Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Charlie McCoy s Robertem Křesťanem a Druhou trávou v KC Vltavská

Americký harmonikář Charlie McCoy předvede všem, kdo v červenci zůstávají v Praze, svou virtuozní hru na harmoniku.
Přidat na Facebook
Charlieho McCoye si u nás nejvíc spojujeme s foukací harmonikou. Tento rodák ze Západní Virginie je ale zároveň i skladatel, zpěvák a hráč na kytaru, bicí, vibrafon, klávesy, basu, trumpetu, saxofon, tubu a další nástroje. V minulosti nahrával desky s hvězdami jako Elvis Presley, Bob Dylan, AI Kooper, Ringo Starr, Joan Baez, Paul Simon a dalšími.

S českými muzikanty začal McCoy spolupracovat v roce 2001, kdy ho producent Luboš Malina přizval na natáčení CD Wabiho Daňka "Nech svět, ať se točí dál". Charlie McCoy se zúčastnil i dvou koncertů spojených se křtem zmíněného alba a dalších koncertů v roce 2003, z nichž vzniklo album Charlie McCoy, Robert Křesťan a Druhá tráva: Live in Brno. Následovaly další společné koncerty na folkových festivalech, v roce 2009 koncertní šňůra s Drouhou trávou a nahrávky na několika albech českých muzikantů - například na desce Pavla Bobka "Muž, který nikdy nebyl" (Brothers Records, 2005), kde si s ním navíc zazpíval v česko-anglickém duetu píseň Summer In The City.

Jednu krásnou historku z natáčení, prý pro McCoye typickou, zachytil ve své vzpomínkové knize rocker AI Kooper. Natáčelo se Dylanovo album Blonde on Blonde (1966) a Dylan chtěl mít v jedné skladbě trumpetu. Protože prý nenáviděl dabování, musela se natočit živě. Takže hrál McCoy zároveň levou rukou na baskytaru a pravou na trumpetu, aniž by vypadl z rytmu. Všichni to vzali samozřejmě, jen Dylan v úžasu přestal hrát, takže se muselo natáčet znovu.

Vstupné 290 Kč v předprodeji, 350 Kč na místě, předprodej na pokladně KC Vltavská a v sítích Ticketportal a Ticketstream. Místa k sezení jsou číslována.
winslayer
(Lukáš Plaček)
sobota 2. 7. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Charlie McCoy s Robertem Křesťanem a Druhou trávou v KC Vltavská. Vychytané.cz. [Online] 2. 7. 2011. [Citace: 10. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4719. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Charlie-McCoy-s-Robertem-Krestanem-a-Druhou-travou--v-KC-Vltavska
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.145.223
Serverový čas: sobota 10. června 2023 03:34