Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Poslední příděl jmen do lineupu Hip Hop Kempu 2011.

OFWGKTA aka Odd Future, Pac Div, Kontrafakt, Mr.Lif, Peedi Crakk, Dikke Vandalen
Přidat na Facebook
10 týdnů je pryč. Dva a půl měsíce jste každý pátek ráno dostali várku dalších jmen desátého ročníku Hip Hop Kempu. Odhalování je u konce. Baf! Nestavíme pomníky na piedestál trapnosti. Kemp je živoucí organismus, který běží vpřed. Je rád za konkurenci, pomáhá mu se zlepšovat i ujišťovat o svém postavení (SWAG!). Lineup má pro vás poslední jména a desátý ročník, po všech stránkách nejlepší v historii, je připraven na největší návštěvu historie.

Proč takhle? Proč není nějaké super obří jméno? Možnosti, jak to letos udělat, byly v zásadě dvě. Zavřít oči, nechat svoje ego vystřelit nad orbit, pustit se do toho, jako by zítřka nebylo a pojmout desátý ročník jako noblesní sebevraždu a vážně velkolepý pohřeb jednoho festivalu. Nebo nechat oči otevřený, neopakovat zbytečně chyby, co už si za nás vyžrali jinde, udělat nejlepší fesťák co umíme, ale zároveň zůstat nohama na zemi na kousku mapy, který se jmenuje Česká Republika. Nejsme béčka, ale věříme, že správně je druhá možnost. Naše práce je naší vášní. Před deseti lety se v Pardubicích vzňala jiskra a my po deseti letech hoříme zapálený pro svojí věc jak Palach. Tady je prozatímní výsledek naší letošní práce. Jak to vezmete, je na vás. Pro nás je tenhle ročník nejdál, kam jsme kdy došli. Milník. Konec jedný, začátek druhý éry a všechny ty patetický kecy. Pro nás je to důstojná oslava vzpomínek na prvních deset let a fresh start do let dalších. Žádný sbohem a bandana šáteček. Jedem dál a doufáme, že vy jedete s náma. Rozhodli jsme se, že to zabijem, ale trochu jinak.

Jak? S kým, s čím? S Odd Future. Znepokojující. To je asi to pravé slovo pro tuhle partu. Šíří nadšení i zděšení. Obdiv i opovržení. Větší hype než Die Antwoord. Víc zběsilosti než ranný Wu-Tang Clan.
Víc energie než Busta Rhymes. Víc surovosti než Necro. Plus trochu tajemna - jak je to s tím Earlem s pyskama jak havajskej domovník, co ve svém klipu bumbá ten nejbáječnější huhu koktejl na světě? Fakt ho z nejrozjetější kapely současnosti vyloučilo domácí vězení od mámy? Co ten Tyler? Jak to myslí s těma třema šestkama a obrácenejma křížema a nenávistnejma hláškama na adresu hip popových ikon? Není satanista s mindráčkem? Jsou Odd Future geniální? Debilní? Jsou hlasem jedné generace? Zapadnou? Rozpadnou se? Zabijou se? To nikdo neví. Přijeď to zjistit na Kemp, protože jistý je u nich jen jedno: nudit se nebudeš a možný je NAPROSTO cokoliv. Od doby, co běhala po Staten Islandu tlupa magorů s mečema a nunčakama, aby spolu s rapem drtila i kopačky s výskokem, tady podobná skupina nebyla. Pokud jste doteď o jménu Odd Future Wolf Gang Kill Them All neslyšeli, nejspíše čtete tuto zprávu v klínovém písmu, vytesanou pazourkem do kamenné destičky. Když ale slezete z jeskyně do údolí, kde je elektřina, internet a svět, jak ho zná většina z nás, a zkusíte si projet pár videí, bude jakékoliv další vysvětlování zbytečné. Že právě tohle je ta revoluce, je naprosto zřejmé. A mimochodem, když se kouknete na lineupy jiných velkých festivalů, z těch hiphopových nenajdete Wolf Gang na Splashi, Fraeunfeldu, Royal Areně ani jinde. Příležitost tuhle šílenou partu vidět na Kemou je tedy celkem spešal. SWAG! Golf Wang. Free Earl.

Za to nás vypekli The Cool Kids. Potvrdili nám koncik, a pak se nechali zlákat voláním imperialistického krmítka turné po USA. Obratem jsme ale upekli náhradu na stejné vlně, možná v současnosti ještě rozjetější partu Pac Div. OK? Kontrafakt a Kemp jedno jest. Za devět let nechyběli na fesťáku ani jednou. K tomu nejlepšímu patřili v roce 2002, 2010 a budou k tomu jistě patřit i v roce 2011. A dáme vám i první ochutnávku ze středečního warm upu. Přesně tam totiž vystoupí zasloužilý Kempař Mr.Lif. Přesně tam uvidíte kámoše The Roots, šílenýho Peedi Crakka, jehož flow mu závidí od Philadelphie po Londýn, kde mu fandí Dizzee. A přesně tam se zjeví i srandovní holandská parta v montérkách Dikke Vandalen. A bude houšť a větší kapky, i když bude celej víkend svítit žblunce jako každý rok.

