Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kanibalovo malé tajemství…

Hannibal Lecter. Muž s pokroucenou osobností. Muž který má zálibu ve zvráceném jídelníčku. Stal se jedním z nejslavnějších filmových i knižních padouchů, ke kterému mnoho lidí chová sympatie. Mezi ně patřím i já. S dětskou nedočkavostí čekám na snímek Hannibal – Zrození…
Přidat na Facebook
Ještě před několika lety jsem se tajně vkradla do soukromé "dospělácké" knihovny. Po večerech jsem si svítila baterkou a hltavě četla každičké slůvko od Thomase Harrise. Líbí se mi, jakým způsobem přibližuje čtenáři zabijákovu mysl. U málokterých knížek vydržím sedět třeba celý den, jenom abych se dostala na poslední stranu. Byl to pro mě nový, hypnotizující a originální zážitek.

V roce 1990 se režisér Jonathan Demme pustil do natáčení Mlčení jehňátek. Hlavní role ztvárnili Jodie Fosterová a Anthony Hopkins. Snímek získal v roce 1992 jako vůbec první horor Oskara za nejlepší film a jako třetí film v celé historii cen Akademie zvítězil ve všech pěti hlavních kategoriích.

Agentka FBI Clarice Starlingová je přizvána ke spolupráci s týmem, vyšetřujícím sérii vražd. Psychopat své oběti stahuje z kůže a mrtvoly hází do řeky. Agentka je vyslána aby navázala kontakt s uvězněným psychiatrem a vrahem v jednom, který by ji mohl přivést na správnou stopu.

Hannibal byl rovněž zfilmován. Režie se tentokrát ujal Ridley Scott, Hopkins zůstal a Joddi Fosterovou nahradila Julianne Mooreová. Kritika film rozmetala, ale v kinech inkasoval přes 350 milionů dolarů.

Doktor je na svobodě, ale ve svém nitru se neustále vrací ke Clarice. Dává volný průchod morbidním představám a uspokojuje své čichové i chuťové vjemy. Jenže kromě policistů mu jde po krku i Mason Verger, který byl jeho šestou obětí.

Červený drak vypráví o Francisi Dolarhydovi, který pracuje ve filmových laboratořích a trpí silnou schizofrenií. Pro své tzv. „znovuzrození“ si vybírá šťastné rodiny. Promyšleně a beze stop je vyvraždí a zohavená těla používá k rituálně mystickým účelům. Vyšetřováním je pověřen policista Will Graham, který chytil dr. Lectera.

Hannibal Rising, aneb jak to všechno začalo. Nejvzrušivější na bestiálních vrazích je zkoumání jejich dětství. Projevovali se podivně již za mlada, znásilňovala je matka nebo otec? Ukájeli svoje choutky tím, že týrali a zabíjeli bezbranná zvířátka? Harris nejen že napsal novou knihu, ale nabídl filmařům že vytvoří i scénář.

Banda litevských přisluhovačů Hitlerova režimu zabijí Leckterovu rodinu a z dětí si udělají jídelnu. Díky hladu se do jejich rukou dostává i Hannibalova milovaná čtyřletá sestra. Chuť po pomstě je probuzena, zároveň s "gurmánskou" kuchyní. Film se natáčel v Praze a svůj herecký výstup nám předvede třeba Marek Vašut. Anthonyho Hopkinse vyměnili za Francouze Gasparda Ulliela, režie se ujal Peter Weber (Dívka s perlou). Další hvězdou je Číňanka Gong Li, ta si zahrála v Gejši Japonku Hacumomo a naposledy zazářila v thrilleru Miami Vice.

Doufám, že to nebude nuda. I když ve většině případů vítězí kniha. Až na Pána prstenů, nic proti Tolkienovi, ale popis na deseti stránkách z jaké rodiny pochází ten a ten hobit mě opravdu unavoval. Takže je jasné že Harrisonovu delikátní literaturu doporučuji. A pokud považujete čtení za zbytečné promarnění času, vaše škoda.
joslin
(Petra Hrabalová)
pondělí 26. 2. 2007 08:00
Hrabalová, Petra. 2007. Kanibalovo malé tajemství… . Vychytané.cz. [Online] 26. 2. 2007. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=472. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kanibalovo-male-tajemstvi…----------------------------------
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.233.219.103
Serverový čas: úterý 30. května 2023 13:57