Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Taneční šílenství

Jakmile lidi zaslechnou písničku (I've Had) Time of my Live od Billa Medleyho a Jennifer Warnes, ženou se na parket jako splašení. Láká je si zatančit "hříšný" tanec a v žít se tak trochu do role. Většinou za rozjařené podpory Dj chce polovina zvládnout takovou zvedačku jako Johnny s Baby. Nebudou přece sedět v koutě! Filmy s taneční tématikou mají divácký úspěch. Člověk se nechává rád dobrovolně unášet rytmickým pohybem, ať jde o jakýkoliv styl…
Přidat na Facebook
Nejvíce proslaveným filmem z této škatulky je právě Dirty Dancing. Dvacet let starý kousek se stal kultovním snímkem. Mimochodem pamatujete si na scénu, kdy se Baby učila tančit. No a právě ta zvedačka jim opravdu dala nejvíc zabrat. Film se sice natáčel z většiny v létě, ale vodní scéna se z nepochopitelného důvodu natáčela v říjnu. Takže si dovedete představit jaká jim byla klemra, když se ve studeném jezeře ráchali v kuse tři hodiny.

Patrick Swayze s Jennifer Grey tvořili vynikající pár. "Hříšňák" na sebe strhl neuvěřitelnou vlnu pozornosti. Vydělal přes půl miliardy dolarů. Patrick neodolal a k filmu vlastně napsal a nazpíval písničku She´s Like the Wind. Další hity jsou třeba Hey Baby, Hungry Eyes, Be My Baby …..

Hned od začátku se uvažovalo o pokračování, ale k realizaci došlo o hodně později. Autoři obdobnou dějovou zápletku přenesli do horké Havany. Natáčelo se v Portoriku a Patrick získal malou roli učitele tance, což mi připadlo trochu uhozený.

V dalším "tanečním" filmu Flash Dance sledujeme osud hlavní hrdinky Alex, která se chce dostat na taneční konzervatoř. Má to však jeden háček - přes den sváří a v noci tančí v baru. A k tomu všemu ji zamotá hlavu fešný chlapík. Film Flashdance je plný známých hitů osmdesátých let včetně Chat a Feeling a Maniac. Soundtracku se prodalo na sedm set tisíc kusů. Scénáristu Thomase Hedleyho Jr. napadl příběh při návštěvě pánského baru, při shlédnutí představení mladé dívky. Mezi kandidátkami na postavu Alex byla i Demi Moore, ale ta se projevila až ve svém Striptýzu. :o)

A abychom nevynechali pány musíme připomenout Johna Travoltu, on je totiž nezapomenutelný tanečník. Svůj um prokázal v mnoha muzikálech, Pomáda mluví sama za sebe, ale jistě znáte i Horečku sobotní noci. Třicet let stará podívaná nás zavede na parket, kde se tančilo disko o sto šest. Samozřejmě že vznikl soundtrack (prodáno dvacet mil. kopií) a Bee Gees se stali idoly celého světa.

Nežádej svůj poslední tanec. Sára touží po kariéře baletky, jenomže sen ji jaksi pokazí smrt matky. Musí se přestěhovat k otci do drsné části Chicaga. Začne chodit na střední, kde jsou jejími spolužáky z devadesáti procent tmavé pleti. Dnes již pětadvacetiletá Julia Stiles nám ukázala, že jde propojit černošská hudba a klasický balet. Autoří hudby jsou např. Snop Dogg, Ice Cube a Notorious B.I.G. Z pokračování se bohužel vyklubal propadák.

Honey, snímek o choreografce a učitelce Hip hopu, která chce pro nadané děti z chudších rodin vybudovat taneční prostory. Jesicca Alba byla výborná. Znám spoustu tanečních skupin, které si z filmu propůjčily nějaké kroky.

Nejžhavější taneční novinkou je Let´s Dance. Snímek je režisérskou prvotinou hollywoodské choreografky Anne Fletcher. Tyler Gage (Channing Tatum) si příliš nerozumí se zákonem, a tak se dostane do elitní Marylandkské školy, aby si odpracoval svoje vylomeniny. Shodou okolností prvotřídní primabalerína Nora (Jenna Dewan) hledá nového tanečního partnera. A jako "náhodou" se Tyler projeví jako talent. Děj je postavený na podobných liniích jako ostatní snímky, což se dalo čekat.

Dalšími kousky je Tančím, abych žil s Antoniem Banderasem a Smím prosit, z roku 2004 s Jennifer Lopez. Pro zahnání nudné chvíle nejsou špatnou volbou..
joslin
(Petra Hrabalová)
úterý 27. 2. 2007 08:00
Hrabalová, Petra. 2007. Taneční šílenství. Vychytané.cz. [Online] 27. 2. 2007. [Citace: 2. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=473. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tanecni-silenstvi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.11s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.237.16.173
Serverový čas: pátek 2. června 2023 23:37