Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Praha uvítá první Festival italsko-českého přátelství

Milovníci výtečné hudby, dobrého vína, světově proslulé kuchyně i nezapomenutelných setkání se mají na co těšit. Právě pro ně je totiž určena zajímavá akce – Festival italsko-českého přátelství. Tato hudební show se zajímavými doprovodnými aktivitami pro celou rodinu se uskuteční 2. června 2011 na Staroměstském náměstí v Praze při příležitosti státního svátku Italské republiky a 150. výročí založení italského státu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Festival italsko-českého přátelství
čtvrtek 2. června 2011 16:00
(konec +- čtvrtek 2. června 2011 22:00)
Staroměstské náměstí
Praha (CZ)
Festival proběhne pod patronátem velvyslance Italské republiky J. E. Fabia Pigliapoca, starosty Prahy Doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc., starosty Prahy 1 Ing. Oldřicha Lomeckého a starosty Říma Dr. Gianniho Alemanna. Oslavy začnou v brzkých odpoledních hodinách a celý program vyvrcholí od osmé hodiny večerní, kdy se na hlavním pódiu představí hvězdy pěveckého, hudebního a kulturního nebe. Těšit se můžeme na Michala Davida i italskou legendu Drupiho, kteří společně zazpívají píseň Amico, jež složili na oslavu přátelství. Jak se na festival přátelství sluší, oba umělci se na pódiu představí spolu se svými přáteli z hudebního světa.

„Italsko-české vztahy založené na vzájemné solidaritě a přátelství mají kořeny již v dávných časech a v poslední době se prohlubují. Cílem našeho festivalu je na společně sdílené hodnoty navázat a oslavit je. A jak to udělat lépe než prostřednictvím oslavy pod širým nebem s volným vstupem a kvalitním doprovodným programem“, říká Giorgio Bonelli, ředitel Festivalu italsko-českého přátelství a majitel Alchymist Grand Hotel & Spa.

Jedna z nejvýznamnějších událostí hudební sezóny v Praze představí výběr těch nejznámějších interpretů z Čech i Itálie. Moderátorkou programu bude zpěvačka Kateřina Mátlová. Hlavní část festivalu bude tvořit nezapomenutelný koncert českých a italských umělců, kteří vystoupí spolu s vycházejícími talenty klasické i populární hudby. Vzhledem k tomu, že umělecké vedení probíhá pod taktovkou zkušeného režiséra Petra Formana, máme se na co těšit.

Akce bude také gurmánským zážitkem, vždyť obě země jsou proslulé svým kladným vztahem k dobrému jídlu. V prostoru náměstí se bude nacházet velký gastronomický pavilon v režii oblíbené restaurace Alchymist, který nabídne kulinářské skvosty typické pro gastronomii obou zemí. Těšit se můžete i na degustaci vín a piva.

Festival bude mít i příjemně filantropický podtext. Tím je podpora známého charitativního projektu, Nadace Terezy Maxové dětem. S vybíráním příspěvku pro děti budou pomáhat vítězky a finalistky soutěže Česká Miss. Každý z návštěvníků festivalu se může s vybranou dívkou vyfotit a za fotku následně přispět dívkám do zapečetěné kasičky. Tyto krásné a okouzlující ženy se stanou také ozdobou celého programu. Jeho součástí bude show, na níž předvedou modely předního českého návrháře.

Více informací naleznete na www.festivalpratelstvi.cz

Zdroj: TZ Original Communications, s.r.o.
Lakina
(Lada Váňová)
pátek 20. 5. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. Praha uvítá první Festival italsko-českého přátelství. Vychytané.cz. [Online] 20. 5. 2011. [Citace: 21. 2. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4566. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Praha-uvita-prvni-Festival-italsko-ceskeho-pratelstvi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.239.76.25
Serverový čas: středa 21. února 2024 01:59