Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Na Adrenalin Cupu 2011 bude slavná vodní slalomářka Elena Kaliská

Zájem o extrémní závod, který svou obtížností nemá v Česku obdoby, roste každým rokem. Loni se v Ostravici představilo 55 týmů - historicky rekordní počet.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Adrenalin Cup
sobota 25. června 2011 09:00
(konec +- sobota 25. června 2011 21:00)
Ostravice
Ostravice (CZ)
Kromě amatérských sportovců se v Beskydech objeví i řada špiček českého sportu. A letos poprvé se organizátorům podařilo získat i několik zahraničních hvězd. Svou účast potvrdila slovenská kajakářka Elena Kaliská, dvojnásobná olympijská vítězka, která se po loňském zranění lokte a spekulacích o konci sportovní kariéry letos vrátila na divokou vodu v parádní formě.
Polská běžkyně na lyžích Paulina Maciuszeková, šestá z olympijských her ve Vancouveru 2010 ve štafetě 4x 5 km, si svou premiéru v Beskydech odbude na prvním běžeckém úseku. Na moravských horách se představí i kompletní německý tým, který loni závodil v rakouském Dolomitenmannovi.

Z českých TOP sportovců to bude tradičně skikrosař Tomáš Kraus, který si loni pohrával s myšlenkou, že by se v Adrenalin Cupu ukázal v kajaku. Nakonec se ale rozhodl pro menší risk a divákům se představil ve strmém stoupání na horském kole. Pro letošní rok si ještě jeden z nejlepších skikrosařů světa disciplínu nevybral. Stálicí extrémního závodu čtyřčlenných štafet je i snowboardcrossař Michal Novotný nebo běžec na lyžích Dušan Kožíšek.

Podruhé za sebou se v Beskydech objeví i běžec na lyžích Martin Koukal. Bývalý světový šampion a finišman bronzové štafety z olympiády ve Vancouveru nedávno udělal zásadní rozhodnutí a na rok opouští kvůli dálkovým závodům českou reprezentaci. Na Adrenalin Cup si Koukal jede pro další zkušenosti. Po roce znovu vyzkouší běh.

„Ten závod je krásný a je víc běhatelný, než jsem očekával. Po loňské zkušenosti vím, do čeho jdu, takže to bude lepší a taky pocity budou, doufám, o něco příjemnější. I když při samotném závodu vždycky člověk spíš trpí, líbezné pocity přicházejí až po něm. Loni jsem se na AC příliš nechystal, hodně jsem pracoval na atletické části přípravy na svou disciplínu a Lysá Hora mi to vrátila se vší parádou. Pro mě není důležité zvítězit, ale zúčastnit se, jak se říká,“ usmívá se Koukal. „Přesto jdu do každého závodu s tím, že chci vyhrát. Na Adrenalin Cupu takové ambice nemám, tam spíš půjde o to, abych zjistil, v jaké jsem formě a poměřil se s vynikajícími běžci do vrchu. Ale třeba to vyjde,“ dodává.

I deblkanoista a medaista z OH v Aténách a Pekingu Jaroslav Volf, který se po smolném závodě v Tróji po třinácti letech neprobojoval do českého reprezentačního výběru, má jasno o tom, v jaké disciplíně bude na Adrenalin Cupu závodit. „Pravdou je, že jednou jsem v podobném závodě zkoušel kolo, to se ale s Adrenalin Cupem nedá srovnat. To byla spíš taková sranda, Lysá Hora má děsivé převýšení. Do žádné cizí disciplíny bych se nepouštěl, radši se budu držet pádla. Pojedu to z fleku,“ říká Volf, který už v před pár lety v Bedkydech startoval.

Adrenalin Cup se rozjíždí už v pátek večer 24. června Radegast Warm Up Party. V předvečer závodu roztančí Ostravici kapela Cornflakes, CCTV ALLSTARS, DJ Friky nebo populární skupina Sto Zvířat. Na sobotu organizátoři přichystali nabitý program. Své kousky předvedou v exhibicích paraglideři - profesionálové Tomáš Ledník a Tomáš Brauner. Adrenalin se v několika vteřinách se dostane do krve těm, kteří vyzkouší POWEFAN – skok ze 13 metrů, z toho dvě třetiny letu volným pádem a pak nepopsatelný pocit po bezpečném přistání na zem.

V rámci Adrenalin Cupu proběhne i závod pro drsné chlapy Radegast Beskydský Šerpa. Cílem čtyřčlenného týmu je dopravit ve speciální šerpovské krosně 50 litrový (65 kg) sud piva Radegast na vrchol Lysé Hory. S neobvyklým závažím na zádech se letos o nejvyšší beskydský kopec pokusí i čtveřice přemožitelů Mt. Everestu. Registrace bude spuštěna na www.adrenalincup.com a www.serpatour.cz 1. června 2011.

Adrenalin Cup 2011 pod záštitou moravskoslezského hejtmana Jaroslava Palase, za podpory Povodí Odry a sponzorů včetně generálního partnera akce, portálu SMS.cz, tradičně organizuje Seven Days Agency.
winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 20. 5. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Na Adrenalin Cupu 2011 bude slavná vodní slalomářka Elena Kaliská. Vychytané.cz. [Online] 20. 5. 2011. [Citace: 21. 2. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4602. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-Adrenalin-Cupu-2011-bude-slavna-vodni-slalomarka-Elena-Kaliska
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.116s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.239.76.25
Serverový čas: středa 21. února 2024 03:31