Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

SMS.cz Adrenalin Cup 2011 je letos opět mistrovstvím České republiky

zúčastní se ho i česká sportovní elita - Kraus, Novotný, Koudelka, Kožíšek, Huříková i slovenská kajakářská hvězda Kaliská.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Adrenalin Cup
sobota 25. června 2011 09:00
(konec +- sobota 25. června 2011 21:00)
Ostravice
Ostravice (CZ)
Za necelé dva týdny se v beskydské Ostravici rozjede jubilejní 15. ročník SMS.cz Adrenalin Cupu, extrémního závodu čtyřčlenných štafet, který bude letos po pěti letech opět pod hlavičkou mistrovství České republiky v extrémních sportech. Vítězný tým si tedy z Ostravice kromě věcných cen odveze navíc i titul mistra republiky.
Na startovní listině jsou uţ teď víc neţ tři desítky registrovaných týmů. Kromě amatérů, kteří se nebojí sáhnout na dno svých sil, se tohoto extrémního sportovního klání účastní i řada slavných sportovců, jejichţ počet se kaţdým rokem navyšuje.

Nástrahami Adrenalin Cupu si uţ loni úspěšně prošel špičkový skikrosař Tomáš Kraus. Tehdy svoje kvality otestoval v prudkém stoupáku na horském kole, letos bude v týmu Nutcase bojovat na kajaku na posledním úseku závodu. „Kajak mě lákal uţ dost dlouho. Loni jsem zkusil kolo, takţe teď byl logicky na řadě. Byl jsem trénovat s Michalem Novotným, který mě učil eskymáka. Teď můţu zhodnotit svoje šance a musím říct, ţe to zatím vypadá, ţe moc velké nejsou,“ s úsměvem rozebírá svoji vodáckou přípravu Tomáš Kraus.

Ve stejných barvách jako Kraus se objeví i běţec na lyţích Dušan Koţíšek a snowboardkrosař Michal Novotný. Ani pro ně nebude závod v Ostravici ţádnou novinkou. Jen Novotný si pro letošek vyměnil svou roli s Tomášem Krausem a koncem měsíce to bude on, který si vyzkouší vyjet Lysou Horu na kole. Kdo tenhle silný trojlístek doplní na padáku, není zatím jasné.
Také nejlepší český skokan na lyţích Roman Koudelka, pro letošek nejlepší český zástupce své disciplíny, se v Ostravici představí na horském kole. V týmu bude spolu s běţcem na lyţích Alešem Razýmem, tehdejším mistrem světa do 23 let, který v Beskydech celou štafetu rozběhne.
Proti borcům, pro které je kolo jen součástí přípravy na jejich vlastní disciplíny, nastoupí na třetím úseku extrémního závodu čtyřčlenných štafet i profesionální bikeři. 35kilometrovou trať si letos poprvé vyšlápnou Milan Spěšný, Jan Skarnitzl a Marek Raufhus.

Na předávku od padáčkáře, který by měl přistát na fotbalovém hřišti v Ostravici, bude čekat taky špičková česká bikerka Tereza Huříková, která se letos jako jediná Češka v rámci závodu Světového poháru probojovala do elitní desítky. Adrenalin Cup zná uţ z loňska.
„Je to zajímavé propojení naprosto odlišných sportů. To přináší zajímavá setkání, konfrontace toho, co jednotlivé sporty obnáší. Dělám individuální sport, takţe je pro mě příjemnou změnou závodit nejen za sebe, ale za celý tým. Zvlášť se mi líbil mokrý kořenitý sjezd, to byl opravdu adrenalin. Termín závodu se znovu trefil do doby, kdy jsem výjimečně doma a připravuju se na další sérii bikových svěťáků, které se budou konat za mořem. Adrenalin Cup zařadím pro zpestření tréninkového bloku. Bydlím totiţ za kopcem,“ říká Terera Huříková.

Huříková ale nebude jedinou ţenou, která se vydá na trať extrémně obtíţného závodu. Kromě kompletního amatérského týmu, to bude ještě vodní slalomářka a dvojnásobná olympijská medailistka Elena Kaliská ze Slovenska, která zůstane u své disciplíny, a polská běţkyně na lyţích Paulina Maciuszeková, šestá z olympijských her ve Vancouveru 2010 ve štafetě 4x 5 km. Pro obě zahraniční závodnice bude závod v Ostravici premiérou.

„O Adrenalin Cupu jsem se dozvěděla od Dušana Koţíška na letošních závodech v Oslu. Těším se, ţe tam potkám nové lidi a zaţiju nějaké dobrodruţství. Celý ţivot běhám po horách sama a nikdy jsem neměla příleţitost vyzkoušet si nějaký běţecký závod. Letos jsem se navíc stala částí Salomon Running týmu a tak doufám, ţe je budu v Beskydech dobře reprezentovat,“ těší se na Moravu Polka Maciuszeková. Na běţeckém úseku se představí taky česká reprezentantka z OH ve Vancouveru, běţkyně na lyţích Eva Skalníková.

Do závodu se pod odborným vedením aktivně zapojí i tři týmy sloţené z dětí z dětských domovů v Ţatci, Hamru na Jezeře a sluchově postiţených z Valašského Meziříčí.
Program v Ostravici začíná uţ v pátek 24. 6. Warm Up Party, OCG Gril Party a Open Air koncertem, kde zahrají kapelky Airfare, The Cornflakes a DJ Friky. V sobotu se po slavnostním zakončení diváci můţou těšit na SKY exhibici akrobata Tomáše Ledníka, Parkour, freerunning show, Skimboarding, lanové aktivity s novinkou Powerfan a spoustu další zábavy v Radegast městečku. Program zakončí Open Air koncert After Party – CHARLIE STRAIGHT, kapely Vladimír Cirkus a Sto zvířat a na závěr znovu DJ Friky.

V rámci doprovodného programu by měl přímo do centra dění přistát, se svým motorovým paraglidem Miroslav Oros. Borec, který se v rámci projektu XCzech pokouší na cestě, která křiţuje 50 dětských domovů, pokouší za 90 dní překonat rekordních 9000 kilometrů. „Posláním mé cesty je na mém vlastním příkladu ukázat dětem, ţe má smysl dávat si cíle, překonat překáţky a cíle dosáhnout,“ vysvětluje Oros.

V rámci Adrenalin Cupu proběhne i závod pro drsné chlapy Radegast Beskydský Šerpa. Registrace moţná na www.adrenalincup.com a www.radegast.cz
winslayer
(Lukáš Plaček)
středa 15. 6. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. SMS.cz Adrenalin Cup 2011 je letos opět mistrovstvím České republiky. Vychytané.cz. [Online] 15. 6. 2011. [Citace: 9. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4682. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/SMS.cz-Adrenalin-Cup-2011-je-letos-opet-mistrovstvim-Ceske-republiky
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.078s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: pátek 9. června 2023 04:14