Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nepodceňte přípravu na festival – vyplatí se vám to!

Každý, kdo někdy navštívil hudební festival vám potvrdí, že jde skutečně o nezapomenutelný zážitek. Pokud to tedy nepřehnal s alkoholem a něco si z něj pamatuje.
Přidat na Facebook
Perfektní živá hudba, jedinečná atmosféra, noví přátelé a s trochou štěstí i slušné počasí. Stačí však jedna nepředvídaná situace a celý festival se může změnit v noční můru. Domů se tak můžete vrátit bohatší leda o nezapomenutelné zážitky, na které byste zrovna rádi zapomněli, jako třeba na bezesné noci způsobené hlasitě halekajícím podnapilým sousedem, marné hledání supermarketu, zastávky a vlastně všeho co není zakresleno v mapě, a i kdyby bylo, tak by vám to nepomohlo protože jste si předtím stejně zapomněli vytisknout, či třeba nenávratně ztracenou peněženku s vašimi posledními úsporami.

Takže se raději připravte na nejčernější scénář a mějte v hlavě pár tipů, které vám poradí, jak si letošní hudební festivaly užít a pokud možno důstojně přežít.

Předvídejte


Myslíte vždy na nejhorší a vidíte vše černě? Tak to se vám teď bude hodit, počítejte vždy prostě s tou horší variantou a myslete na to, že co může, se prostě po.. pokazí. Před odjezdem raději zavzpomínejte na dětská léta a připravte si něco ve stylu seznamu věcí na ŠVP (školu v přírodě). Na takovém seznamu by nemělo chybět oblečení vhodné do každého počasí, vstupenky na festival (u vchodu fakt nikoho nebude zajímat, že je máte už dva měsíce doma na lednici), jízdenky na vlak, foťák pro dokumentaci a následné sdílení zážitků na facebooku, aby mohli ostatní závidět, pláštěnku, špunty do uší (s tichem na spaní se počítat opravdu nedá) a samozřejmě dobře ukrytý dostatek hotovosti.

Jistěte se


Krabička poslední záchrany je neocenitelným pomocníkem nejen malého skauta, ale i festivalového dobrodruha. Její složení by se mělo přizpůsobit dané situaci. I přesto by její součástí měla být především baterka – hledat potmě toi toiku není žádná výhra, náhradní baterie, tužka, papír, papírové kapesníčky atd. Do batohu si nezapomeňte přibalit také malou slanou svačinku, která zažene náhlý hlad mnohem rychleji než něco sladkého. Ideální pro tyto účely jsou například krekry TUC v malém 21g balení, které se vám hravě vejdou i do kapsy a navíc se během cesty v horku neroztečou. Nezbytnou součástí KPZ by se měl stát i acylpyrin, který vzhledem k častým případům nevolnosti může v některých případech usnadnit i ranní vstávání. Rovněž astmatici, alergici, kardiaci a ostatní nemocní by neměli přípravu podcenit. Pokud jedete na festival i za účelem seznámení, nezapomeňte na kondom..třeba to seznamování půjde lépe, než jste čekali .

Orientujte se


Mapa a mobil patří mezi nezbytné součásti každého festivalového návštěvníka. Proto až si budete tisknout program festivalu, nezapomínejte ani na mapu přilehlého okolí. Nebudete pak nemile překvapeni, když vám dojde např. voda, potraviny, peníze, benzín nebo když prostě zabloudíte. Stejné je to i s mobilním telefonem. Hledat zásuvku v širém poli může být nelehký, často dokonce neřešitelný problém. Dostatečně nabitý mobil či náhradní baterky pak mají cenu zlata.

Chraňte se


Uvolněná atmosféra a snadno dostupné stany nahrávají především zlodějům. Rada nenechávat cennosti ani peníze ve stanu je každému sice stokrát vtloukána do hlavy, přesto jí někteří návštěvníci ve víru festivalů často opomenou, což se opravdu nevyplácí. Podceňována bývá rovněž ochrana proti nevítaným hostům. K naší obraně tak může dobře posloužit zejména pepřový nebo slzný sprej. Proti nečekaným nočním návštěvníkům v podobě létajícího hmyzu však bohatě postačí repelent.

Bavte se


Každý festival pod širým nebem má svá pro i proti, ale skoro všechny situace se dají řešit. Takže pokud se proti vám spikne počasí, příroda i osud, nezoufejte. I když se to nezdá, i ze smolného víkendu se může stát zábavná historka a z deští zmáčeného návštěvníka festivalový hrdina. V každém případě se domů vrátíte s nezapomenutelnou vzpomínkou. A to je přeci pádný důvod zkusit své štěstí i příští rok, avšak tentokrát bohatší o pár nových zkušeností, jak ve zdraví a pohodě přežít fesťák.

zdroj: TZ EMC
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
středa 22. 6. 2011 08:00
Prachař, Štěpán. 2011. Nepodceňte přípravu na festival – vyplatí se vám to!. Vychytané.cz. [Online] 22. 6. 2011. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4702. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nepodcente-pripravu-na-festival-–-vyplati-se-vam-to!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.133s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 08:31