Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Jak se na Atmosphere těší Kato, Dene, Idea, Zerwox a další?

Atmosphere není jen tak nějaká hiphopová kapela. Muzika, jakou produkují Slug a Ant není možná pro masy, kdo jí ale přijde jednou na chuť, stává se pro něj často srdeční záležitostí
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Family Sign Boombox: ATMOSPHERE + live band /USA/
úterý 21. června 2011 21:00
(konec +- středa 22. června 2011 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Čím to je? Jak to Slug dělá, že je “oblíbeným rapperem trvého oblíbeného rappera”? Kdo všecho se našel v jeho lyrice našel a ztratil zároveň? Sleduj, co k téhle partě cítí pár osobností, které jsme na tohle téma oslovili od Čech po Slovensko, od rapperů po dizajnéry / DJs.

Kato z Prago Union vidí úterní koncert v LMB a jejího hlavního protagonistu následovně: “Osobně mi je Slugova lyrika velmi blízká. Není těžký se v ní najít a navíc je podaná s humorným nadhledem, tak jak to mám rád. Já určitě jdu.”

Asi největším fandou téhle party u nás je Idea, který sbírá snad cokoliv s logem Rhymesayers od desek po merch. Co jemu imponuje na téhle dvojce, jak se k ní dostal a jak se těší na úterý?: “K Atmosphere jsem se dostal skrze track "The Woman With The Tatooed Hands" a v tu chvíli mě to chytlo. Jen tenhle track a pořád dokola. Potom nastala chvíle ticha z mojí strany a věnoval jsem se muzice alá výbuchy alá Non Phixion a Psycho+Logical Records. No a potom jsem si nějak začal opět hledat cestu k Atmos. Zrovna byl in hit "Tryin' To Find A Balance" a já jsem se mohl posrat. Potom už jsem nejel v podstatě nic jiného takhle intenzivně. Totálně mě to pohltilo. Pohltilo mě Slugovo charisma, nekonečné poznávání jeho světa skrze šílené příběhy o šukání, kouření cigaret a pití panáků. K tomu atmosférické beaty od elegána Anta. Začínal jsem se víc zajímat o Slugův label Rhymesayers. To je teprve geniální parta, které drží při sobě, pořádá svůj vlastní festival, upisuje okolo 25 artists a dělá neuvěřitelnou muziku s ještě neuvěřitelnějšími obaly. Budou hrát s živou kapelou, bude to fajn. Kdyby nic, tak stojí za to vidět naživo typa, co má doma miliony (které vydělal nezávislou poctivou cestou) a na stagi totální pokoru. Plus jako support zahraje Radimo z Pragos společně s Fattem na 2MPC, takže další věc kvůli které zajít na mejdan.”

Jen slova uznání a chvály má pro Sluga i Bene - uznávaný a chválený lyrik z projektů jako Modré Hory nebo Peťo Tázok: "Slug je presne ten typ chlapa, s ktorým by si išiel na pivo. A keď počúvaš všetky tie tracky, tak máš pocit akoby si sedel na pive s kamošom a on ti rozprával všetky tie obyčajné a tak uveriteľné príbehy, ktoré žiješ aj ty, deň, čo deň."
Ghonzales si DJským setem před svou oblíbenou partou splní jeden ze svých muzikanstkých snů a na Atmos s kapelou se těší, i když už je viděl: “Když poslouchám Atmosphere, nestydím se za to, že mám rád hip hop. Moc jsem si užil jejich koncert na Kempu. Slug přišel na stage a bez jakýchkoliv zbytečných kudrlinek a keciček s Antem zajeli profi koncert. Věřím, že s live bandem to bude ještě lepší!”

Dvojka z Minneapolis ale oslovuje nejen čistokrevné muzikanty, svou krevní skupinu v ní našel třeba i Zerwox, DJ a spoluautor projektu Botas 66, který už Atmos viděl na Kempu, v Americe a v úterý půjde rád znovu, proč?: “Atmosphere jsou pro mě jednou z těch kapel, kterou není nutné vidět jednou za život a odškrtnout si ji z pomyslného seznamu, jako u mnoha rapových klasik. Díky upřímnému přístupu charizmatického Sluga, šéfa jednoho z nejrozjetějších rapových labelů současné scény – Rhymesayers, a vražedným beatům producenta Anta, který jakoby Stevenu Seagalovi z oka vypadl, je zaručené, že návštěvník dostane minimálně to, za co u vstupu zaplatil. Kapela, která byť sází na trueschool, je dle mého názoru svým přístupem velice dobře přístupná i širšímu publiku. To, že z Atmosphere cosi vyzařuje je mi jasné od dob, co jsem kdysi díky bráchovi prvně slyšel vinyl “The Woman With The Tattooed Hands”. Opakovaně se mi to pak potvrdilo - jak s dalšími releasy, tak při jejich živých vystoupeních. Prvně na Hip Hop Kempu a podruhé nějaký měsíc zpět v rámci Atmosphere Family Tour v New Yorku. Jestli na ně ale půjdu po tak krátkém čase znovu? Ano, tato dvojice z Minnesoty za to rozhodně stojí.”

Pokud byste před úterním koncertem Atmosphere chtěli ještě nasát atmošku jejich aktuálního alba Family Sign, stačí si dnes, v pondělí 20.6. naladit v 19:00 Rádio 1 a pořad CD Non Stop, ve kterém tohle album zazní pro jistotu komplet. A finále pak naživo v úterý 21.6. v Lucerna Music Baru, kde se Atmosphere spolu s živou kapelou předvedou v rámci akce Family Sign BOOMBOX.
Fred
(Fred Durst)
pondělí 20. 6. 2011 18:45
Durst, Fred. 2011. Jak se na Atmosphere těší Kato, Dene, Idea, Zerwox a další?. Vychytané.cz. [Online] 20. 6. 2011. [Citace: 22. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4698. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jak-se-na-Atmosphere-tesi-Kato,-Dene,-Idea,-Zerwox-a-dalsi?
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 34.236.191.0
Serverový čas: středa 22. května 2024 05:11