Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Čistý festival představuje na Votvíráku novinku

. V Milovicích na letišti Boží Dar se o víkendu návštěvníci poprvé setkají s čistofestivalovou terénní čtyřkolkou, která usnadní třídění odpadů na festivalu Votvírák.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Votvírák
pátek 17. června 2011 09:00
(konec +- pondělí 20. června 2011 09:00)
Milovice
Milovice (CZ)
Ze stánku ZELENÝ BOD nebo z barevných pytlů až na třídící linku
Úklidové čety budou na Votvíráku odpad třídit do žlutých a modrých pytlů, které bude následně svážet speciální čtyřkolka do speciálně přistavených kontejnerů na tříděný odpad. Plasty a papíry budou posléze svezeny v kontejnerech na dotřídění do Benátek nad Jizerou, společnost AVE CZ se pak dále postará o jejich dopravu ke zpracovatelům k recyklaci. Takže tříděný odpad z Votvíráku najde druhotné využití a vyrobí se z něj nové věci.

Mobilní svoz letos pilotně, za rok snad již naostro
Po Votvíráku bude ČISTÝ FESTIVAL pilotně tento projekt zkoušet na Colours of Ostrava, Mighty Sounds, Benátské noci a na Dnech NATO v Ostravě. Osvědčí-li se letos mobilní svoz tříděného odpadu ve festivalových areálech, bude zaveden v roce 2012 na většině Čistých festivalů v daleko větší míře. V letošním roce je tento projekt realizován díky spolupráci s firmou Čechymen.

Návštěvníci budou odměněni kulturním prostředím i dárky
Návštěvníci Votvíráku nebudou ochuzeni o stánek ZELENÝ BOD, kde se stejně jako v loňském roce mohou nechat odměnit dárky za přinesené tříděné plasty a papíry. Kromě celé řady nových praktických festivalových dárků budou například za 30 přinesených plastů odměněni pivem. Dobrou zprávou je, že díky spolupráci s pořadateli Votvíráku a jejich aktivní podpoře třídění na festivalu není letos počet vydaných piv nijak limitován. Jen pro připomenutí, v minulém roce Votvírák držel tři týdny český rekord, návštěvníkům se na něm podařilo nasbírat celkem 53 468 plastových kelímků.

Polojubilejní Votvírák přináší tradičně kvalitní hudební menu
Hudební menu pátého ročníku Votvíráku letos obsahuje 400 oblíbených českých a slovenských interpretů. Celkem tři scény představí například Monkey Business, Chinaski, No Name, Desmod, Wohnout, Mig 21, Sto Zvířat, Medvěd 009, UDG, Janka Ledeckého, Miro Šmajdu, Marka Ztraceného nebo Xindla X.

Lidé letos třídí více, 100 % vytříděného odpadu z festivalů se zrecykluje
Na začátku června o certifikaci ČISTÝ FESTIVAL úspěšně usilovaly festivaly Ouvalskej bigbít a JamRock. Na obou se podařilo vytřídit a předat k dalšímu využití téměř 20 kubických metrů plastů a papíru. Zatímco tříděný odpad z Ouvalského bigbítu před zpracováním putoval na dotřídění do pražských Ďáblic, plasty a papíry z JamRocku našly uplatnění v recyklačním centru v Černé za Bory u Pardubic.
winslayer
(Lukáš Plaček)
sobota 18. 6. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Čistý festival představuje na Votvíráku novinku. Vychytané.cz. [Online] 18. 6. 2011. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4692. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Cisty-festival-predstavuje-na-Votviraku-novinku
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 07:02