Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Sobotní program Sázavafestu slibuje hudební bonbónky

Sázavafest, který se koná letos od 4. -7. srpna v Benešově u Prahy připravuje mimo hudební produkce i lekce Zumby.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sázavafest 2011
čtvrtek 4. srpna 2011 21:00
(konec +- neděle 7. srpna 2011 21:00)
Areál Konopiště
Benešov (CZ)
Na závěrečný den festivalu si Instinkt scéna nachystala Urbano zumba latino, lekce Zumby v pod vedením Petry Plutnarové, která patří mezi naše nejlepší instruktorky. „Zumba je fitness program v rytmu latinsko-americké hudby, který kombinuje prvky aerobicu a tance“ uvedla Petra a dodala, „Rozhodně návštěvníci Sázavafestu nemusí být školení tanečníci, protože Zumbu zvládne každý. Začíná se jednoduchými kroky a postupem času se přidávají trochu náročnější kombinace. Všechny taneční kroky jsou ale i tak oproti běžné podobně zjednodušené. Při Zumbě se vůbec nepočítá, tančí se zcela podle rytmu hudby“. Celou dvouhodinovou lekci Zumby doprovodí DJ Kapucino, který patří mezi top latin Dje v České republice. Je zároveň kmotrem hudebního stylu Czeggaeton, což je spojení Českého jazyka a reggaeton muziky. Jeho reference zasahují daleko za hranice naší republiky: El Devino (Brasil), Mangu club (Dominican Republic), The no.1 bar (Mexico), Neptuno (Mexico), Rocket Complex (UK) a další.

Jana Kirschner si udělá výlet a přijede na Sázavafest
K letošním zahraničním hvězdám na Sázavafestu přibyla slovenská zpěvačka Jana Kirschner. Tento festival bude jediný, na kterém v letošním roce vystoupí. Bere ho zároveň jako příjemné zpestření svých mateřských povinností. „Podívala jsem se na line-up a velice se mi líbil. Znám navíc lidi, kteří tento festival organizují a kromě toho jsme dostali pro náš koncert slušný čas a také slušný honorář. A tak jsem si řekla, že sbalíme děti, auto a pojedeme do Benešova na výlet, na kterém si zazpívám. Tento rok totiž nehrajeme na žádném jiném festivalu, ani na Slovensku. Na Sázavafest se proto velmi těším,“ řekla slovenská zpěvačka.

Věra Bílá vystoupí v sobotním odpoledni v Balbínce
Zpěvačka Věra Bílá se v nedávné době po delší koncertní pauze zase objevila na pódiu. Vystoupila v pražské Balbínově poetické hospůdce. Jedna z jejích dalších zastávek bude letos i na Zeleném ostrově v Benešově, kde vystoupí na pódiu, o jehož dramaturgii se stará právě zmíněná Balbínova poetická hospůdka. Tato vynikající romská zpěvačka se proslavila doma i v zahraničí především vystupováním se skupinou Kale. V roce 2005 se s hudebníky z uvedené kapely rozešla kvůli neshodám. Oni tvrdí, že důvodem rozchodu byla důvodem zpěvaččina nespolehlivost. Kale ještě s Bílou vydali čtyři alba. V současnosti ovšem Bílá až na malé výjimky příliš nekoncertuje. Podle médií tvrdí, že má podlomené zdraví a navíc se stará o svého nemocného manžela.

To nejlepší nakonec v podání Hurts
O popularitě britského popového dua Hurts není pochyb. Nedávno dočista vyprodalo svůj první český koncert v pražském Lucerna Music Baru a nejinak je tomu i na dalších zastávkách, které v Evropě absolvuje. Ke slávě samozřejmě patří i zájem krásných žen. Hutchcraft i Anderson vypadají na fotografiích i ve videoklipech jako dva modelové. A vyhlížejí tak i v okamžiku, kde například poskytují rozhovory médiím. Oba na sobě mají většinou navoněné bílé košile (nosí i trička stejné barvy), sako na ní (na něm) a zdobí je i pečlivě sčesané vlasy. Tato elegance byla charakteristická zejména pro první polovinu osmdesátých let a navazuje na estetiku tehdejšího mužského synthipopu. Hurts jsou hlavní hvězdou letošního Sázavafestu.

Nové album letos jistě nestihnou, nicméně můžeme doufat, že v Benešově možná zazní některá nová skladba pro plánované album. Nemají zatím moc času na skládání novinek, byť Hutchcraft hlásí, že na hotelech mezi koncerty několik nápadů přece jenom vzniklo. Jsou ale surové, navíc kapela za normálních okolností skládá jinak. „Na to potřebujeme mít nějakou malou a tmavou místnost, ve které bychom se mohli soustředit. Píšeme totiž dost pomalu. Na první album jsme napsali asi jen šestnáct písniček a z nich jsme pak vybrali jedenáct,“ vysvětluje s úsměvem Anderson.

Festivalový areál se pro veřejnost otevře ve čtvrtek 4. 8. v 11:00 a bude v provozu do neděle 7. 8. V blízkosti areálu bude zřízené oficiální parkoviště, cena za parkovné po celou dobu festivalu bude 250 Kč. Kdo by chtěl ušetřit za dopravu na festival, ať určitě přijede vlakem. Návštěvníci Sázavafestu mají možnost zakoupit a využít zpáteční jízdenku Českých drah (Vlak + Sázavafest 2011) odkudkoliv z ČR do Benešova s 50% slevou z obyčejného jízdného.
Vstupenky je možné zakoupit v sítích Ticketpro a Eventim od 1. července za 1000 Kč + poplatky, na místě pak budou vstupenky za 1200 Kč. Vzhledem k množícím se dotazům a zájmu o koupi jednodenního vstupného se pořadatelé rozhodli zavést sobotní vstupenky v ceně 700 Kč. Tyto vstupenky bude možné zakoupit pouze na místě.
winslayer
(Lukáš Plaček)
středa 29. 6. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Sobotní program Sázavafestu slibuje hudební bonbónky . Vychytané.cz. [Online] 29. 6. 2011. [Citace: 9. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4715. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sobotni-program-Sazavafestu-slibuje-hudebni-bonbonky-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.121s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: pátek 9. června 2023 03:36