Deset týdnů tu probleskávaly naše osobní flashbacky z minulých ročníků. Co zkusit pár flash forwardů? Vidíme jak ve zpomaleným záběru, jak Tyler, The Creator přijíždí v mocným wheelie, zahalený do zelený kukly na stage, skáče obří kick flip přes porcelánovýho trpajzlíka a řeže lidi v rytmu Yonkers. Rytmus nakládá beatbox a MOP se fotí s jeho novou retiazkou, když slézají po nekonečných ovacích po Ante Up. Looptroop Rockers dávají sadu, že se z toho cuchají vlasy do dreadů. K-Otix prožívají vrchol svojí kariéry, k slzám dojmou publikum i sami sebe. Hocus Pocus kouzlí úsměvy na tvářích snad i jindy kamenným sekuriťákům. Red a Mef dávají crowd surfing na HHK tsunami. Pharoahe Monch je při Simon Says jak Godzilla, když si dá čáru. Je krásný počasí. Proč to trvá jen tři dny + warm up...? Jak to, že to zase uteklo tak rychle? Byl to nejlepší Kemp všech dob. Už aby bylo léto 2012.

Co dál? Bleděmodré pátky se ujaly a neskončí ani teď. Jsou tu hangáry. Reggae a dancehall, bombaklat, rudebwoy, burn down babylon, šťavnatý zadnice, Jamajka, džá bles a tak. Freestyle, break, warm up, doprovodnej program. Jay-Z s Eminemem letos zůstanou doma, ale zajímavostí vás ještě čeká spousta, sleduj zase příští pátek. Wolf.


2011
OFWGKTA aka ODD FUTURE /USA/
PAC DIV /USA/
KONTRAFAKT /SK/
MR.LIF /USA/
PEEDI CRAKK /USA/
DIKKE VANDALEN /NL/

2010 - 2011
HOCUS POCUS /FR/
SNOWGOONS + PMD + SEAN STRANGE + SICKNATURE /D, USA, DK/
BEAT TORRENT (DJ Pfel & DJ Atom) /FR/
MYSTRO /UK/
GRAMO ROKKAZ (Separ, Dame, Decko, Rebel, Danosť, Tono S. + DJs Metys a
Miko) /SK/
OLIVER LOWE & FRIENDS /CZ/
DON GURALESKO /PL/
HERR VON GRAU /D/
LOGOS APILI /GR/

2009 - 2011
METHOD MAN & REDMAN /USA/
HOMEBOY SANDMAN /USA/
RETROGOTT UND HULK HODN (HUSS N HODN) /D/
TAFROB & DJ MAZTAH /CZ/
STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/
GRUBSON + 3ODA KRU /PL/

2008 - 2011
PHAROAHE MONCH /USA/
MAYER HAWTHORNE & LIVE BAND /USA/
INDY & WICH + LA4 & NIRONIC vs KMBL /CZ, USA/
VEC & ZVERINA (CP KOMBO) /SK/
TEN TYP MES + ALKOPOLIGAMIA.COM CREW /PL/

2007 - 2011
M.O.P. /USA/
RANDOM AXE (SEAN PRICE, GUILTY SIMPSON, BLACK MILK) /USA/
ARSONISTS /USA/ PARIAS (ELDO, WLODI, PEŁSON) /PL/ MOJA REČ /SK/
TYNIKDY LABEL SHOWCASE (IDEA, REST, PAULIE GARAND, RYES, DJ FATTE, DJ AKA) /CZ/
SEDGE WARBLER /SA/

2006 - 2011
HEAVY METAL KINGS - ILL BILL & VINNIE PAZ /USA/
RA THE RUGGED MAN + MC Nova Rockafeller /USA/
K.I.Z /D/
PIO SQUAD /CZ/

2005 - 2011
THE ELECTRIC ft DJ VADIM, SABIRA JADE & PUGS ATOMZ /UK, USA/
DJ STATIC & NAT ILL /DK/
PSH /CZ/

2004
WILDCHILD + BABY BOOGALOO /USA/
EKLIPS /FR/
H16 /SK/

2003
LOOPTROOP ROCKERS /SWE/
K-OTIX /USA/

2002
PHI-LIFE CYPHER /UK/
PRAGO UNION + LIVĚ BAND /CZ/
MANŽELÉ /CZ/
Fred
(Fred Durst)
sobota 28. 5. 2011 12:00
Durst, Fred. 2011. Poslední příděl jmen do lineupu Hip Hop Kempu 2011.. Vychytané.cz. [Online] 28. 5. 2011. [Citace: 21. 2. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4620. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Posledni-pridel-jmen-do-lineupu-Hip-Hop-Kempu-2011.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.116s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.239.76.25
Serverový čas: středa 21. února 2024 01:37