Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Rozhovor se Sébastienem Légerem k letošním Svojšicím

Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Svojšice 2011
pátek 24. června 2011 21:00
(konec +- sobota 25. června 2011 04:00)
Letní areál Svojšice
Svojšice u Přelouče (CZ)
„Ahoj Sébastiene, pevně věřím, že se ti vede dobře a předně se moc já i Tvoji fanoušci těšíme na Tvůj speciální techno set, který sis připravil pro festival Svojšice 2011. Vím, že Tvůj čas je cenný a tak ti položím sedm pestrých otázek o životě i muzice.

1) Je to už dobrých 15 let, kdy nám v tvé rodné zemi učarovali producenti jako Daft Punk, Dimitri From Paris, Alex Gopher, Cassius, St. Germain, Laurent Garnier, Air nebo Modjo. Vzpomeneš si, zda tebe někdo z výše jmenovaných tenkrát hudebně oslovoval?

Všechny velké projekty té doby se ubírali jiným hudebním směrem, než se ubírám nyní já. Dá se říci, že jsem pořád velkým fandou Air a Daft Punk, ale každý jsme na jiném hudebním stupni. Navíc, Laurent Garnier se nyní zaměřuje na jiný styl, než je techno. Já si dělám věci po svém, nicméně musím říct, že jsem potěšen tím, jak francouzští producenti pronikli do celého světa.

2) Co tě vedlo k tomu, že ses stal dj-em a producentem v jedné osobě? Byla to láska
na první pohled při návštěvě první velké party, nebo to prostě jen tak vzešlo z tvého pocitu a momentální touhy být tím nejsledovanějším mužem v klubu?


V podstatě jsi to řekl! Poprvé jsem navštívil klub ve 14-ti a byl jsem zcela fascinován atmosférou party, hudba, světla (tehdy hlavně stroboskop, který dnes nesnáším) mě chytlo natolik, že jsem věděl, že se chci na tomto nočním životě podílet. Chtěl jsem být prostě dj, ale ne proto, abych byl „ten nejdůležitější“ v klubu, ale protože miluju hudbu.

3) Na festival Svojšice chystáš speciální techno set. Můžeme se tedy těšit na tvůj oblíbený detroitský zvuk?

Nebude to pouze Detroit, bude to směska chicagského, francouzského a italského techna. Něco, co má pořádnej funk a pěkně se to houpe.

4) Pojďme se lehce podívat na tvůj osobní život. Co ho kromě té spousty hudby ještě naplňuje a co by ho tak podle tebe mělo naplňovat za 10 let?

Těžko říct, co budu dělat za 10 let. Doufám, že moji prioritou bude pořád hudba ,ale nevím, jestli to bude i djing. Nemůžu teď říci, že mě to bude stále bavit nebo, že nebudu unaven cestováním.

5) Co Sébastien Léger a jiná, než elektronická hudba? Máš třeba v oblibě nějakou klasickou rockovou kapelu?

Jsem velký fanoušek Foo Fighters. Mám všechna alba! Taky mám rád Lennyho Kravitze
a hodně mě baví černá muzika, funky apod., třeba Stevie Wonder nebo Jamiroquai. A jak jsem říkal, jsem velký fanda Air. Mám všechno, co kdy vydali.

6) U nás se říká „sladká Francie“. Co sladkého bys nám doporučil při návštěvě Francie?

Dejte si opravdový francouzský máslový croissant. Tohle nikde jinde než ve Francii neseženete. Taky doporučuju jahodový závin s fantastickou žlutou omáčkou. Já jsem závislák na cukru!

7) Jak by zněl tvůj vzkaz ve Francouzštině pro fanoušky v Česku?

Bonjour! à très vite en Republique Tchèque et merci ! :)
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 21. 6. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Rozhovor se Sébastienem Légerem k letošním Svojšicím. Vychytané.cz. [Online] 21. 6. 2011. [Citace: 9. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4696. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rozhovor-se-Sebastienem-Legerem-k-letosnim-Svojsicim
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: pátek 9. června 2023 03:05