsku. V sobotu 9. července 2011, dvě minuty po půlnoci, strážníci v jedné z bočních uliček spatřili vozidlo, jehož řidič opakovaně akceleroval a vzápětí prudce brzdil tak, až za vozem zůstávaly viditelné stopy po pneumatikách.
Přidat na Facebook
Hlídka MP Zlín proto vozidlo zastavila a 21letého řidiče vyzvala k předložení potřebných dokladů k řízení automobilu. Tomu ale dotyčný nemohl vyhovět, neboť je u sebe neměl. Strážníkům ke svému jednání uvedl, že chtěl s autem pouze přejet na parkoviště.

Hlídka MP Zlín u řidiče následně provedla orientační vyšetření, které prokázalo přes 1,7 promile alkoholu v organizmu. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky jej strážníci omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

Agresivní zloději vyrazili do obchodů na sobotní „nákupy“
Hned dva agresivní zloděje museli během sobotního dopoledne 9. července 2011 krotit strážníci Městské policie Zlín.

První případ se odehrál krátce před devátou hodinou v obchodním centru na Dlouhé ulici. Jednadvacetiletý Zlíňan nejspíš nutně potřeboval pěnu na holení a zrající sýr. Na rozdíl od ostatních zákazníků však nehodlal utratit ani korunu.

Když jej po průchodu pokladnou oslovil zaměstnanec bezpečnostní služby, dal se na útěk a po dopadení bránil svůj lup v hodnotě 116 CZK pěstmi. K jeho zpacifikování tak nejprve přispěl další detektiv a následně strážníci Městské policie Zlín, kteří agresivnímu a podnapilému mladíkovi přiložili služební pouta. To vše se odehrávalo před zraky procházejících v podchodu pod Dlouhou ulicí.

Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu krádeže si celou věc převzala republiková policie.

Druhý případ se odehrál krátce po jedenácté hodině dopolední na sídlišti Jižní Svahy.
Šestatřicetiletý muž ze Zlína, který je strážníkům dobře známý pro své časté protiprávní jednání, se tentokrát pokusil získat bez placení křenovou přílohu k pokrmům v ceně necelých 16 CZK. Když jej strážníci oslovili, konstatoval, že se vlastně nic nestalo a jde tedy domů.

Vzhledem k tomu, že dotyčný nedbal výzev strážníků, aby setrval na místě, došlo také na použití donucovacích prostředků. Teprve poté se přistižený zloděj zklidnil a tak s ním přestupek proti majetku mohla hlídka MP Zlín uzavřít blokovou pokutou.

Mladí siláci převrátili „kadibudku“. Pak ji zase vraceli na původní místo
Hádanku, jak na sebe co nejlépe upozornit, rozlouskli dva náctiletí mladíci ze Zlína v neděli 10. července 2011 ve tři hodiny po půlnoci. Zrovna tak jim jistě bude „zavázaný“ jejich mladistvý kamarád, který s nimi konzumoval alkohol.

Pozornost hlídky Městské policie Zlín upoutali dva 18letí muži tím, že na staveništi nové křižovatky na tř. Tomáše Bati převrátili mobilní záchod. Strážníci následně nejenže dohlédli, aby mobilní toaletu vrátili na původní místo, ale také provedli orientační vyšetření u jejich mladistvého kamaráda. To prokázalo předchozí konzumaci alkoholu, který mu podali, jak jinak, přítomní „převraceči kadibudek“.

Pro šestnáctiletého chlapce si tak na místo přijel zákonný zástupce, jeho starší kamarádi se naopak budou muset dostavit k řešení protiprávního jednání na přestupkovou sekci Městské policie Zlín.

Zdroj: TZ Městská policie Zlín

Lakina
(Lada Váňová)
pondělí 11. 7. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. O půlnoci jezdil autem po sídlišti jako šílený - nadýchal 1,7 promile!. Vychytané.cz. [Online] 11. 7. 2011. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4748. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/O-pulnoci-jezdil-autem-po-sidlisti-jako-sileny---nadychal-1,7-promile!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 02:45