Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jak přežít nemoc ve zdraví rozumu

Každý občas omarodí a je to pěknej opruz. Jaxe na takové marodění připravit...
Přidat na Facebook
Každému se občas stane, že ho sejme nemoc. Je to přirozená věc, co jiného taky očekávat. Bylo by naivní domnívat se, že každou „virózku“ a „rýmičku“ překoná všemohoucí Modafen. Jistě, tento lék dělá pomalu zázraky, dokáže postavit na nohy i skoro jistou mrtvolku, ale taky má jeden neblahý vedlejší efekt. Sice postaví na nohy, ale vždy se odloží trošička nemoci, špatnosti stranou. A tato kupa se hromadí, až se jednou stane, že nás sejme chřipa jako svině nebo něco podobného. A co je nejhorší, v domnění, že se jedná o další trapnou rýmičku si vezmete další Modafen ,a ono nic, nezabírá!

K sepsání tohoto článku mne přivedla má vlastní zkušenost. Již asi tři týdny neustále bojuji s trapnými rýmičkami a virózami a neustále jsem tenhle boj vyhrával. Například onehdá jsem došel do mé oblíbené lékárny s kamenným výrazem a rozšířenýma zářícíma očima, jak po nějakém svinstvu a chtěl jsem něco na vzchopení se. Kamarádka lékárnice mi výborně poradila, dej si dva Modafeny,. tak na 2 – 3 hodiny jdi spát, a pak to běž rozpít, ale alespoň 5 piv, buď tě to dostane opět na nohy a nebo tě to položí, ale zkus to. Já to zkusil a ono to vážně zabralo. Mno a teď ve čtvrtek to na mne dolehlo. Již odpoledne jsem se cítil jak po velmi akčním večůrku, po té přišla teplota, koukám na hodinky a do konce pracovní doby ještě šest hodin. A kuwa! Naštěstí za 5 hodin 45 minut mne přišel vystřídat kolega a já se odporoučel domů. Již cesta autem byla očistná cesta všech kajících se heretiků. Zima, teplo, zima, teplo, vidím, nevidím, jééé barvičky, aha ta zelená to asi mám šlápnout na plyn, a pane proč na mne troubíte...asi tak :). Doma zjistím, že mám 40° horečku. Hmmm, tohle už asi všelék nevyřeší...


Ano, dostal jsem angínu šíleného rázu. Doktorka při pohledu na mé mandle málem omdlela, když uviděla to bakteriální lůno. Dostal jsem penicilinek a ležel, první den, druhej den a dnes mi okřálo :). A roupama nevím co dělat. Nebyl jsem na nemoc připravenej. Vždyť jsem taky nebyl nemocný, že bych ležel (nepočítaje trapné rýmečky samozřejmě), alespoň dva roky. Tudíž jsem začal přemýšlet, co mi vlastně všechno chybí a u čeho bych se nenudil. Tady je takový malý seznam opatření, která vám pomohou překonat nudu při marodění, tedy pokud se rozhodnete zůstat v posteli anebo alespoň v její blízkosti.

1. Pořiďte si internet a notebook. Je super ležet v teple pelechu a přitom si číst články na vychytanem.infu a nebo si na chatu stěžovat na zatracenou nemoc, nebo si tak blogovat, surfovat, hrát, kecat na icq a co já vím, co ještě na netu děláte.

2. Zapojte si kabelovku. Je sice super, že na naší oblíbené Nově nám dávaj po sobě Ženatého se závazky, Gilmorovy děvčata a Veroniku Mars, ale co potom, co předtím? A co večer? Nic, nic a nic! Hrůza. Sice pravda, přes den nenajdete slušný pořad ani na kabelu, ale přece jen se dokážete zabavit alespoň na pár desítek minut přepínáním těch cca 80 stanic. A večer se najde i celkem v poho koukatelný filmek.

3. Kupte, vypůjčte, vypalte si filmy na DVD. Je skvělé, že mám doma DVD přehrávač, ale můžu ho v současné době používat buď jako neefektivní těžítko a nebo jako nevkusný podstavec pod vázu. Nemám doma filmy. Jedna z mála efektivně zabírajících metod na překonání nudy u mne naprosto selhala. Kdybych měl alespoň již celého Ženatého se závazky, to je zábava na neuvěřitelných 7740 minut, respektive 5 dnů a 9 hodin.

4. Knížky. Vím, že většině z vás asi při pomyšlení na knížku naskakuje psotník, ale skutečně je to dobrý zabiják nudy. Když nejste zvyklí číst, tak vám přečtení i útlé knihy bude trvat poměrně dlouho. Rozšíříte si obzory a taky vám to pomůže při běžném životě, knihy skutečně rozvíjejí komunikační dovednosti.

5. Porno. Bohužel tato zábava dlouho nevydrží a vždy, když se dostanete do toho pravého rauše, tak zatoužíte po realu. Tudíž přejděme k poslednímu bodu.

6. Přítelkyně, milenka, manželka. Pokud se dostanete do tohoto stadia, tak to znamená, že jste již zdraví a že se můžete vrátit do školy či do práce. Je jasné že nemocný člověk nemůže myslet na „pi*oviny.“

Nuže doufám, že až bude vy nemocní, že se připravíte na nemoc lépe než já. Mně nezbývá než se držet 4. a 5. bodu, i když s tím pátým bodem musím velmi opatrně, protože do školy ani do práce se mi ještě vůbec nechce...
Paja
(Pavel Kadleček)
středa 21. 2. 2007 08:00
Kadleček, Pavel. 2007. Jak přežít nemoc ve zdraví rozumu. Vychytané.cz. [Online] 21. 2. 2007. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=463. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jak-prezit-nemoc-ve-zdravi-rozumu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.233.219.103
Serverový čas: úterý 30. května 2023 12:27