Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

V kontejneru s odpadky se hýbal pytel - uvnitř byla živá kočka

Zdravý rozum zůstává stát nad bezcitností některých našich spoluobčanů. O tom, že někteří nedokáží vyřešit problém s nechtěným zvířetem jinak, než že mu připraví zbytečné utrpení, svědčí případ, který se ve Zlíně odehrál v úterý 5. července 2011 večer.
Přidat na Facebook
Krátce před půl devátou večerní přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení o podivném nálezu. V kontejneru na tříděný odpad, pod vrstvou vysypaného papíru, totiž oznamovatel spatřil světlý pytel, který se hýbal. O skutečnosti proto telefonicky vyrozuměl zlínské strážníky.

Hlídka MP Zlín tak zamířila na ulici 2. května, kde oznamovatel setrval až do jejího příjezdu. Vzápětí strážníci pytel opatrně vytáhli a uvnitř nalezli živou kočku, které se chtěl někdo tímto nehumánním způsobem zbavit.

Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat byl skutek předán k dalšímu šetření republikové policii. Nebohá kočka pak našla útočiště ve zlínském útulku pro zatoulaná zvířata.

Mladý cizinec kradl z areálu malenovické firmy měděné cívky
Pozornosti strážníků Městské policie Zlín z okrsku Malenovice neušel ve středu 6. července 2011 mladý zloděj. Toho si hlídka všimla v okamžiku, kdy procházel před čtvrtou hodinou ranní po železniční trati. Když i on zpozoroval strážníky, snažil se nenápadně zmizet.

Hlídka MP Zlín jej ale dopadla a vzápětí zjistila i důvod jeho jednání. Dvaadvacetiletý muž ze Slovenska totiž předtím vnikl do areálu jedné z místních firem, přičemž přelezl dva ploty. Odtud následně odcizil 8 ks měděných cívek, z nichž ještě stačil odstranit plechové kryty. Barevné kovy hodlal následně zpeněžit ve sběrně druhotných surovin.

Vzhledem k okolnostem celého případu si další šetření převzali kolegové z republikové policie.

Výtržníci se schovávali ve křoví. Služební pes Argo šel najisto
Náročný výcvik služební kynologie Městské policie Zlín přispěl k dopadení dvou výtržníků, kteří řádili ve čtvrtek 7. července 2011 v noci ve zlínské místní části Vršava.

Krátce před půlnocí přijal operační důstojník na tísňové lince 156 volání, podle kterého došlo k napadení muže na točně MHD. Skupinka útočníků se poté měla odebrat k blízké herně bowlingu, kde se snažila poškodit výlohu.

Na místo proto okamžitě vyrazilo několik motorizovaných hlídek MP Zlín, včetně hlídky útvaru kynologické služby. A právě díky služebnímu psu Argovi, který se vydal po stopách utíkajících výtržníků, byli dva z nich dopadeni, když se ukrývali ve křoví. Jednalo se 34letého muže ze Zlína a jeho nezletilého kumpána. Jak strážníci zjistili, povedená skupina měla také co do činění s rozbitou vývěskou magistrátu.

Vzhledem k tomu, že jeden z útočníků měl napadenému muži vyhrožovat s nožem v ruce, převzala si další šetření republiková policie.

Kupte si na ulici levnou tretku. Zaplatíte jako za zlatý šperk
Více než tři roky se trápila 52leté Zlíňanka, která tehdy zakoupila na ulici krásný šperk. I když ji prodávající žena ujistila, že se jedná o zlato, záhy vyšlo najevo, že se jedná pouze o pozlacenou tretku s výrazně nižší hodnotou, než kupující zaplatila.

V pátek 8. července 2011 dopoledne, na povedenou pouliční prodavačku opět natrefila přímo v centru města. Záhy vytočila linku 156. Na místo okamžitě zamířila hlídka nejbližší hlídka Městské policie Zlín. K té se vzápětí přihlásila další poškozená, 58letá žena ze Zlína, která takto „výhodně“ nakoupila od dotyčné zhruba před rokem.

Strážníci vzápětí zjistili, že zaručeně „zlaté“ šperky nabízí 64letá žena z Frýdku – Místku, která byla za obdobnou činnost řešena městskou i republikovou policií ve Zlíně před Vánoci roku 2009.

Vzhledem k výše uvedenému strážníci vyrozuměli o celé události i nových zjištěních Policii ČR.

Městská policie Zlín proto velmi důrazně varuje spoluobčany před zdánlivě výhodným nákupem nápadně levného zboží od pouličních prodejců. Ať se jedná o napodobeniny značkové elektroniky, zaručeně ryzího „zlata“ nebo parfémů přímo „z Paříže“, obvykle prvotní radost z nákupu většinou vystřídá rozčarování a slzy.

Zdroj: TZ Městská policie Zlín


Lakina
(Lada Váňová)
pátek 8. 7. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. V kontejneru s odpadky se hýbal pytel - uvnitř byla živá kočka. Vychytané.cz. [Online] 8. 7. 2011. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4747. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/V-kontejneru-s-odpadky-se-hybal-pytel---uvnitr-byla-ziva-kocka
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 00:17